Wyszukiwarka Google

Wyświetlanie się strony w Google pod frazę nieznajdującą się na stronie

2 komentarze

Czy w ogóle jest to możliwe? Czy strona może pojawiać się w wynikach wyszukiwania pod frazę, która nie znajduje się nigdzie na stronie?

Tak – dzieje się tak w sytuacji, gdy ktoś linkuje do strony anchorem, który nie znajduje się na stronie. Jednak dla Google jest to znak, że strona ma jakiś związek z linkiem i dlatego pojawi się ona w SERPach dla słowa, które znajdować się będzie we wspomnianym anchorze. Skoro bowiem ktoś umieścił do strony link z takim właśnie anchorem, to znaczy, że strona traktuje właśnie O TYM – zatem trzeba ją uwzględnić w wynikach wyszukiwania dla danej frazy.

Oczywiście może się też tak zdarzyć, że nie widać tekstu na stronie, ale … jest on ukryty – np. napisany białą czcionką na białym polu. Albo na dole strony widać linijkę, która po uważnym przyjrzeniu się – a najlepiej wyłączeniu stylów – okazuje się być normalnym tekstem, tylko zmniejszonym do rozmiarów 1px.

Druga sytuacja, pomimo faktu, że Google coraz lepiej sobie radzi z takimi technikami, w dalszym ciągu znajduje zastosowanie – przy mniejszej lub większej świadomości tego faktu przez właścicieli witryn, których to dotyczy. Coraz większa świadomość ludzi czym to może grozić sprawia jednak, że coraz rzadziej sięgamy po takie metody „wzbogacania” strony w treść. A jak już sięgamy, to prędzej czy później właściciel takiej strony trafia na Forum Pomocy Google dla Webmasterów i zadaje „standardowe pytanie” – „Dlaczego moja strona spadła w Google”? :)

GD Star Rating
loading...
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Devv 22 stycznia 2011, 18:37

Przyszła mi do głowy taka możliwość iż można umieścić stosowny tekst w standardowym kolorze jaki występuje na stronie, np. czarnym na tle grafiki, będącej akurat w tym miejscu również czarna. Coś takiego jak ukrywanie tekstu w kolorze tła. Czy G czyta kolory z grafiki, byłby w stanie rozpoznać że tekst znajduje się w miejscu w którym stanie się niewidoczny z uwagi tło zdjęcia?

Seo-Profi 22 stycznia 2011, 19:27

Hm. Podstawowa zasada, bardzo ostatnio przestrzegana przez Google, brzmi: robot ma zobaczyć to samo, co człowiek. Dla mnie to podpada pod ukrywanie tekstu i nie zalecam takich „technik”.
Właśnie napisałem posta, który nawiązuje do tematu – coś w tym chyba jest…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Jak Google indeksuje strony do których nie prowadzą linki

O tym, czy witryna, czy wręcz jej poszczególna strona znalazła się w indeksie, decydują linki. Link prowadzący do strony/witryny to...

Zamknij