Wyszukiwarka Google

Wpływ wieku domeny na pozycję strony w Google

Pytanie to spędza sen z powiek wielu osobom działającym w branży SEM, a zwłaszcza SEO. Wiek domeny to jeden z prawie ćwierć tysiąca czynników, jaki Google bierze pod uwagę przy ustalania pozycji strony w SERPach.

W jaki sposób Google go ustala – na podstawie danych WHOIS?

Zaczynając od danych WHOIS – otóż dane te nie są tak łatwo dostępne. Dane też te mogą się różnić w zależności od kodu TLD. Google bierze pod uwagę czas, kiedy po raz pierwszy strona została odwiedzona przez robota. Jest to z pewnością lepsze podejście niż porównywanie danych z bazy WHOIS – przecież domenę można kupić i … przez kilka lat z nią nic nie robić. A jak już strona istnieje, jak zaczynają się do niej pojawiać linki – to jest to bardziej miarodajna informacja o tym, że strona „żyje”.

Ciekawa informacja pojawia się w połowie klipu – wiek domeny nie jest tym, co Matt uznałby za bardzo ważne – różnica między domeną nową, a np. 6-miesięczną czy roczną nie jest aż tak duża, jakby to się mogło wydawać. Ważniejszy jest … content oraz linki, prowadzące do strony.

Czyli coś, co u nas mało dla kogo się liczy. No cóż, kto myśli krótkoterminowo, nie patrzy się na to, kto myśli inaczej robi swoje :)

GD Star Rating
loading...
Wpływ wieku domeny na pozycję strony w Google, Wpływ wieku domeny na pozycję strony w Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Wpływ wieku domeny na pozycję strony w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *