Wyszukiwarka Google

Wpływ Adsense na pozycję strony w Google

Czy istnieje? Oczywiście, że nie.

SERPy i Adsense to dwa różne projekty Google i włączenie reklamy na stronie nie przysporzy nam dodatkowych punktów w rankingu Google. Mało tego – wiele stron powstaje jedynie po to, aby zarabiać na Adsens’ie – użytkownicy tworzą tzw. MFA’y (ang. „made for Ansense”), co sprawia, że przy często niskiej jakości oferowanych tam treści takie strony nie zajmują wysokich miejsc w Google, mało tego, tworzenie stron z nastawieniem tylko na emisję reklam stanowi naruszenie regulaminu Google w tym zakresie i może doprowadzić do zablokowania CAŁEGO konta Adsense.

Nie bez znaczenia także jest o fakt, że gdyby istniała możliwość wpływania na ranking za pomocą Adsense’a, powstałby z pewnością taki wysyp stron, że i tak Google zablokowałoby to.

GD Star Rating
loading...
Wpływ Adsense na pozycję strony w Google, Wpływ Adsense na pozycję strony w Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Wpływ Adsense na pozycję strony w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *