Wyszukiwarka Google

Wpisy gościnne coraz bardziej na cenzurowanym w Google

9374439_blogPo raz kolejny Matt zdecydował się na nagranie poświęcone wpisom gościnnym. Moim zdaniem świadczy to wyraźnie o tym, że temat nie jest wcale tak mało ważny, jakby to się mogło niektórym osobom wydawać; a sama idea guest bloggingu przekroczyła – jak to mogliśmy obserwować niejednokrotnie – granicę, po przekroczeniu której Google zaczyna bardziej interesować się danym tematem.

Jak to z reguły bywa – wraz z coraz większym zainteresowaniem danym sposobem zdobywania linków – coś, co kiedyś było dobrym sposobem na zdobywanie linków, przestaje nim być – a Google (coraz bardziej skuteczniej) “utrudnia życie” właścicielom stron, które decydują się na stosowanie takich technik.

Czy guest blogging jest już skazany na “wymarcie”? Nie – trzeba tylko pamiętać o kilku zaleceniach, jakie daje Matt osobom, które chcą nadal stosować (lub zacząć) wpisy gościnne jako sposób na promocję swojej strony.

  1. wpisy gościnne nie mogą być jedynym sposobem zdobywania odnośników do strony
  2. nie wysyłaj do wielu stron emaili oferujących wpisy gościnne (pisane przez Ciebie)
  3. nie używaj tego samego wpisu gościnnego na dwóch różnych stronach
  4. nie używaj tego samego artykułu na różnych stronach – na zasadzie jego synonimizacji
GD Star Rating
loading...
Wpisy gościnne coraz bardziej na cenzurowanym w Google, Wpisy gościnne coraz bardziej na cenzurowanym w Google, 4.1 out of 10 based on 10 ratings Wpisy gościnne coraz bardziej na cenzurowanym w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Kris_Set 21 grudnia 2013, 12:51

Matt Cutts nowym samozwańczym władcą internetu :) A ja nadal nie mogę znaleźć za pomocą jego wyszukiwarki tego, czego naprawdę szukam…

Sebastian Miśniakiewicz 21 grudnia 2013, 12:55

Hehe – dobre :)

BTW – nie wiem, jak używsz wyszukiwarki, ale ja daję radę w każdym przypadku.

Zawsze masz innych – Seznam, Yandex, Bing – nie trzeba korzystać z Google. Google to nie Internet – tylko nakładka. Jak np. Windows

Kris_Set 21 grudnia 2013, 14:20

Dzięki personalizacji wyników widzę strony, na których już byłem, dzięki synonimom – strony nie związane z tematem, a dzięki spamerom – ich zaplecza i teksty pisane przez SEOcopywriterów :) Nie tego szukam ;)

Rafał Tetzlaff 21 grudnia 2013, 20:10

Zawsze masz inny wybór, od dłuższego czasu na własne potrzeby używam Binga i nie mogę się nadziwić, że tak wyszukiwarka jest tak daleko w polu za Google, przez byle jaką politykę Microsoftu. Niejednokrotnie Bing pokazuje o wiele lepsze i ciekawsze wyniki.

Tomek 29 grudnia 2013, 10:26

niestety póki co to Google to Internet

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *