19 grudnia 2014 | Aktualizacja: 10 lutego 2021
Wyszukiwarka Google

Pewnie po usłyszeniu tej wiadomości, przed chwilą podanej na Forum Pomocy Google dla Webmasterów wszyscy zastanawiają się: “Co teraz”? Karolina Kruszyńska poinformowała właśnie że przestaje pełnić funkcję Guglarza – od teraz będzie nim Michał Wiciński.

Po fantastycznych dwóch latach rozstaję się z polskim forum Google dla Webmasterów. Postanowiłam  podjąć nowe wyzwanie i kontynuwać moją przygodę z Google w nowym team’ie w Londynie.

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za ten czas, a w szczególnosci naszym Najlepszym Współtwórcom i Wschodzącym Gwiazdom. You all rock :) !

Nowym Googlarzem, który będzie się opiekował polskim forum będzie Michał – z góry dziekuję za ciepłe przyjęcie jego osoby do naszej społczeności!

Czekamy na pierwsze informacje ze strony Michała

PS Jak Karolina została Guglarzem w kilka dni po tym fakcie, 3 lipca 2013, poszła potężna fala powiadomień o nienaturalnych linkach – i od tego czasu polskie SERPy są co chwilę poddawane nowym updatom algorytmu, których wspólnym celem jest walka teamu SQT ze spamem w wynikach wyszukiwania.

Ciekawy jestem, czy jakiś “prezent na Gwiazdkę” zafunduje nam Michał :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Adam 19 grudnia 2014, 17:00

  Sebastianie, nie zgodzę się z tym co piszesz.

  Po pierwsze – Karolina czy też inny Guglarz wcale nie decydują o tym co mają robić – nad tym pracuje sztab inżynierów odpowiedzialnych za walkę ze spamem. Karolina była osobą odpowiedzialną za przekazanie informacji – ot, tyle.

  Po drugie – SWL nadal działają, może faktycznie nie tak jak kiedyś – ale są nadal skuteczne i bardzo tanie w promocji. Mało tego, SWL są na tyle praktyczne, że przy powiadomieniu o nienaturalnych linkach, wystarczy wyłączyć linki, napisać RR, z reguły po 2 tygodniach przychodzi pozytywna odpowiedź i pozycje wracają – ponownie podpiąć linki – metoda tania i cholernie skuteczna. A w przypadku pingwina i filtra algorytmicznego – wystarczy 301. Gdyby chcieli mogliby przecież całkowicie wyciąć SWL – namierzenie rotacyjnych czy stałych systemów jest bardzo proste, i po prostu oznaczyć te strony tak, aby nie brać linków z nich pod uwagę przy ustalaniu rankingu – z jakiegoś powodu tego nie zrobią, a te kilka akcji do roku z powiadomieniami i filtrami – nic nowego :)
  To oczywiście moje zdanie poparte praktyką :)

  Sebastian Miśniakiewicz 19 grudnia 2014, 19:41

  Adam,

  ale ja doskonale wiem, że Kaspar, Karolina czy Michał to nie całe SQT. Zawsze jednak ktoś jest bardziej na świeczniku i dlatego napisałem, jak napisałem :)

  Co do SWLi – dla mnie jak coś działa krótko, to nie działa – żadne to działanie, jak domena przez kilka dni ma wyniki, a potem dostaje filtr – nikt nie zaryzykuje dobrej domeny dla takiej “zabawy”.
  Jak wyglądają SWLe od środka to pisałem niedawno, poszukaj na blogu – nie sądzę, aby linki ze zbanowanych domen to było to, co Google lubi najbardziej :) Skoro sami twórcy przyznają, że SWLe nie służą już do pozycjonowania PLUS widzą to ich użytkownicy – to nawet, jak TO COŚ daje, to jest to niebo a ziemia w stosunku do tego, co było.

  Wierzę, że w roku 2015 nadal wiele będzie się działo – liczę, że Michał nie da o sobie “zapomnieć” :)

  Sebastian Miśniakiewicz 21 grudnia 2014, 10:45

  Poza tym przekierowanie 301 do wychodzenia z filtra algorytmicznego i Pingwina? Pierwsze słyszę.
  Na logikę – skoro na ręczne to nie działa i kara przechodzi to nie widze powodu, aby inaczej było przy algorytmicznym.
  Poza tym – domena to wartość niematerialano-prawna – jak ktoś ma markę nie będzie “bawił się” w sztuczki, tylko odkręcał sytuację.
  Na koniec – Pingwin to filtr algorytmiczny :)

  Krzysztof 20 grudnia 2014, 18:57

  Guglarz był jeden – Kaspar i jako jedyny udzielał się zewnętrznie. Karolina (bez urazy) ale praktycznie nic nie wniosła w kontaktach z webmasterami .

  Sebastian Miśniakiewicz 21 grudnia 2014, 0:43

  Widocznie miała inną rolę :) – nie dowiemy się nigdy, na ile działania, jakie Google podjęło po 3 lipca 2013 roku były dziełem Karoliny, a na ile Kaspara.
  Jedno jest pewne – miała mocne wejście (3 lipiec 2013 rok), a także więcej pokazowych akcji i … większa czystość w SERPach nastała “za jej rządów”.
  Musisz przyznać, że to Karolina zmieniła podejście ludzi do pozycjonowania – za Kaspara wiele osób śmiało się, że są wskazówki, a Google nic nie robi, aby je egzekwować. Teraz mamy do czynienia z wypowiedziami, ze … Google ingeruje za mocno. Zmiana tonu wypowiedzi o czymś świadczy :)
  Mnie bardzo ciekawi, kiedy Michał zrobi pierwszy krok i … co to będzie…

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii