Wyszukiwarka Google
17 lipca 2012

Od wczoraj wieczora niektórzy webmasterzy obserwują zawirowania w SERPach.

Dzisiaj rano załamałem ręce. Jak pierwszy atak Pingwina trochę mnie zaczepił ale bez tragedii to teraz spadków cała masa. Nieważne jak dobre strony w jaki sposób pozycjonowane jak dopieszczane. Bomba walnęła a odłamki poleciały na chybił trafił.

Nie zaobserwowałem nic niepokojącego u siebie, ale skala uwag pokazuje, że coś jest na rzeczy.

Analiza wypowiedzi w wątku na PiO pokazuje przykłady stron, które ucierpiały w wyniku spadków

Pytanie: Czy na tych stronach które Wam spadły używaliście SWL-i w znaczących ilościach?

Odpowiedź: NIE, same linki na zapleczach, katalogach,  statlink gold ..

Ciekawie całą sytuację podsumował Moher

Jak Kaspar Szymanski długo nic nie pisze, to znaczy, że jest mocno zapracowany i niedługo nadejdzie informacja o wprowadzeniu nowej aktualizacji promującej strony wysokiej jakości! :)

Jeżeli coś jest na rzeczy to na razie wszystko wskazuje na to, że jest to update skierowany na polski rynek – na zagranicznych serwisach cisza….

No cóż – niedługo się dowiemy zapewne co się dzieje.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Paweł Rabinek 17 lipca 2012, 12:09

Kaspar zapowiadał ostatnio, że będą kolejne zmiany… i dotrzymał słowa ;P

Seo-Profi 17 lipca 2012, 12:27

Tak, w tym roku miało być kilka znaczących updatów. Na razie mamy Pingwina i wszystko wskazuje na to, że teraz doszło do Pingwina „to coś” – co się właśnie „wykluwa”.

Julian 17 lipca 2012, 13:41

Chcą nas wytłuc – im więcej linków, tym większy spadek :)

beniamin 17 lipca 2012, 13:55

jak dla mnie pięknie, więcej takich update’ów. Powiem tak – strony, na których nic nie robiłem- w dół. Strony po pingwinie, gdzie zastosowałem większą dywersyfikację skryptów / anchorów – znacząco poszły do góry. czekajmy aż wdrożą całkowicie i zróbią korektę

pozdrawiam

spamerman 17 lipca 2012, 14:25

Kaspar kupił sobie dodawarkę, puścił blasta na swojego znanego niewielu osobom zaniednanego bloga i później wyłączył przekazywanie mocy przez strony, które pojawiły mu się jako linkujące w narzędziach webmasterów.

A na PIO znowu jęki gimnazjalistów o spadających stronach. Aż strach podjąć próbę merytorycznej dyskusji.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 14:29

To jest ciekawe: „Kto słyszał o projekcie Google Venom, robot który ma wyłączać linki prowadzące do stron z katalogów pisanych na standardowych skryptach dobrze znanych moderatorom google. Jedynie autorskie katalogi własnej produkcji będą odczytywane jako wartościowe normalne strony. Projekt ma utworzyć odrębną kategorie na katalogi jak w przypadku google blog. Linki unikatowe prowadzące z katalogów nawet o wartości PR 5-6 nie będą miały znaczenia dla wyszukiwania frazy linkowanej strony, jeżeli będzie to zwykły skrypt. Skutki pierwszych testów mogę być odczuwalne na dniach lub w chwili obecnej. Google nie chwali się projektem. ”

Brzmi sensownie na pierwszy rzut oka, ale … nie wierzę :)

spamerman 17 lipca 2012, 14:42

Ktoś postanowił postraszyć młodzież.

Seo-Profi 17 lipca 2012, 15:06

Nie mam nic przeciwko, jak będzie trudniej – w końcu wiedza jeszcze bardziej będzie się liczyc – jak to bywa w każdej branży :)

maxim 18 lipca 2012, 9:23

więcej takich aktualizacji jestem w top 10 na dość konkurencyjne hasła a wogole nie pozycjonuje tych stron i tych słów kluczowych, a te co pozycjonuje bez zmian czyżby wszystkie strony w top10 dostały filtra i nic się nie zmienia. ??? :)

Seo-Profi 18 lipca 2012, 10:27

Sporo się dzieje ostatnio…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii