Optymalizacja stron, Search Console

Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć

Brak komentarzy

Przyznam, że jestem pod wrażeniem Narzędzi – po raz kolejny w ostatnim czasie. W nowy z czwartku na piątek miałem „mały” problem z blogiem, aktualizacja jednej wtyczki (co wyszło podczas poprawiania stanu rzeczy) sprawiła, że przestały wyświetlać się wpisy – jedynie strona główna oraz strony kategorii i tagów były na chodzie.

Dzisiaj – sobota rano, czyli około doby od zaistniałem sytuacji – dostałem komunikat w Narzędziach Google dla Webmasterów.

Błędy indeksowania - komunikat w Narzedziach Google dla Webmasterów

W pierwszej chwili pomyślałem sobie – o co tutaj chodzi? Kliknąłem jednak link „Błędy indeksowania”

Błędy indeksowania - szczegóły strony

Klikając w link numer 1 otrzymałem dodatkowe informacje

Błędy indeksowania - szczegóły wpisu

Sprawdziłem adres – strona „chodzi”. No i wszystko stało się jasne. Otrzymałem od Google po prostu potwierdzenie problemów ze stroną.

Wnioski?

Kolejny dowód na to, że warto mieć domenę dodaną do Narzędzi Google dla Webmasterów. Na blogu jestem często, zwłaszcza, jak coś w nim zmieniam – byłem zatem w stanie wychwycić od razu zaistniały problem. Ale gdybym zaktualizował wtyczki jak do tej pory po czym pojechał na dwa tygodnie do miejsca z brakiem dostepu przez Internet – no cóż, po powrocie czekałaby mnie „miła niespodzianka” w postaci wyindeksowanych wpisów.

Oczywiście wiadomość nie przyszłaby na email, gdybym wcześniej go nie ustawił w Panelu. Po raz kolejny gorąco zachęcam do zdefiniowania w Narzędziach adresu email powiadomień – dzięki temu jak coś się dzieje złego ze stronami dostajemy o tym informację zaraz po jej wysłaniu przez Google. Zyskujemy czas – nie musimy co chwilę logować się do Narzędzi w celu sprawdzenia kondycji naszej strony.

Przypomnę też to, co dowiedziałem się podczas hangout’u z Johnem Muellerem w kontekście ostatnich powiadomień o nienaturalnych linkach – dodanie domeny do narzędzi po wysłaniu komunikatu nie sprawi, że go nie zobaczymy. Będzie on tam na nas czekał.

Czy Twoje główne strony masz dodane do Narzędzi? Zapraszam do wypełnienia ankiety.

GD Star Rating
loading...
Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć, Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć, 10.0 out of 10 based on 4 ratings Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, do których nie udało się dotrzeć
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Optymalizacja stron, Search Console
Wyszukiwane hasła - statystyki w Narzedziach Google dla Webmasterów
Chcesz wiedzieć, z jakich fraz masz wejścia na stronę? Zapomnij o Google Analytics – jest lepszy sposób

  Od kiedy Google wprowadziło not provided do statystyk fraz, z których mają miejsce wejścia z wyników organicznych na nasze...

Zamknij