17 lipca 2012 | Aktualizacja: 31 stycznia 2016
Wyszukiwarka Google

Od wczoraj wieczora niektórzy webmasterzy obserwują zawirowania w SERPach.

Dzisiaj rano załamałem ręce. Jak pierwszy atak Pingwina trochę mnie zaczepił ale bez tragedii to teraz spadków cała masa. Nieważne jak dobre strony w jaki sposób pozycjonowane jak dopieszczane. Bomba walnęła a odłamki poleciały na chybił trafił.

Nie zaobserwowałem nic niepokojącego u siebie, ale skala uwag pokazuje, że coś jest na rzeczy.

Analiza wypowiedzi w wątku na PiO pokazuje przykłady stron, które ucierpiały w wyniku spadków

Pytanie: Czy na tych stronach które Wam spadły używaliście SWL-i w znaczących ilościach?

Odpowiedź: NIE, same linki na zapleczach, katalogach,  statlink gold ..

Ciekawie całą sytuację podsumował Moher

Jak Kaspar Szymanski długo nic nie pisze, to znaczy, że jest mocno zapracowany i niedługo nadejdzie informacja o wprowadzeniu nowej aktualizacji promującej strony wysokiej jakości! :)

Jeżeli coś jest na rzeczy to na razie wszystko wskazuje na to, że jest to update skierowany na polski rynek – na zagranicznych serwisach cisza….

No cóż – niedługo się dowiemy zapewne co się dzieje.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Właśnie wdraża się w Polsce nowy update algorytmu Google?

8.0106

OPINIE I KOMENTARZE

Paweł Rabinek 17 lipca 2012, 12:09

Kaspar zapowiadał ostatnio, że będą kolejne zmiany… i dotrzymał słowa ;P

Seo-Profi 17 lipca 2012, 12:27

Tak, w tym roku miało być kilka znaczących updatów. Na razie mamy Pingwina i wszystko wskazuje na to, że teraz doszło do Pingwina „to coś” – co się właśnie „wykluwa”.

Julian 17 lipca 2012, 13:41

Chcą nas wytłuc – im więcej linków, tym większy spadek :)

beniamin 17 lipca 2012, 13:55

jak dla mnie pięknie, więcej takich update’ów. Powiem tak – strony, na których nic nie robiłem- w dół. Strony po pingwinie, gdzie zastosowałem większą dywersyfikację skryptów / anchorów – znacząco poszły do góry. czekajmy aż wdrożą całkowicie i zróbią korektę

pozdrawiam

spamerman 17 lipca 2012, 14:25

Kaspar kupił sobie dodawarkę, puścił blasta na swojego znanego niewielu osobom zaniednanego bloga i później wyłączył przekazywanie mocy przez strony, które pojawiły mu się jako linkujące w narzędziach webmasterów.

A na PIO znowu jęki gimnazjalistów o spadających stronach. Aż strach podjąć próbę merytorycznej dyskusji.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 14:29

To jest ciekawe: „Kto słyszał o projekcie Google Venom, robot który ma wyłączać linki prowadzące do stron z katalogów pisanych na standardowych skryptach dobrze znanych moderatorom google. Jedynie autorskie katalogi własnej produkcji będą odczytywane jako wartościowe normalne strony. Projekt ma utworzyć odrębną kategorie na katalogi jak w przypadku google blog. Linki unikatowe prowadzące z katalogów nawet o wartości PR 5-6 nie będą miały znaczenia dla wyszukiwania frazy linkowanej strony, jeżeli będzie to zwykły skrypt. Skutki pierwszych testów mogę być odczuwalne na dniach lub w chwili obecnej. Google nie chwali się projektem. ”

Brzmi sensownie na pierwszy rzut oka, ale … nie wierzę :)

spamerman 17 lipca 2012, 14:42

Ktoś postanowił postraszyć młodzież.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 15:06

Nie mam nic przeciwko, jak będzie trudniej – w końcu wiedza jeszcze bardziej będzie się liczyc – jak to bywa w każdej branży :)

maxim 18 lipca 2012, 9:23

więcej takich aktualizacji jestem w top 10 na dość konkurencyjne hasła a wogole nie pozycjonuje tych stron i tych słów kluczowych, a te co pozycjonuje bez zmian czyżby wszystkie strony w top10 dostały filtra i nic się nie zmienia. ??? :)

Seo-Profi 18 lipca 2012, 10:27

Sporo się dzieje ostatnio…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii