2 lutego 2011
Wyszukiwarka Google

W dniu dzisiejszym zauważyłem ciekawą sytuację w polegającą na łączeniu kampanii Adwords z Mapami Google – poniżej zrzut z ekranu:

Jak widać firma promowana w Adwords jest w szczególny sposób wyróżniona na mapie oraz w samej kampanii – poprzez niebieską literkę „A”. Mało tego – widzimy, że „A” występuje dwa razy – jeden raz dla mapek, w standardowym, czerwonym kolorze, drugi raz „tylko” dla danego wpisu – w kolorze niebieskim.

Co to oznacza – czy w ten sposób Google premiuje kampanie charakteryzujące się np. wysokim współczynnikiem CTR? Nie jest tak jednak do końca, ponieważ w innych sytuacjach, dla np. 3 reklam litera „A” pojawiła się tylko przy jednej, w dodatku trzeciej pozycji.  Sprawdzając losowe wpisy tylko parę razy zauważyłem takie zjawisko – nie jest to zatem zjawisko jeszcze bardzo powszechne.

Na polskim blogu Google poświęconym Adwords nie znalazłem informacji w ostatnich dniach dotyczących „podwójnego A”. Możliwe, że są to tylko testy – albo na dniach dowiemy się „o co tutaj tak naprawdę chodzi”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  FM 15 lutego 2011, 13:22

  Moim zdaniem super pomysł googla – naprawdę rzucają się w oczy.

  Seo-Profi 15 lutego 2011, 13:46

  Tak – jakby nie patrzyć to kolejny sposób na zwiększenie nacisku przez Google w stosunku do linków sponsorowanych. mamy je teraz na górze, na dole i z boku SERPów, a teraz dodatkowo firmy, które się promują zostają „nagrodzone” – przecież inny kolor wręcz zachęca do kliknięcia :)

  Reklamowy 25 marca 2011, 21:36

  Również polecam AdWords, szkoda tylko że reklama zaczęła rządzić tak bardzo internetem.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii