4 czerwca 2012
Filtry, bany

Trzy tygodnie temu pisałem o badaniu, w którym wykazano, że 16% darmowych katalogów zostało usuniętych z indeksu Google.

30 maja na SEOMozie ukazały się wyniki kolejnego badania, większego, w którym wzięło udział 2678 darmowych katalogów.

Wynik?

200 banów – 7,47%

340 filtrów – 12,69%

Łącznie 20,16% – czyli co piąty darmowy katalog jest, na chwilę badania, ukarany przez Google.

Ciekawym byłoby zobaczyć takie badanie dotyczące SEOKów….

Osoby zainteresowane metodologią badań i dodatkowymi szczegółami zapraszam do źródła.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  dave84 4 czerwca 2012, 9:37

  SEOkatalogi – mało które dostały bana za nic, zazwyczaj za tłumaczenie itp. rzeczy na stronie.
  Filtry mają teraz praktycznie z góry, bo kiedyś podstrony wchodziły na łatwe frazy jak w masło w indeks i to na wysokie pozycje a teraz ciężko o to.

  Seo-Profi 4 czerwca 2012, 9:44

  dave84 – nawet te bardzo zadbane spadły z TOPów?

  dave84 4 czerwca 2012, 10:52

  A różnie, zależy też od linkowania. Mi najlepszy spadł trochę a wyprzedził go na większość fraz katalog na wordpressie, który nawet tytuły podstron ma wszędzie takie same, url-e dupiaste i opisy 1-2 zdania maksymalnie haha, ten algorytm mnie rozbawia nieraz. Po prostu niektóre strony “zbyt cacy” poszły w siną dal a te bez optymalizacji zyskały..
  Mam kilka, które trzymają się dobrze, ale mówię, kiedyś było tak, że np. dałeś tytuł “mechanik samochodowy Warszawa” w lepszym seokacie to lądowałeś wysoko, czesto w top10, teraz tego nie widzę praktycznie, coś jest z nimi nie tak, ale nie dochodzę co, bo znalazłem lepszy skrypt:] Pewnie Kaspar ręcznie przykrócił ich moc czy coś:P

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii