29 sierpnia 2011
Optymalizacja stron

Jak wiadomo mapa witryny pomaga w indeksowaniu strony, zawiera m.in. w swojej strukturze wartość priority

<url><loc>http://www.domena.pl/</loc><lastmod>2011-03-14T20:44:01+00:00</lastmod><changefreq>daily</changefreq><priority>1.00</priority></url>

Informuje ona roboty, codo wartości poszczególnych stron. Ale …

Priority nie jest wartością wymaganą. Jest, owszem, pewną wskazówką dla Google co do zawartości stron (pod kątem ich znaczenia dla autora witryny), jednak zmiana tych wartości nie wpłynie w sposób znaczący na np. zwiększenie widoczności danej podstrony w Google. Zgodnie z wypowiedzią JohnaMu nie ma co przesadnie traktować wartości, jakie przyjmuje ten parametr:

I wouldn’t worry too much about the “priority” values. If you’re able to generate them based on useful information from your website, then it’s a good idea to do that. If you can’t automatically generate them and have too many pages to set the values manually, then it’s fine to submit the Sitemap file without “priority” information. The “priority” value gives us a bit more information about your site, but changing values here generally won’t lead to visible changes in crawling, indexing, or ranking overall.

Jeżeli nie wiemy, co wpisać, można pominąć ten parametr – nic złego się nie stanie.

Więcej informacji na Forum Google w odpowiednim wątku.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii