Wyszukiwarka Google
16 marca 2011

Dużo stron posiada certyfikaty zgodności strony ze standardami W3C. Z reguły te „znaczki” umieszczone są na dole strony i „na zielono” obwieszczają, że strona w pełni się waliduje.

Jaki mają one wpływ na ranking – co na to Google?

Temat ten już był poruszany przez Matta. Odpowiedź jest prosta i … jak to wielokrotnie podkreślam, logiczna „jak to Google”: poprawność budowy strony nie ma wpływu na wyższą jej pozycję w SERPach. W Sieci jest wiele dobrych stron, które nie walidują i logiczne jest, że błędy, jakie popełniono na etapie ich budowy nie mogą być czynnikiem, który obniża wartość tych stron w oczach Google. Taka strona nie może być „niżej w rankingu”. Tym bardziej, że to userzy oceniają te strony – czy Google mogłoby „wywalić” popularną stronę, tylko dlatego, że ma 5 błędów i 6 ostrzeżeń?

Obecnie przeglądarki radzą sobie całkiem dobrze w „poprawianiu webmasterów”. I podobnie jak my nie zawsze mówimy gramatycznie po polsku, ale jesteśmy rozumiani, tak samo i Google „wie, co mamy na myśli” – i nie każe nas za błędy na stronie.

Sugestia? jak chcemy, wstawmy sobie „zielony znaczek” na stronę – jednak moim zdaniem lepiej jest moc strony spożytkować w inny sposób – tym bardziej, że jak widać nie poprawi to jej rankingu w żaden sposób :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Kate 1 maja 2011, 13:20

Zgadzam się w 100%. Jeszcze kilka lat temu wiele pozycjonerów myślało, że znaczek walidacji poprawi ranking w wyszukiwarkach. Ale…pragnę zauważyć, że np. w Anglii, gdzie pracuję, wiele firm SEO zwraca uwagę na poprawność kodu u klienta.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii