Optymalizacja stron, Search Console

Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć

Przyznam, że jestem pod wrażeniem Narzędzi – po raz kolejny w ostatnim czasie. W nowy z czwartku na piątek miałem “mały” problem z blogiem, aktualizacja jednej wtyczki (co wyszło podczas poprawiania stanu rzeczy) sprawiła, że przestały wyświetlać się wpisy – jedynie strona główna oraz strony kategorii i tagów były na chodzie.

Dzisiaj – sobota rano, czyli około doby od zaistniałem sytuacji – dostałem komunikat w Narzędziach Google dla Webmasterów.

Błędy indeksowania - komunikat w Narzedziach Google dla Webmasterów

W pierwszej chwili pomyślałem sobie – o co tutaj chodzi? Kliknąłem jednak link “Błędy indeksowania”

Błędy indeksowania - szczegóły strony

Klikając w link numer 1 otrzymałem dodatkowe informacje

Błędy indeksowania - szczegóły wpisu

Sprawdziłem adres – strona “chodzi”. No i wszystko stało się jasne. Otrzymałem od Google po prostu potwierdzenie problemów ze stroną.

Wnioski?

Kolejny dowód na to, że warto mieć domenę dodaną do Narzędzi Google dla Webmasterów. Na blogu jestem często, zwłaszcza, jak coś w nim zmieniam – byłem zatem w stanie wychwycić od razu zaistniały problem. Ale gdybym zaktualizował wtyczki jak do tej pory po czym pojechał na dwa tygodnie do miejsca z brakiem dostepu przez Internet – no cóż, po powrocie czekałaby mnie “miła niespodzianka” w postaci wyindeksowanych wpisów.

Oczywiście wiadomość nie przyszłaby na email, gdybym wcześniej go nie ustawił w Panelu. Po raz kolejny gorąco zachęcam do zdefiniowania w Narzędziach adresu email powiadomień – dzięki temu jak coś się dzieje złego ze stronami dostajemy o tym informację zaraz po jej wysłaniu przez Google. Zyskujemy czas – nie musimy co chwilę logować się do Narzędzi w celu sprawdzenia kondycji naszej strony.

Przypomnę też to, co dowiedziałem się podczas hangout’u z Johnem Muellerem w kontekście ostatnich powiadomień o nienaturalnych linkach – dodanie domeny do narzędzi po wysłaniu komunikatu nie sprawi, że go nie zobaczymy. Będzie on tam na nas czekał.

Czy Twoje główne strony masz dodane do Narzędzi? Zapraszam do wypełnienia ankiety.

GD Star Rating
loading...
Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć, Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć, 10.0 out of 10 based on 4 ratings Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *