14 czerwca 2012
Wyszukiwarka Google

Bardzo ważna informacja pojawiła się właśnie na Antyweb.pl – Wirtualna Polska przestaje korzystać z NetSprinta, przesiada się na silnik Google!

Powód?

O podjęciu współpracy z Google zdecydowały kwestie biznesowe i, co oczywiste, technologiczne. Google oferuje najnowocześniejsze rozwiązania na rynku, dzięki czemu WP.PL może zwiększyć swoją efektywność, także w obszarze przychodów. Co istotne, globalny kontrakt podpisany przez Orange i Google pozwolił Wirtualnej Polsce na wynegocjowanie atrakcyjnych warunków współpracy.

Patrząc się na poniższe zestawienie, które na ranking.pl pokazuje udział wyszukiwarek według silników w polskim rynku nie ma co się dziwić – już od dawna zastanawiałem się, kiedy nastąpi taki ruch.

 

Wyszukiwarki - udział w rynku (silniki)

 

Z drugiej strony może zmusi to innych graczy po sięgnięcie po kawałek tortu – tortu, który na chwile obecną, poza okruszkami, Google ma tylko dla siebie. Osobiście uważam, że trochę konkurencji dobrze wpłynęłoby na rynek – jednak jak na razie Bing ma nas “w poważaniu”, skupiając się m.in. na swoim własnym, amerykańskim “podwórku”,  co Google skrzętnie wykorzystuje :)

Tak to wygląda w USA.

 

Udział wyszukiwarek na amerykańskim rynku - maj 2012

 

I tak powinno być u nas. Konkurencja jest wskazana – no chyba, że konkurencja śpi, co widać po polskiej strukturze :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Lech Krupa 14 czerwca 2012, 18:37

  Wiadomość z jednej strony dobra, bo rośnie powierzchnia reklamowa dostępna z jednego dobrego, nowoczesnego i rozwojowego systemu.

  Z drugiej strony, jak napisałeś, znika konkurencja…

  Ale nie trzeba daleko szukać, bo w Czechach Google nie ma monopolu a Seznam.cz ze swoim systemem Sklik.cz ma się całkiem dobrze.

  Jeśli chodzi o możliwości to odstaje on mocno od G. AdWords ale trzyma się nieźle pomimo ekspansji Google i utrzymuje dzielnie dużą część rynku.
  Support działa sprawnie i można liczyć na pomoc specjalistów.

  Radek 15 czerwca 2012, 9:51

  Podobno Google w grudniu 2011 wyprzedziło Seznam zgarniając 50.66 % rynku a Seznam osiągnął 48.63 proc, to i tak lepiej niż w naszym zmonopolizowanym rynku może UOKiK mógł by się zająć google tylko nie mam pojęcia w czyim imieniu :):) ogólnie wydaje się że Czesi mają większą świadomość z czego korzystają przy wyszukiwaniu a no komunikat o wyprzedzeniu Seznamu przez Google wywołał niezłą burzę w Czechach

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii