Narzędzia SEO

Zestaw darmowych narzędzi SEO

SEO to nie tylko tworzenie dobrego kontentu na stronie – to także ciągła analiza – swojej strony, konkurencji, trendów, jakie zachodzą w branży itp. Osoby, które używają takich wtyczek jak np. SearchStatus czy Firebug wiedzą doskonale, ile czasu można zaoszczędzić dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu.

W Sieci jest wiele programów darmowych – są i płatne. Na WebGnomes przygotowano niedawno bardzo ciekawe zestawienie 33 narzędzi przydatnych pozycjonerowi. Niektóre z nich występują także w wersji płatnej, jednak w podstawowych funkcjach mozna z nich korzystać (oczywiście związane jest to z pewnymi ograniczeniami) całkowicie za darmo.

Wiele z tych narzędzi pewnie będzie znane większości, ale, jak to nie tylko w naszej branży, wystarczy, że kilka z nich, albo nawet jedno, będzie do tej pory nieznane – a może jego zastosowanie pozwolić odkryć pewne nowe zależności, wyciągnąć nowe wnioski.

Zestawienie obejmuje w większości narzędzia online, ale i znajdziemy tutaj Xenu – instalowany na dysku programik do sprawdzania m.in. poprawności działania odnośników na stronie.

Brakuje mi osobiście SEO SpyGlass’a, który nie znalazł się w zestawieniu, a który, po odejściu od sprawdzania BL w wersji darmowej od Yahoo znowu prezentuje całkiem ciekawy output przy analizie danej profilu linków przychodzących strony.

Czy jakieś narzędzie SEO, darmowe, zostało Waszym zdaniem pominięte w artykule, na które warto zwrócić uwagę?

GD Star Rating
loading...
Zestaw darmowych narzędzi SEO, Zestaw darmowych narzędzi SEO, 6.9 out of 10 based on 10 ratings Zestaw darmowych narzędzi SEO

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Mariusz z techformator.pl 28 maja 2012, 9:10

Zestawienie całkiem niezłe ale brakuje wielu darmowych aplikacji, które doskonale nadają się do pozycjonowania.
Na moim blogu techformator.pl też będzie można znaleźć niebawem więcej darmowych autorskich narzędzi SEO (dotychczas tylko okrojona wersja CatScraper została upubliczniona). Miałem ich nie udostępniać ale jednak co do niektórych zmieniam zdanie i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych ;)

mariusz 4 czerwca 2012, 10:35

oczywiście http://serpstat.pl – darmowy miernik pozycji w google.

Dawid 12 listopada 2014, 13:20
Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *