Wyszukiwarka Google
12 lutego 2016
Narzędzia Google dla Webmasterów

Dodając stronę do Konsoli Google niekiedy napotykamy na sytuacje, które wydają się być w pierwszej chwili błędem, a nie są nim w rzeczywistości. Ostatnio taka sytuacja przytrafiła się także i mojej osobie :).

Dodawałem stronę Search Console – po wpisaniu jej „z palca” (z reguły kopiuję jej nazwę z przeglądarki) nacisnąłem, jak to robię już od lat, DALEJ

Dodaj nazwę usługi - Search Console

Po fakcie zdałem sobie sprawę, że podświadomie moje oko zarejestrowało fakt, że rozszerzenie domeny było błędne – nie zostało do końca wpisane (pl) – nie było „l” na końcu (domena miała rozszerzenie „pl”). Przechodząc do kolejnego ekranu rozpocząłem weryfikację.

I … nic; zobaczyłem za to taki oto komunikat błędu:

Weryfikacja dla zasobu nie powiodła się

Pomyślałem sobie: „???” – no i wziąłem się za rozwiązanie problemu.

Strona działała.

Sprawdziłem miejsce wklejenia meta tagu, było OK. Ponowiłem próbę i …. nic.

Po raz kolejny przeanalizowałem widoczny komunikat i dopiero wtedy znalazłem znalazłem błąd – szukając wcześniej przyczyny nieudanej weryfikacji własności domeny nie zwróciłem uwagi na na 1 i 3 linię tekstu w widocznym powyżej powiadomieniu – a jak możecie sami zauważyć po znaku „p” jest znak „/” – a nie „l”.

Przyznacie, że wygląda to jak „pl”? :)

Ponieważ nazwy domeny w Konsoli nie można poprawiać, wróciłem na stronę główną Search Console, usunąłem błędną nazwę domeny – i wpisując ją poprawnie bez problemu zweryfikowałem.

===

Jeżeli zatem zobaczycie komunikat, że połączenie z Twoim serwerem było niemożliwe sprawdźcie dokładnie nazwę wpisywanej domeny.

Zawsze wklejam ją z wyszukiwarki – w tym przypadku wpisałem nazwę domeny ręcznie, co jak widać wymusiło na mnie konieczność usunięcia „usterki” – plus napisania tego wpisu :).

Jeżeli zatem dodajecie domenę do Konsoli Google najlepiej wklejać ją, a nie wpisywać ręcznie – minimalizujecie ryzyko wystąpienia sytuacji, z którą miałem do czynienia.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

AdamD 12 lutego 2016, 7:27

Ja zrobiłem lepszy numer. Chciałem kupić domenę .pl ale była zajęta więc kupiłem z innym rozszerzeniem, dodałem do panelu gsc i wszystko poszło gładko. Zainstalowałem co trzeba i strona odpaliła. Jednak jak chciałem sprawdzić jej działanie po jakimś czasie i wpisałem z palca …. pl i przeglądarka pokazała mi:
Fatal error: Uncaught exception ‚Zend_Mail_Transport_Exception’ with message ‚Unable to send mail. mail(/var/log/php-mail.log): failed to open stream: Permission denied’ in /usr/local/share/php/zf/library/Zend/Mail/Transport/Sendmail.php:137 Stack trace: #0 /usr/local/share/php/zf/library/Zend/Mail/Transport/Abstract.php(348): Zend_Mail_Transport_Sendmail->_sendMail() #1 /usr/local/share/php/zf/library/Zend/Mail.php(1194): Zend_Mail_Transport_Abstract->send(Object(Zend_Mail)) #2 /home/services/httpd/jaka-pogoda.pl/library/Zextend/Controller/Action/Helper/Mail.php(45): Zend_Mail->send() #3 /home/services/httpd/jaka-pogoda.pl/application/controllers/ErrorController.php(39): Zextend_Controller_Action_Helper_Mail->send(‚[email protected]…’, ‚[email protected]…’, ‚[email protected]…’, ‚[email protected]…’, ‚application err…’, ‚uri: /\nAn …’) #4 /usr/local/share/php/zf/library/Zend/Controller/Action.php(516): ErrorController->errorAction() #5 /usr/local/share/php/zf/library/Zend/Controller/Dispatcher/Standard.php(308): in /usr/local/share/php/zf/library/Zend/Controller/Plugin/Broker.php on line 336

No i sprawdzam co jest grane. Łączę się z FTP i niby ok. Skąd wogóle te ścieżki i jaki Zend? No i dawaj piszę do supportu hostingu. Odpisali, że strona shakowana, zawirusowana i w ogóle syf. Też nie sprawdzili, że domena inna niż ta na hoście. No i prawie zawiesili mi ją do czasu audytu.

Sebastian Miśniakiewicz 12 lutego 2016, 8:34

:)
Mi się też zdarzyło napisać do hostingu, czemu domena nie działa – a oni, że … nie jest na ich serwerach.
Po prostu zapomniałem, że ją przeniosłem chwilę przed :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii