17 maja 2011
Wyszukiwarka Google

Czy istnieje? Oczywiście, że nie.

SERPy i Adsense to dwa różne projekty Google i włączenie reklamy na stronie nie przysporzy nam dodatkowych punktów w rankingu Google. Mało tego – wiele stron powstaje jedynie po to, aby zarabiać na Adsens’ie – użytkownicy tworzą tzw. MFA’y (ang. “made for Ansense”), co sprawia, że przy często niskiej jakości oferowanych tam treści takie strony nie zajmują wysokich miejsc w Google, mało tego, tworzenie stron z nastawieniem tylko na emisję reklam stanowi naruszenie regulaminu Google w tym zakresie i może doprowadzić do zablokowania CAŁEGO konta Adsense.

Nie bez znaczenia także jest o fakt, że gdyby istniała możliwość wpływania na ranking za pomocą Adsense’a, powstałby z pewnością taki wysyp stron, że i tak Google zablokowałoby to.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii