Wyszukiwarka Google

Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google

Dużo stron posiada certyfikaty zgodności strony ze standardami W3C. Z reguły te “znaczki” umieszczone są na dole strony i “na zielono” obwieszczają, że strona w pełni się waliduje.

Jaki mają one wpływ na ranking – co na to Google?

Temat ten już był poruszany przez Matta. Odpowiedź jest prosta i … jak to wielokrotnie podkreślam, logiczna “jak to Google”: poprawność budowy strony nie ma wpływu na wyższą jej pozycję w SERPach. W Sieci jest wiele dobrych stron, które nie walidują i logiczne jest, że błędy, jakie popełniono na etapie ich budowy nie mogą być czynnikiem, który obniża wartość tych stron w oczach Google. Taka strona nie może być “niżej w rankingu”. Tym bardziej, że to userzy oceniają te strony – czy Google mogłoby “wywalić” popularną stronę, tylko dlatego, że ma 5 błędów i 6 ostrzeżeń?

Obecnie przeglądarki radzą sobie całkiem dobrze w “poprawianiu webmasterów”. I podobnie jak my nie zawsze mówimy gramatycznie po polsku, ale jesteśmy rozumiani, tak samo i Google “wie, co mamy na myśli” – i nie każe nas za błędy na stronie.

Sugestia? jak chcemy, wstawmy sobie “zielony znaczek” na stronę – jednak moim zdaniem lepiej jest moc strony spożytkować w inny sposób – tym bardziej, że jak widać nie poprawi to jej rankingu w żaden sposób :)

GD Star Rating
loading...
Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google, Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google, 5.5 out of 10 based on 2 ratings Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Kate 1 maja 2011, 13:20

Zgadzam się w 100%. Jeszcze kilka lat temu wiele pozycjonerów myślało, że znaczek walidacji poprawi ranking w wyszukiwarkach. Ale…pragnę zauważyć, że np. w Anglii, gdzie pracuję, wiele firm SEO zwraca uwagę na poprawność kodu u klienta.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *