Wyszukiwarka Google

Wpływ Adsense na pozycję strony w Google

Brak komentarzy

Czy istnieje? Oczywiście, że nie.

SERPy i Adsense to dwa różne projekty Google i włączenie reklamy na stronie nie przysporzy nam dodatkowych punktów w rankingu Google. Mało tego – wiele stron powstaje jedynie po to, aby zarabiać na Adsens’ie – użytkownicy tworzą tzw. MFA’y (ang. „made for Ansense”), co sprawia, że przy często niskiej jakości oferowanych tam treści takie strony nie zajmują wysokich miejsc w Google, mało tego, tworzenie stron z nastawieniem tylko na emisję reklam stanowi naruszenie regulaminu Google w tym zakresie i może doprowadzić do zablokowania CAŁEGO konta Adsense.

Nie bez znaczenia także jest o fakt, że gdyby istniała możliwość wpływania na ranking za pomocą Adsense’a, powstałby z pewnością taki wysyp stron, że i tak Google zablokowałoby to.

GD Star Rating
loading...
Wpływ Adsense na pozycję strony w Google, Wpływ Adsense na pozycję strony w Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Wpływ Adsense na pozycję strony w Google
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Czy przy skróconym adresie URL Google uwzględnia anchor text

Serwisy internetowe, które umożliwiają skracanie adresów url, są coraz bardziej popularne. Jak wiemy, od pewnego czasu Google używa m.in. Twittera...

Zamknij