Wyszukiwarka Google
19 grudnia 2014
Michał Wyciński - SQT - Google Polska

Michał Wyciński - SQT - Google PolskaPewnie po usłyszeniu tej wiadomości, przed chwilą podanej na Forum Pomocy Google dla Webmasterów wszyscy zastanawiają się: „Co teraz”?Karolina Kruszyńska poinformowała właśnie że przestaje pełnić funkcję Guglarza – od teraz będzie nim Michał Wiciński.

Po fantastycznych dwóch latach rozstaję się z polskim forum Google dla Webmasterów. Postanowiłam  podjąć nowe wyzwanie i kontynuwać moją przygodę z Google w nowym team’ie w Londynie.

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za ten czas, a w szczególnosci naszym Najlepszym Współtwórcom i Wschodzącym Gwiazdom. You all rock :) !

Nowym Googlarzem, który będzie się opiekował polskim forum będzie Michał – z góry dziekuję za ciepłe przyjęcie jego osoby do naszej społczeności!

Czekamy na pierwsze informacje ze strony Michała

PS Jak Karolina została Guglarzem w kilka dni po tym fakcie, 3 lipca 2013, poszła potężna fala powiadomień o nienaturalnych linkach – i od tego czasu polskie SERPy są co chwilę poddawane nowym updatom algorytmu, których wspólnym celem jest walka teamu SQT ze spamem w wynikach wyszukiwania.

Ciekawy jestem, czy jakiś „prezent na Gwiazdkę” zafunduje nam Michał :)

GD Star Rating
loading...
Zmiany na stanowisku "polskiego Guglarza". Karolinę zastępuje Michał :), Zmiany na stanowisku "polskiego Guglarza". Karolinę zastępuje Michał :), 4.1 out of 10 based on 34 ratings Zmiany na stanowisku "polskiego Guglarza". Karolinę zastępuje Michał :)
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Adam 19 grudnia 2014, 17:00

Sebastianie, nie zgodzę się z tym co piszesz.

Po pierwsze – Karolina czy też inny Guglarz wcale nie decydują o tym co mają robić – nad tym pracuje sztab inżynierów odpowiedzialnych za walkę ze spamem. Karolina była osobą odpowiedzialną za przekazanie informacji – ot, tyle.

Po drugie – SWL nadal działają, może faktycznie nie tak jak kiedyś – ale są nadal skuteczne i bardzo tanie w promocji. Mało tego, SWL są na tyle praktyczne, że przy powiadomieniu o nienaturalnych linkach, wystarczy wyłączyć linki, napisać RR, z reguły po 2 tygodniach przychodzi pozytywna odpowiedź i pozycje wracają – ponownie podpiąć linki – metoda tania i cholernie skuteczna. A w przypadku pingwina i filtra algorytmicznego – wystarczy 301. Gdyby chcieli mogliby przecież całkowicie wyciąć SWL – namierzenie rotacyjnych czy stałych systemów jest bardzo proste, i po prostu oznaczyć te strony tak, aby nie brać linków z nich pod uwagę przy ustalaniu rankingu – z jakiegoś powodu tego nie zrobią, a te kilka akcji do roku z powiadomieniami i filtrami – nic nowego :)
To oczywiście moje zdanie poparte praktyką :)

Sebastian Miśniakiewicz 19 grudnia 2014, 19:41

Adam,

ale ja doskonale wiem, że Kaspar, Karolina czy Michał to nie całe SQT. Zawsze jednak ktoś jest bardziej na świeczniku i dlatego napisałem, jak napisałem :)

Co do SWLi – dla mnie jak coś działa krótko, to nie działa – żadne to działanie, jak domena przez kilka dni ma wyniki, a potem dostaje filtr – nikt nie zaryzykuje dobrej domeny dla takiej „zabawy”.
Jak wyglądają SWLe od środka to pisałem niedawno, poszukaj na blogu – nie sądzę, aby linki ze zbanowanych domen to było to, co Google lubi najbardziej :) Skoro sami twórcy przyznają, że SWLe nie służą już do pozycjonowania PLUS widzą to ich użytkownicy – to nawet, jak TO COŚ daje, to jest to niebo a ziemia w stosunku do tego, co było.

Wierzę, że w roku 2015 nadal wiele będzie się działo – liczę, że Michał nie da o sobie „zapomnieć” :)

Sebastian Miśniakiewicz 21 grudnia 2014, 10:45

Poza tym przekierowanie 301 do wychodzenia z filtra algorytmicznego i Pingwina? Pierwsze słyszę.
Na logikę – skoro na ręczne to nie działa i kara przechodzi to nie widze powodu, aby inaczej było przy algorytmicznym.
Poza tym – domena to wartość niematerialano-prawna – jak ktoś ma markę nie będzie „bawił się” w sztuczki, tylko odkręcał sytuację.
Na koniec – Pingwin to filtr algorytmiczny :)

Krzysztof 20 grudnia 2014, 18:57

Guglarz był jeden – Kaspar i jako jedyny udzielał się zewnętrznie. Karolina (bez urazy) ale praktycznie nic nie wniosła w kontaktach z webmasterami .

Sebastian Miśniakiewicz 21 grudnia 2014, 0:43

Widocznie miała inną rolę :) – nie dowiemy się nigdy, na ile działania, jakie Google podjęło po 3 lipca 2013 roku były dziełem Karoliny, a na ile Kaspara.
Jedno jest pewne – miała mocne wejście (3 lipiec 2013 rok), a także więcej pokazowych akcji i … większa czystość w SERPach nastała „za jej rządów”.
Musisz przyznać, że to Karolina zmieniła podejście ludzi do pozycjonowania – za Kaspara wiele osób śmiało się, że są wskazówki, a Google nic nie robi, aby je egzekwować. Teraz mamy do czynienia z wypowiedziami, ze … Google ingeruje za mocno. Zmiana tonu wypowiedzi o czymś świadczy :)
Mnie bardzo ciekawi, kiedy Michał zrobi pierwszy krok i … co to będzie…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii