Optymalizacja stron
10 marca 2012

Każdy z nas prędzej czy później 9z reguły) staje przed dylematem – zmieniać domenę na inną, czy też nie. ostatnio i mnie to dotknęło – pracuję nad nową skórką i zastanawiałem się nad zmienieniem adresu bloga – albo i bloga samego w „coś więcej” – ostatecznie (chwilowo) z tego zrezygnowałem.

W bardzo ciekawy sposób przedstawiono proces podejmowania decyzji na SEOmozie, gdzie pojawił się wpis z bardzo interesującą grafiką:

 

 

Należy podkreślić, że jest to tzw. checklista tylko do przypadku zmiany domeny – nie analizowane są tutaj takie aspekty jak np. zmiana struktury adresów url. warto przeanalizować poszczególne checkboksy, aby uniknąć „niespodzianek” w przyszłości.

Zachęcam do odwiedzenia wpisu, który przedstawił powyższą grafikę. Znajduje się tam jeszcze kilka ciekawych linków, z którymi warto się zapoznać :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Mati 10 marca 2012, 16:07

[albo i bloga samego w „coś więcej”]

Mam cichą nadzieję, że do przyszłej produkcji trafi jakiś dział/strona z narzędziami online (seo-stat, seostation) z konkretnym opisem (bez reklamowej papki) – taki zbiór w jednym miejscu dla laika :]

[zmienieniem adresu bloga]

Ja bym podpiął bloga do seo-profi.pl a na subdomenę wrzucił realizacje/usługi/ofertę lub jako podstrony a w sidebarze odesłania (same linki lub jakieś skrótowe info i linki) do nich. Lub w nowej skórce połączył całość, wyeksponował to i owo i w efekcie otrzymał zgrabne i czytelne połączenie bloga ze świadczeniem usług SEO, portfolio etc = „coś więcej” niż blog :}

Seo-Profi 10 marca 2012, 18:04

Dzięki Mati za feedback. Trafne uwagi. Będę miał to na uwadze.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii