Wyszukiwarka Google

Właśnie wdraża się w Polsce nowy update algorytmu Google?

Od wczoraj wieczora niektórzy webmasterzy obserwują zawirowania w SERPach.

Dzisiaj rano załamałem ręce. Jak pierwszy atak Pingwina trochę mnie zaczepił ale bez tragedii to teraz spadków cała masa. Nieważne jak dobre strony w jaki sposób pozycjonowane jak dopieszczane. Bomba walnęła a odłamki poleciały na chybił trafił.

Nie zaobserwowałem nic niepokojącego u siebie, ale skala uwag pokazuje, że coś jest na rzeczy.

Analiza wypowiedzi w wątku na PiO pokazuje przykłady stron, które ucierpiały w wyniku spadków

Pytanie: Czy na tych stronach które Wam spadły używaliście SWL-i w znaczących ilościach?

Odpowiedź: NIE, same linki na zapleczach, katalogach,  statlink gold ..

Ciekawie całą sytuację podsumował Moher

Jak Kaspar Szymanski długo nic nie pisze, to znaczy, że jest mocno zapracowany i niedługo nadejdzie informacja o wprowadzeniu nowej aktualizacji promującej strony wysokiej jakości! :)

Jeżeli coś jest na rzeczy to na razie wszystko wskazuje na to, że jest to update skierowany na polski rynek – na zagranicznych serwisach cisza….

No cóż – niedługo się dowiemy zapewne co się dzieje.

GD Star Rating
loading...
Właśnie wdraża się w Polsce nowy update algorytmu Google?, Właśnie wdraża się w Polsce nowy update algorytmu Google?, 8.0 out of 10 based on 6 ratings Właśnie wdraża się w Polsce nowy update algorytmu Google?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1345 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Paweł Rabinek 17 lipca 2012, 12:09

Kaspar zapowiadał ostatnio, że będą kolejne zmiany… i dotrzymał słowa ;P

Seo-Profi 17 lipca 2012, 12:27

Tak, w tym roku miało być kilka znaczących updatów. Na razie mamy Pingwina i wszystko wskazuje na to, że teraz doszło do Pingwina “to coś” – co się właśnie “wykluwa”.

Julian 17 lipca 2012, 13:41

Chcą nas wytłuc – im więcej linków, tym większy spadek :)

beniamin 17 lipca 2012, 13:55

jak dla mnie pięknie, więcej takich update’ów. Powiem tak – strony, na których nic nie robiłem- w dół. Strony po pingwinie, gdzie zastosowałem większą dywersyfikację skryptów / anchorów – znacząco poszły do góry. czekajmy aż wdrożą całkowicie i zróbią korektę

pozdrawiam

spamerman 17 lipca 2012, 14:25

Kaspar kupił sobie dodawarkę, puścił blasta na swojego znanego niewielu osobom zaniednanego bloga i później wyłączył przekazywanie mocy przez strony, które pojawiły mu się jako linkujące w narzędziach webmasterów.

A na PIO znowu jęki gimnazjalistów o spadających stronach. Aż strach podjąć próbę merytorycznej dyskusji.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 14:29

To jest ciekawe: “Kto słyszał o projekcie Google Venom, robot który ma wyłączać linki prowadzące do stron z katalogów pisanych na standardowych skryptach dobrze znanych moderatorom google. Jedynie autorskie katalogi własnej produkcji będą odczytywane jako wartościowe normalne strony. Projekt ma utworzyć odrębną kategorie na katalogi jak w przypadku google blog. Linki unikatowe prowadzące z katalogów nawet o wartości PR 5-6 nie będą miały znaczenia dla wyszukiwania frazy linkowanej strony, jeżeli będzie to zwykły skrypt. Skutki pierwszych testów mogę być odczuwalne na dniach lub w chwili obecnej. Google nie chwali się projektem. ”

Brzmi sensownie na pierwszy rzut oka, ale … nie wierzę :)

spamerman 17 lipca 2012, 14:42

Ktoś postanowił postraszyć młodzież.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 15:06

Nie mam nic przeciwko, jak będzie trudniej – w końcu wiedza jeszcze bardziej będzie się liczyc – jak to bywa w każdej branży :)

maxim 18 lipca 2012, 9:23

więcej takich aktualizacji jestem w top 10 na dość konkurencyjne hasła a wogole nie pozycjonuje tych stron i tych słów kluczowych, a te co pozycjonuje bez zmian czyżby wszystkie strony w top10 dostały filtra i nic się nie zmienia. ??? :)

Seo-Profi 18 lipca 2012, 10:27

Sporo się dzieje ostatnio…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *