4 października 2010 | Aktualizacja: 12 października 2010
Wyszukiwarka Google

Poruszana w temacie postu kwestia dotyczy prostej sprawy – czy z punktu widzenia SEO lepiej jest posiadać adres

domena/słowo_kluczowe

czy

domena/katalog/katalog/katalog/słowo_kluczowe?

Czy ilość poziomów w obrębie adresu internetowego ma wpływ na pozycję strony w Google?

Odpowiadając na tak postawione pytanie należy zauważyć, że praktycznie nie ma tutaj różnicy. Aby to lepiej zrozumień, należy popatrzyć się na to przez pryzmat PageRanku.

Zazwyczaj strona główna witryny to miejsce, które posiada “najwięcej” PageRank’a. Związane jest to z faktem, że najczęściej linkujemy do strony głównej serwisu. Jeżeli zatem jakaś strona naszego serwisu będzie podlinkowywała stronę główną, to nie ma znaczenia, ile w adresie url mamy poziomów – w wyniku linkowania wewnętrznego przekazujemy stronie głównej PageRank – i już.

Niewątpliwie z punktu widzenia użytkowników prosta, zhierarchizowana struktura jest bardziej przyjazna dla użytkowników- jednak z punktu widzenia Google nie ma to najmniejszego wpływu na pozycję strony w SERPach.

Zastanawiające jest jednak ostatnie zdanie, gdzie Matt mówi, że “ilość poziomów w strukturze adresu nie jest GŁÓWNYM czynnikiem branym pod uwagę przy ustalaniu pozycji w SERPach”. Przejęzyczenie, czy … może jakaś wskazówka? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  gdaq 12 października 2010, 8:13

  Pytanie raczej powinno byc czy w zwiazku z wiekszym zagniezdzeniem slowa kluczowe uzywane jako nazwy katalogow sa brane pod uwage :)

  Seo-Profi 12 października 2010, 9:59

  Hm… Według mnie jest OK … W poście chodziło bardziej o długość ścieżki, niż o słowa kluczowe w nazwach poszczególnych podkatalogów
  Chociaż przyznam, że nad tytułem trochę myślałem i czuję, że nadal może nie być do końca jasno zrozumiały. Tytuł wynika z wypowiedzi Matta “ze środka postu” – jest tam moim zdaniem najważniejsza część wypowiedzi.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii