27 sierpnia 2011
Wyszukiwarka Google

W końcu jest. Od teraz możemy wyszukiwać miejscowości bez wpisywania ich “z palca”. Wystarczy jedynie mikrofon i … już. (Uwaga: Na razie działa to na Google Maps – na Google Mapy nie ma jeszcze tej opcji dostępnej, ale to z pewnością niedługo zostanie dodane).

Jak to działa? Wystarczy kliknąć w przycisk mikrofonu, widoczny na końcu pola, gdzie wpisujemy zapytanie – i … czekać na wynik.

Najpierw powiedziałem “Kraków” – proste, prawda? Potem użyłem swojej miejscowości, już trochę “gimnastyki słownej” – Więckowice. Też się udało :) Pomyślałem sobie – a co, zobaczymy, czy da radę znaleźć miejsce, gdzie “Chrząszcz brzmi w trzcinie” :). Niech się system pomęczy. Rezultat? Od razu bingo!

 

Wyszukiwania głosem działa już w Google Maps

Super – oszczędzimy trochę czasu. Jak ktoś zaś jest np. zapalonym turystą, to teraz będzie mógł poświęcić więcej czasu na np. planowanie wycieczek, niż mozolne wstukiwanie do szukajki zapytań. Czekamy teraz na wprowadzenie wyszukiwania głosem do “zwykłych” wyników wyszukiwania polskiego Google.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii