Wyszukiwarka Google

Zmiana sposobu wyświetlania adresów url w Google

Dzisiaj coś zwróciło moją uwagę w SERPach, ale … do końca nie wiedziałem co. Dopiero po pewnym czasie przyszło “olśnienie”

Zmiana sposobu wyświetlania przez Google adresów url

Adres url został przesunięty bezpośrednio pod tytuł wyniku wyszukiwania.

Czytałem dzisiaj o rzekomym zbyt dużym wpływie mediów społecznościowych na wyniki wyszukiwania Google. Postanowiłem sprawdzić z ciekawości, czy będzie widoczny snippet przy moim blogu

Jak widać – nie ma informacji, że “udostępniłem tę stronę”. Adres url zaś, oczywiście, pod Title strony. Jednak informacja z Facebooka zniknęła. Czy to tylko testy, czy kolejna odsłona zmian w SERPach – czas pokaże :).

GD Star Rating
loading...
Zmiana sposobu wyświetlania adresów url w Google, Zmiana sposobu wyświetlania adresów url w Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Zmiana sposobu wyświetlania adresów url w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1346 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Lech Krupa 28 maja 2011, 21:13

Taki układ url’a w SERP’ach u mnie pojawił się 9.04.2011, wyłącznie w przeglądarce Chrome i to na jednym komputerze (Open SUSE). 2 -3 tyg. temu układ wrócił do normy i nadal we wszystkich przeglądarkach i komputerach jest po staremu.
Pewnie testów ciąg dalszy…
Z jakiej przeglądarki jest zrzut?

Seo-Profi 30 maja 2011, 9:46

Firefox – teraz sprawdzam i … nadal tak jest. Czytałem o tym układzie na zagranicznych blogach, tam pisali o tym w charakterze testów – może u nas już “po testach”?

Dawid 30 maja 2011, 9:10

Pokazane przez Ciebie zrzuty ekranu różnią sie od tego co ja mam w google. Ja widze po “staremu”. Jak to jest?
Sprawdzalem na google.pl oraz google.com

Seo-Profi 30 maja 2011, 9:48

Google “wybiera sobie” użytkowników do testów. Jak nie wiem – mają na pewno jakiś “sprytny system”. Badają potem, jak się zachowujemy i jak jest to po ich myśli – wdrażaj.ą to – albo modyfikują testy, do osiągnięcia zakładanego rezultatu – tak ja bym zrobił, więc pewnie i oni to czynią :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *