Wyszukiwarka Google

Wyszukiwanie głosem dostępne w Google Maps

W końcu jest. Od teraz możemy wyszukiwać miejscowości bez wpisywania ich „z palca”. Wystarczy jedynie mikrofon i … już. (Uwaga: Na razie działa to na Google Maps – na Google Mapy nie ma jeszcze tej opcji dostępnej, ale to z pewnością niedługo zostanie dodane).

Jak to działa? Wystarczy kliknąć w przycisk mikrofonu, widoczny na końcu pola, gdzie wpisujemy zapytanie – i … czekać na wynik.

Najpierw powiedziałem „Kraków” – proste, prawda? Potem użyłem swojej miejscowości, już trochę „gimnastyki słownej” – Więckowice. Też się udało :) Pomyślałem sobie – a co, zobaczymy, czy da radę znaleźć miejsce, gdzie „Chrząszcz brzmi w trzcinie” :). Niech się system pomęczy. Rezultat? Od razu bingo!

 

Wyszukiwania głosem działa już w Google Maps

Super – oszczędzimy trochę czasu. Jak ktoś zaś jest np. zapalonym turystą, to teraz będzie mógł poświęcić więcej czasu na np. planowanie wycieczek, niż mozolne wstukiwanie do szukajki zapytań. Czekamy teraz na wprowadzenie wyszukiwania głosem do „zwykłych” wyników wyszukiwania polskiego Google.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *