Wyszukiwarka Google
17 maja 2011

Czy istnieje? Oczywiście, że nie.

SERPy i Adsense to dwa różne projekty Google i włączenie reklamy na stronie nie przysporzy nam dodatkowych punktów w rankingu Google. Mało tego – wiele stron powstaje jedynie po to, aby zarabiać na Adsens’ie – użytkownicy tworzą tzw. MFA’y (ang. „made for Ansense”), co sprawia, że przy często niskiej jakości oferowanych tam treści takie strony nie zajmują wysokich miejsc w Google, mało tego, tworzenie stron z nastawieniem tylko na emisję reklam stanowi naruszenie regulaminu Google w tym zakresie i może doprowadzić do zablokowania CAŁEGO konta Adsense.

Nie bez znaczenia także jest o fakt, że gdyby istniała możliwość wpływania na ranking za pomocą Adsense’a, powstałby z pewnością taki wysyp stron, że i tak Google zablokowałoby to.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii