6 września 2014
Search Console
Komunikat od Google po dodaniu strony do Narzędzi dla Webmasterów - zwiększ jej widoczność w wynikach wyszukiwania

Od kilku dni po dodaniu witryny do Narzędzi dla webmasterów dostajemy od Google emaila o takiej zawartości

Komunikat od Google po dodaniu strony do Narzędzi dla Webmasterów - zwiększ jej widoczność w wynikach wyszukiwania

w którym zwracana jest uwaga na to, aby

 1. Dodać do Narzędzi dla Webmasterów wszystkie wersje strony – nie tylko Z czy BEZ www, ale także te z protokołem https (oczywiście pod warunkiem, że nasza strona go posiada)
 2. Wybrać preferowaną wersję adresu witryny, która ma się pojawić w Google. O ile coraz więcej osób pamięta o tym, aby ustawiać przez przekierowanie 301 preferowaną wersję domeny, to jednak mało kto ustawia to też w Narzędziach. Pamiętajmy, że aby to zrobić musimy najpierw dodać do NDW obydwie wersje serwisu – zarówno Z jak i BEZ www.
 3. Wybrać preferencję geograficzną dla naszego kraju. Nie zawsze jest to możliwe – domeny krajowe najwyższego poziomu nie mają takiej opcji, ale już domeny np. com czy eu – jak najbardziej. Miałem kiedyś przypadek domeny, która nie pojawiała się w Google dlatego, że miała lokalizację ustawioną na USA. Po poprawieniu na Polskę po dwóch dniach w końcu więcej ludzi zaczęło wchodzić na stronę.
 4. Pamiętać o tym, że możemy ustanawiać różny poziom dostępu do witryny – nie każdy potrzebuje dostępu właściciela; np. do analizy danych w zupełności wystarczy najniższy poziom.
 5. Zgłosić do Google sitemapę. Tutaj mam akurat pewne wątpliwości, ponieważ przy dobrym linkowaniu wewnętrznym nawet przy średniej wielkości serwisach nie jest ona potrzebna, ale … znając podejście webmasterów do stron oraz strukturę budowy witryn faktycznie warto o tym pamiętać.

Klikając w niebieskie przyciski przechodzimy od razu do odpowiednich sekcji w Narzędziach dla Webmasterów domeny, której dotyczy komunikat. Natomiast klikając w znajdujące się pod listą odnośniki – do odpowiednich działów w Pomocy Google.

Komunikat jest po angielsku, mimo, że moje konto jest polskie – ale znając świat za chwilę to poprawią. Zresztą już to zgłosiłem gdzie trzeba :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mariusz Kołacz 7 września 2014, 11:21

  ad4 Sebastianie, poziom najniższy do pełnej diagnostyki nie wystarczy. Przy ograniczonym nie będzie widocznej zakładki z geo-lokalizacją. Jak sprawdzisz czy strona ma błędnie ustawione geo mając dostęp ograniczony? To samo dotyczy pełnego dostępu, w tym trybie nie dostaniemy się do narzędzia disavow, tylko dostęp na uprawnieniach współwłaściciela pozwoli na wgranie linków do DT.
  Jeśli klient chce mieć pełną diagnostykę a nie szczątkową zawsze powinien udzielić dostępu na uprawnieniach współwłaściciela.

  Sebastian Miśniakiewicz 7 września 2014, 11:27

  Masz rację, ale … np. właściciel jak nie chce dać dostępu a ma filtr z a linki to może wykesportować linki plus sprawdzić, co jest w disavow/wgrać tam plik.
  A geolokalizację może sprawdzić także.
  Niektórzy po przejściach z różnymi firmami są świadomi pewnych zagrożeń – spotkałem się z sytuacją, że firma SEO po wypowiedzeniu umowy wgrywała zły plik disavow czy zmieniałą geolokalizację – zatem niue dziwię się tym bardziej świadomym (właścicielom), że uważają, komu dają (jak dają) pełny dostęp do domeny…

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii