Wyszukiwarka Google
18 lipca 2011

Osoby, które nie wypełniły aktualnej ankiety, zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej najnowszej zmiany algorytmu Google – znanej jako Panda/Farmer update.

Wprawdzie u nas oficjalnie jej nie ma, jednak patrząc się na to, ile emocji wzbudza w anglojęzycznym Google jej wprowadzenie z pewnością będzie „wydarzeniem” na skalę Mayday.

Jest to o tyle ważne, że według ankiety, jaką widziałem jakiś czas temu na zagranicznym blogu mało która strona dotknięta Pandą potrafiła „uporać się z tym i wyjść na prostą” (oczywiście według uwag ze strony właścicieli/webmasterów tych witryn).

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Rafał Mróz 19 lipca 2011, 8:38

no, to gdzie ta ankieta? :)

Seo-Profi 19 lipca 2011, 8:39

W sidebarze (pasku bocznym) – fakt, mogłem napisać :)

Wilk 19 lipca 2011, 8:58

Ta, „czy obawiasz się pandy”, żadnej odpowiedzi i od razu przycisk „głosuj” ;)

BTW – to, ze oficjalnie nie ma, to nie znaczy, ze nie ma nieoficjalnie – a co do teog rożne zdania krążą. W końcu skoro na zachodzie było wprowadzane falami,c zemu nie u nas?

To jak z Coffeine – oficjalne ogloszenie wejsca Coffeina było pół roku po tym jak w zycie weszły zmiany.

Seo-Profi 19 lipca 2011, 9:07

Nie masz włączonego jakiegoś dodatku blokującego skrypty? Jest już 25 odpowiedzi, zatem ankieta na pewno wyświetla się poprawnie – myślę, że coś blikuje ten skrypt u Ciebie….

Co do uwag – zgodzę się :) – ciekawie to Guglarz na SemCampie powiedział – że webmasterzy „zauważyli zmiany” właśnie jak piszesz – długo po ich wprowadzeniu „odkryto” fakt jej wprowadzenia…

Anitel 19 lipca 2011, 12:35

Ankiety nie widzę, a dodatki blokujące np. reklamy i owszem.

Seo-Profi 19 lipca 2011, 12:41

No to coś masz zainstalowane, co blokuje skrypt ankiety – teraz sprawdzałem u znajomych i widzą ankietę :)

Wilk 19 lipca 2011, 17:40

Jestem w tej chwili przy innym komputerze niz w pracy i tu rowniez nie widze opcji. W blokowanej zawartosci mam raptem 4 pozycje, zadna z domeny seo-profi. Opera/Windows.

Co do zauwazenia przez webmasterow „po fakcie” – tu tez bym polemizowal – wielu zauwazylo wczensiej, niz wg komunikatu prasowego wynikalo, ze niby zauwazyli – przynajmniej tak wynialo z porownan tego, co pisali ludzie na forach, a co Google w komunikatach. Oczywiscie – zawsze mogl to byc po prostu inny update ;)

Seo-Profi 19 lipca 2011, 18:01

Hm… To nie wiem, coś blokuje, może dodatek jest niekompatybilny z niektórymi wersjami przeglądarek – może ktoś ma pomysł, co może stać za tym? :)

Wilk 19 lipca 2011, 18:04

To raczej cos z CSS – bo po wylaczeniu stylów widać ankietę.

Seo-Profi 19 lipca 2011, 19:17

OK, poszukam – widzę, że dzisiaj kilka głosów przybyło, zatem jest coś, co „czasem nie pozwala zobaczyć ankiety” – dam znać!

Seo-Profi 19 lipca 2011, 20:00

OK – ankieta nie działa pod Operą. Poszukam jakiejś innej wtyczki – dzięki za zwrócenie uwagi :)

Seo-Profi 19 lipca 2011, 20:38

Niestety, nie znalazłem dobrej wtyczki pod WP z ankietą. Te, co widziałem, miały spore ograniczenia – np. brak możliwości wyboru czy można wybrać jedną odpowiedź.
Na chwilę obecną zatem dla ok. 9% użytkowników – http://ranking.pl/pl/rankings/web-browsers.html – ankieta będzie nieaktywna.
Jeżeli ktoś zna ciekawą wtyczkę, proszę o info – najlepiej taką, aby można było przenieść już oddane głosy – kolejna cecha, jaką musi mieć nowa wtyczka.

Anitel 20 lipca 2011, 14:58

Próbowałeś PoolMe? Odnośnie nie wyświetlania pod Operą, mam FF5 i nadal not visible.

A skoro jesteś przy instalowaniu pluginów, zainstaluj któryś z tych co by poinformował na maila o nowych komentarzach – subscribe czy coś. Oboje na tym skorzystamy.

Seo-Profi 20 lipca 2011, 15:08

PollMe nie jest z 3.2 kompatybilna :( – co do FF sam mam FF5 i jest widoczny…
A tę drugą dodałem.

Anitel 21 lipca 2011, 14:25

O! no widzisz jak teraz ładnie, już subskrybuję :)

Seo-Profi 21 lipca 2011, 14:29

Dzięki :) Jeszcze Muszę znaleźć fajną wtyczkę pod komórki. Na razie mam taką, jak widać (przy wejściu z komórki) ale chcę znaleźć taką, w której będą widoczne przyciski społęcznościowe (no chyba, że takiej nie ma)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii