Optymalizacja stron

Wartość priority w sitemap.xml – nie ma co przesadzać w tym zakresie

Jak wiadomo mapa witryny pomaga w indeksowaniu strony, zawiera m.in. w swojej strukturze wartość priority

<url><loc>http://www.domena.pl/</loc><lastmod>2011-03-14T20:44:01+00:00</lastmod><changefreq>daily</changefreq><priority>1.00</priority></url>

Informuje ona roboty, codo wartości poszczególnych stron. Ale …

Priority nie jest wartością wymaganą. Jest, owszem, pewną wskazówką dla Google co do zawartości stron (pod kątem ich znaczenia dla autora witryny), jednak zmiana tych wartości nie wpłynie w sposób znaczący na np. zwiększenie widoczności danej podstrony w Google. Zgodnie z wypowiedzią JohnaMu nie ma co przesadnie traktować wartości, jakie przyjmuje ten parametr:

I wouldn’t worry too much about the „priority” values. If you’re able to generate them based on useful information from your website, then it’s a good idea to do that. If you can’t automatically generate them and have too many pages to set the values manually, then it’s fine to submit the Sitemap file without „priority” information. The „priority” value gives us a bit more information about your site, but changing values here generally won’t lead to visible changes in crawling, indexing, or ranking overall.

Jeżeli nie wiemy, co wpisać, można pominąć ten parametr – nic złego się nie stanie.

Więcej informacji na Forum Google w odpowiednim wątku.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *