Filtry, bany

Z filtra ręcznego od Google można wyjść …. połowicznie

Niemożliwe? A jednak.

Dzisiaj dostałem dla jednej domeny taki komunikat

Zespół ds. spamu podjął wcześniej działania wobec Twojej witryny, ponieważ nie była ona zgodna z naszymi wskazówkami dotyczącymi jakości. Po rozpatrzeniu prośby o ponowne rozpatrzenie zmieniliśmy zakres podejmowanych działań, ale witryna lub prowadzące do niej linki wciąż są niezgodne ze wskazówkami dotyczącymi jakości. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie czynności podejmujemy aktualnie wobec Twojej witryny, wejdź na stronę Ręczne działania w Narzędziach dla webmasterów. Może minąć trochę czasu, nim najnowsze aktualizacje stanu witryny zostaną odzwierciedlone na tej stronie i w wynikach wyszukiwania. Na stronie Ręczne działania możesz również ponownie poprosić o rozpatrzenie witryny.

Po kilku godzinach od otrzymaniu informacji w Narzędziach zaszła zmiana, na którą (po analizie treści komunikatu) czekałem – informacja dotychczas widniejąca przy domenie w „Działania ręczne”

Powiadomienie od Google o nienaturalnych linkach - działanie ręczne w obrębie całej witryny

zmieniła się na

Dopasowania częściowe - linki poza kontrolą webmastera

Dodam, że wszystkie domeny widoczne w Narzędziach, co do sztuki, zostały przeanalizowane. W weekend będę sprawdzał, czy czasem nie pojawiły się nowe (update danych) – i pójdzie nowe RR.

Ponieważ po raz pierwszy mi się coś takiego zdarzyło postanowiłem o tym wspomnieć. Mam dziwne wrażenie, że taka sytuacja pokazuje tylko, że SQE coraz trudniej jest przekonać do swoich racji… Analizowana domena jest już tak „wychuchana i wygłaskana”, że „boję się” co będzie w sytuacji innych domen, z bardziej zakręconym profilem linków…

GD Star Rating
loading...
Z filtra ręcznego od Google można wyjść .... połowicznie, Z filtra ręcznego od Google można wyjść .... połowicznie, 5.1 out of 10 based on 13 ratings Z filtra ręcznego od Google można wyjść .... połowicznie

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Krzysztof 4 stycznia 2014, 11:35

Zgadzam się z Twoją opinią co do SQE. Dodaję Cię do mojej listy najlepszych blogów finansowych – http://finansowe-blog.blogspot.com/. Liczę na interesujące wpisy! Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof.

KrisFU 27 lutego 2014, 12:22

I o to mi chodzi.
Co zrobiłeś by że te wskazówki jakościowe znikły i zostały same nienaturalne linki? Tylko linki czy poprawka domeny? Jak same linki to dlaczego nie znikły oba problemy?

Sebastian Miśniakiewicz 27 lutego 2014, 13:47

Napisałem we wpisie, co zrobiłem :). Normalny proces RR

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *