Wyszukiwarka Google
17 maja 2011

Czy istnieje? Oczywiście, że nie.

SERPy i Adsense to dwa różne projekty Google i włączenie reklamy na stronie nie przysporzy nam dodatkowych punktów w rankingu Google. Mało tego – wiele stron powstaje jedynie po to, aby zarabiać na Adsens’ie – użytkownicy tworzą tzw. MFA’y (ang. „made for Ansense”), co sprawia, że przy często niskiej jakości oferowanych tam treści takie strony nie zajmują wysokich miejsc w Google, mało tego, tworzenie stron z nastawieniem tylko na emisję reklam stanowi naruszenie regulaminu Google w tym zakresie i może doprowadzić do zablokowania CAŁEGO konta Adsense.

Nie bez znaczenia także jest o fakt, że gdyby istniała możliwość wpływania na ranking za pomocą Adsense’a, powstałby z pewnością taki wysyp stron, że i tak Google zablokowałoby to.

GD Star Rating
loading...
Wpływ Adsense na pozycję strony w Google, Wpływ Adsense na pozycję strony w Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Wpływ Adsense na pozycję strony w Google
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii