Wyszukiwarka Google

Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google

1 Komentarz

Dużo stron posiada certyfikaty zgodności strony ze standardami W3C. Z reguły te „znaczki” umieszczone są na dole strony i „na zielono” obwieszczają, że strona w pełni się waliduje.

Jaki mają one wpływ na ranking – co na to Google?

Temat ten już był poruszany przez Matta. Odpowiedź jest prosta i … jak to wielokrotnie podkreślam, logiczna „jak to Google”: poprawność budowy strony nie ma wpływu na wyższą jej pozycję w SERPach. W Sieci jest wiele dobrych stron, które nie walidują i logiczne jest, że błędy, jakie popełniono na etapie ich budowy nie mogą być czynnikiem, który obniża wartość tych stron w oczach Google. Taka strona nie może być „niżej w rankingu”. Tym bardziej, że to userzy oceniają te strony – czy Google mogłoby „wywalić” popularną stronę, tylko dlatego, że ma 5 błędów i 6 ostrzeżeń?

Obecnie przeglądarki radzą sobie całkiem dobrze w „poprawianiu webmasterów”. I podobnie jak my nie zawsze mówimy gramatycznie po polsku, ale jesteśmy rozumiani, tak samo i Google „wie, co mamy na myśli” – i nie każe nas za błędy na stronie.

Sugestia? jak chcemy, wstawmy sobie „zielony znaczek” na stronę – jednak moim zdaniem lepiej jest moc strony spożytkować w inny sposób – tym bardziej, że jak widać nie poprawi to jej rankingu w żaden sposób :)

GD Star Rating
loading...
Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google, Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google, 7.0 out of 10 based on 3 ratings Wpływ poprawności walidacji strony na pozycję w Google
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Kate 1 maja 2011, 13:20

Zgadzam się w 100%. Jeszcze kilka lat temu wiele pozycjonerów myślało, że znaczek walidacji poprawi ranking w wyszukiwarkach. Ale…pragnę zauważyć, że np. w Anglii, gdzie pracuję, wiele firm SEO zwraca uwagę na poprawność kodu u klienta.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii