27 maja 2012 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Optymalizacja stron

SEO to nie tylko tworzenie dobrego kontentu na stronie – to także ciągła analiza – swojej strony, konkurencji, trendów, jakie zachodzą w branży itp. Osoby, które używają takich wtyczek jak np. SearchStatus czy Firebug wiedzą doskonale, ile czasu można zaoszczędzić dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu.

W Sieci jest wiele programów darmowych – są i płatne. Na WebGnomes przygotowano niedawno bardzo ciekawe zestawienie 33 narzędzi przydatnych pozycjonerowi. Niektóre z nich występują także w wersji płatnej, jednak w podstawowych funkcjach mozna z nich korzystać (oczywiście związane jest to z pewnymi ograniczeniami) całkowicie za darmo.

Wiele z tych narzędzi pewnie będzie znane większości, ale, jak to nie tylko w naszej branży, wystarczy, że kilka z nich, albo nawet jedno, będzie do tej pory nieznane – a może jego zastosowanie pozwolić odkryć pewne nowe zależności, wyciągnąć nowe wnioski.

Zestawienie obejmuje w większości narzędzia online, ale i znajdziemy tutaj Xenu – instalowany na dysku programik do sprawdzania m.in. poprawności działania odnośników na stronie.

Brakuje mi osobiście SEO SpyGlass’a, który nie znalazł się w zestawieniu, a który, po odejściu od sprawdzania BL w wersji darmowej od Yahoo znowu prezentuje całkiem ciekawy output przy analizie danej profilu linków przychodzących strony.

Czy jakieś narzędzie SEO, darmowe, zostało Waszym zdaniem pominięte w artykule, na które warto zwrócić uwagę?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mariusz z techformator.pl 28 maja 2012, 9:10

  Zestawienie całkiem niezłe ale brakuje wielu darmowych aplikacji, które doskonale nadają się do pozycjonowania.
  Na moim blogu techformator.pl też będzie można znaleźć niebawem więcej darmowych autorskich narzędzi SEO (dotychczas tylko okrojona wersja CatScraper została upubliczniona). Miałem ich nie udostępniać ale jednak co do niektórych zmieniam zdanie i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych ;)

  mariusz 4 czerwca 2012, 10:35

  oczywiście http://serpstat.pl – darmowy miernik pozycji w google.

  Dawid 12 listopada 2014, 13:20
  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii