Wyszukiwarka Google

Wpływ ilości podkatalogów w adresie url na pozycję w Google

Poruszana w temacie postu kwestia dotyczy prostej sprawy – czy z punktu widzenia SEO lepiej jest posiadać adres

domena/słowo_kluczowe

czy

domena/katalog/katalog/katalog/słowo_kluczowe?

Czy ilość poziomów w obrębie adresu internetowego ma wpływ na pozycję strony w Google?

Odpowiadając na tak postawione pytanie należy zauważyć, że praktycznie nie ma tutaj różnicy. Aby to lepiej zrozumień, należy popatrzyć się na to przez pryzmat PageRanku.

Zazwyczaj strona główna witryny to miejsce, które posiada „najwięcej” PageRank’a. Związane jest to z faktem, że najczęściej linkujemy do strony głównej serwisu. Jeżeli zatem jakaś strona naszego serwisu będzie podlinkowywała stronę główną, to nie ma znaczenia, ile w adresie url mamy poziomów – w wyniku linkowania wewnętrznego przekazujemy stronie głównej PageRank – i już.

Niewątpliwie z punktu widzenia użytkowników prosta, zhierarchizowana struktura jest bardziej przyjazna dla użytkowników- jednak z punktu widzenia Google nie ma to najmniejszego wpływu na pozycję strony w SERPach.

Zastanawiające jest jednak ostatnie zdanie, gdzie Matt mówi, że „ilość poziomów w strukturze adresu nie jest GŁÓWNYM czynnikiem branym pod uwagę przy ustalaniu pozycji w SERPach”. Przejęzyczenie, czy … może jakaś wskazówka? :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

gdaq 12 października 2010, 8:13

Pytanie raczej powinno byc czy w zwiazku z wiekszym zagniezdzeniem slowa kluczowe uzywane jako nazwy katalogow sa brane pod uwage :)

Seo-Profi 12 października 2010, 9:59

Hm… Według mnie jest OK … W poście chodziło bardziej o długość ścieżki, niż o słowa kluczowe w nazwach poszczególnych podkatalogów
Chociaż przyznam, że nad tytułem trochę myślałem i czuję, że nadal może nie być do końca jasno zrozumiały. Tytuł wynika z wypowiedzi Matta „ze środka postu” – jest tam moim zdaniem najważniejsza część wypowiedzi.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *