Search Console

Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny – powiadomienie od Google w Search Console

Posiadasz certyfikat SSL? Jeżeli zapomniałeś go przedłużyć?

Bez obaw – Google poinformuje Ciebie o wygaśnięciu ważności certyfikatu wysyłając stosowane powiadomienie z poziomu Search Console.

Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny

Warto podkreślić, że system bardzo szybko wysyła informację o nieważnym certyfikacie.

O ile w przypadku powiadomień dotyczących „nieaktualnej” wersji WordPressa czy Joomli rozbieżności pomiędzy tym, co jest w praktyce, a informacją zawartą w powiadomieniu są rozbieżne niekiedy o miesiące czasu, o tyle w przypadku certyfikatu komunikat jest wysyłany jeszcze w tym samym dniu, kiedy skończyła się ważność certyfikatu.

Kolejny dowód na to, że warto mieć domenę dodaną do Serach Console i … na bieżąco analizować znajdujące się tam informacje.

GD Star Rating
loading...
Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny - powiadomienie od Google w Search Console, Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny - powiadomienie od Google w Search Console, 7.8 out of 10 based on 4 ratings Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny - powiadomienie od Google w Search Console

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

oproznianie.pl 11 maja 2017, 21:49

Witam
Bardzo ciekawa informacja jako że właśnie stałem się posiadaczem certyfikatu. Mam tylko jeszcze pytanie o odnośnie przeprowadzenia instalacji protokołu https. Czy mam go zainstalować w search console jako nową usługę ?.
Bardzo bym prosił o odpowiedź ponieważ google nie precyzuje dokładnie sposobu instalacji certyfikatu
Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 20 maja 2017, 8:47

Tak, prosze dodać nowe adresy stron z https – oczywiście Z i BEZ www

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *