28 maja 2011
Wyszukiwarka Google

Dzisiaj coś zwróciło moją uwagę w SERPach, ale … do końca nie wiedziałem co. Dopiero po pewnym czasie przyszło “olśnienie”

Zmiana sposobu wyświetlania przez Google adresów url

Adres url został przesunięty bezpośrednio pod tytuł wyniku wyszukiwania.

Czytałem dzisiaj o rzekomym zbyt dużym wpływie mediów społecznościowych na wyniki wyszukiwania Google. Postanowiłem sprawdzić z ciekawości, czy będzie widoczny snippet przy moim blogu

Jak widać – nie ma informacji, że “udostępniłem tę stronę”. Adres url zaś, oczywiście, pod Title strony. Jednak informacja z Facebooka zniknęła. Czy to tylko testy, czy kolejna odsłona zmian w SERPach – czas pokaże :).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Lech Krupa 28 maja 2011, 21:13

  Taki układ url’a w SERP’ach u mnie pojawił się 9.04.2011, wyłącznie w przeglądarce Chrome i to na jednym komputerze (Open SUSE). 2 -3 tyg. temu układ wrócił do normy i nadal we wszystkich przeglądarkach i komputerach jest po staremu.
  Pewnie testów ciąg dalszy…
  Z jakiej przeglądarki jest zrzut?

  Seo-Profi 30 maja 2011, 9:46

  Firefox – teraz sprawdzam i … nadal tak jest. Czytałem o tym układzie na zagranicznych blogach, tam pisali o tym w charakterze testów – może u nas już “po testach”?

  Dawid 30 maja 2011, 9:10

  Pokazane przez Ciebie zrzuty ekranu różnią sie od tego co ja mam w google. Ja widze po “staremu”. Jak to jest?
  Sprawdzalem na google.pl oraz google.com

  Seo-Profi 30 maja 2011, 9:48

  Google “wybiera sobie” użytkowników do testów. Jak nie wiem – mają na pewno jakiś “sprytny system”. Badają potem, jak się zachowujemy i jak jest to po ich myśli – wdrażaj.ą to – albo modyfikują testy, do osiągnięcia zakładanego rezultatu – tak ja bym zrobił, więc pewnie i oni to czynią :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii