Wyszukiwarka Google

Złosliwe oprogramowanie na subdomenach? Problem domeny głównej

Zgodnie ze stanowiskiem Google, przekazanym niedawno przez Guglarza, strona może zniknąć z indeksu w sytuacji, gdy jej subdomeny są wykorzystywane do nagminnego łamania Wytycznych – służąc np. jako zaplecza niskiej jakości.

Podobna sytuacja może się zdarzyć, gdy na subdomenach występuje masowo złośliwe oprogramowanie. Wątek z Forum Google nie pozostawia najmniejszych złudzeń. Jak mówi JohnMu:

In situations where we find a significant number of subdomains with malicious content, our systems may assume that there is a general issue with the domain name and flag it accordingly. To make sure that users are not able to abuse your subdomains, I’d recommend using our Safe-Browsing API to scan for all known subdomains, as well as taking the usual measures on your side to prevent abuse proactively.

Bardzo dobrze, że zostało to jasno powiedziane. Przyznam, że jest to logiczne. Z drugiej strony to kolejna zmiana, która wymusi na webmasterach większą dbałość o kształtowanie reputacji swojej strony. Do niedawna wielu z nich na subdomenach stawiało „byle co” – webmini, qlweby i inne „spamy”. W sytuacji, gdy za „takie coś” można zniknąć z indeksu pod domenę główną z pewnością wielu z nich poważnie się zastanowi nad takimi praktykami. Oczywiście … zgodnie z linią Google, które konsekwentnie od roku wdraża kolejne zmiany mające na celu oczyszczenie SERPów ze stron o małej przydatności dla końcowego użytkownika…

 

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *