7 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Na oficjalnym blogu Google poświęconym Adwords okazała się właśnie informacja o zmianie sposobu wyświetlania reklam emitowanych w linkach sponsorowanych.

Ponieważ, jak czytamy, często decyzje podejmowane są w oparciu o znane marki, Google zdecydowało o dodaniu adresu URL strony, której reklama jest emitowana w systemie, na końcu tytułu – tuż za znakiem “|”. Warto zauważyć, że domena wyświetlana jest bez przedrostka www (oszczędność miejsca – zawsze to 4 znaki jesteśmy do przodu :). Dotyczy to niektórych domen emitowanych na najwyższych miejscach – czyli w czołówce SERPów.

Można się łatwo domyśleć, że z pewnością w ten sposób promowane będą te reklamy, które charakteryzują się np. wysokim współczynnikiem CTR.

Adres strony nie będzie dodawany, jeżeli tytuł reklamy wraz z nim przekroczyłby 68 znaków.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii