Search Console

Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny – powiadomienie od Google w Search Console

2 komentarze

Posiadasz certyfikat SSL? Jeżeli zapomniałeś go przedłużyć?

Bez obaw – Google poinformuje Ciebie o wygaśnięciu ważności certyfikatu wysyłając stosowane powiadomienie z poziomu Search Console.

Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny

Warto podkreślić, że system bardzo szybko wysyła informację o nieważnym certyfikacie.

O ile w przypadku powiadomień dotyczących „nieaktualnej” wersji WordPressa czy Joomli rozbieżności pomiędzy tym, co jest w praktyce, a informacją zawartą w powiadomieniu są rozbieżne niekiedy o miesiące czasu, o tyle w przypadku certyfikatu komunikat jest wysyłany jeszcze w tym samym dniu, kiedy skończyła się ważność certyfikatu.

Kolejny dowód na to, że warto mieć domenę dodaną do Serach Console i … na bieżąco analizować znajdujące się tam informacje.

GD Star Rating
loading...
Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny - powiadomienie od Google w Search Console, Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny - powiadomienie od Google w Search Console, 7.8 out of 10 based on 4 ratings Wygasł certyfikat SSL/TLS dla witryny - powiadomienie od Google w Search Console
autor 1407 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

oproznianie.pl 11 maja 2017, 21:49

Witam
Bardzo ciekawa informacja jako że właśnie stałem się posiadaczem certyfikatu. Mam tylko jeszcze pytanie o odnośnie przeprowadzenia instalacji protokołu https. Czy mam go zainstalować w search console jako nową usługę ?.
Bardzo bym prosił o odpowiedź ponieważ google nie precyzuje dokładnie sposobu instalacji certyfikatu
Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 20 maja 2017, 8:47

Tak, prosze dodać nowe adresy stron z https – oczywiście Z i BEZ www

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii