8 listopada 2010 | Aktualizacja: 13 listopada 2010
Wyszukiwarka Google

Pytanie to spędza sen z powiek wielu osobom działającym w branży SEM, a zwłaszcza SEO. Wiek domeny to jeden z prawie ćwierć tysiąca czynników, jaki Google bierze pod uwagę przy ustalania pozycji strony w SERPach.

W jaki sposób Google go ustala – na podstawie danych WHOIS?

Zaczynając od danych WHOIS – otóż dane te nie są tak łatwo dostępne. Dane też te mogą się różnić w zależności od kodu TLD. Google bierze pod uwagę czas, kiedy po raz pierwszy strona została odwiedzona przez robota. Jest to z pewnością lepsze podejście niż porównywanie danych z bazy WHOIS – przecież domenę można kupić i … przez kilka lat z nią nic nie robić. A jak już strona istnieje, jak zaczynają się do niej pojawiać linki – to jest to bardziej miarodajna informacja o tym, że strona “żyje”.

Ciekawa informacja pojawia się w połowie klipu – wiek domeny nie jest tym, co Matt uznałby za bardzo ważne – różnica między domeną nową, a np. 6-miesięczną czy roczną nie jest aż tak duża, jakby to się mogło wydawać. Ważniejszy jest … content oraz linki, prowadzące do strony.

Czyli coś, co u nas mało dla kogo się liczy. No cóż, kto myśli krótkoterminowo, nie patrzy się na to, kto myśli inaczej robi swoje :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii