17 lipca 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google

Od wczoraj wieczora niektórzy webmasterzy obserwują zawirowania w SERPach.

Dzisiaj rano załamałem ręce. Jak pierwszy atak Pingwina trochę mnie zaczepił ale bez tragedii to teraz spadków cała masa. Nieważne jak dobre strony w jaki sposób pozycjonowane jak dopieszczane. Bomba walnęła a odłamki poleciały na chybił trafił.

Nie zaobserwowałem nic niepokojącego u siebie, ale skala uwag pokazuje, że coś jest na rzeczy.

Analiza wypowiedzi w wątku na PiO pokazuje przykłady stron, które ucierpiały w wyniku spadków

Pytanie: Czy na tych stronach które Wam spadły używaliście SWL-i w znaczących ilościach?

Odpowiedź: NIE, same linki na zapleczach, katalogach,  statlink gold ..

Ciekawie całą sytuację podsumował Moher

Jak Kaspar Szymanski długo nic nie pisze, to znaczy, że jest mocno zapracowany i niedługo nadejdzie informacja o wprowadzeniu nowej aktualizacji promującej strony wysokiej jakości! :)

Jeżeli coś jest na rzeczy to na razie wszystko wskazuje na to, że jest to update skierowany na polski rynek – na zagranicznych serwisach cisza….

No cóż – niedługo się dowiemy zapewne co się dzieje.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Paweł Rabinek 17 lipca 2012, 12:09

  Kaspar zapowiadał ostatnio, że będą kolejne zmiany… i dotrzymał słowa ;P

  Seo-Profi 17 lipca 2012, 12:27

  Tak, w tym roku miało być kilka znaczących updatów. Na razie mamy Pingwina i wszystko wskazuje na to, że teraz doszło do Pingwina “to coś” – co się właśnie “wykluwa”.

  Julian 17 lipca 2012, 13:41

  Chcą nas wytłuc – im więcej linków, tym większy spadek :)

  beniamin 17 lipca 2012, 13:55

  jak dla mnie pięknie, więcej takich update’ów. Powiem tak – strony, na których nic nie robiłem- w dół. Strony po pingwinie, gdzie zastosowałem większą dywersyfikację skryptów / anchorów – znacząco poszły do góry. czekajmy aż wdrożą całkowicie i zróbią korektę

  pozdrawiam

  spamerman 17 lipca 2012, 14:25

  Kaspar kupił sobie dodawarkę, puścił blasta na swojego znanego niewielu osobom zaniednanego bloga i później wyłączył przekazywanie mocy przez strony, które pojawiły mu się jako linkujące w narzędziach webmasterów.

  A na PIO znowu jęki gimnazjalistów o spadających stronach. Aż strach podjąć próbę merytorycznej dyskusji.

  Seo-Profi 17 lipca 2012, 14:29

  To jest ciekawe: “Kto słyszał o projekcie Google Venom, robot który ma wyłączać linki prowadzące do stron z katalogów pisanych na standardowych skryptach dobrze znanych moderatorom google. Jedynie autorskie katalogi własnej produkcji będą odczytywane jako wartościowe normalne strony. Projekt ma utworzyć odrębną kategorie na katalogi jak w przypadku google blog. Linki unikatowe prowadzące z katalogów nawet o wartości PR 5-6 nie będą miały znaczenia dla wyszukiwania frazy linkowanej strony, jeżeli będzie to zwykły skrypt. Skutki pierwszych testów mogę być odczuwalne na dniach lub w chwili obecnej. Google nie chwali się projektem. ”

  Brzmi sensownie na pierwszy rzut oka, ale … nie wierzę :)

  spamerman 17 lipca 2012, 14:42

  Ktoś postanowił postraszyć młodzież.

  Seo-Profi 17 lipca 2012, 15:06

  Nie mam nic przeciwko, jak będzie trudniej – w końcu wiedza jeszcze bardziej będzie się liczyc – jak to bywa w każdej branży :)

  maxim 18 lipca 2012, 9:23

  więcej takich aktualizacji jestem w top 10 na dość konkurencyjne hasła a wogole nie pozycjonuje tych stron i tych słów kluczowych, a te co pozycjonuje bez zmian czyżby wszystkie strony w top10 dostały filtra i nic się nie zmienia. ??? :)

  Seo-Profi 18 lipca 2012, 10:27

  Sporo się dzieje ostatnio…

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii