16 marca 2011
Wyszukiwarka Google

Dużo stron posiada certyfikaty zgodności strony ze standardami W3C. Z reguły te “znaczki” umieszczone są na dole strony i “na zielono” obwieszczają, że strona w pełni się waliduje.

Jaki mają one wpływ na ranking – co na to Google?

Temat ten już był poruszany przez Matta. Odpowiedź jest prosta i … jak to wielokrotnie podkreślam, logiczna “jak to Google”: poprawność budowy strony nie ma wpływu na wyższą jej pozycję w SERPach. W Sieci jest wiele dobrych stron, które nie walidują i logiczne jest, że błędy, jakie popełniono na etapie ich budowy nie mogą być czynnikiem, który obniża wartość tych stron w oczach Google. Taka strona nie może być “niżej w rankingu”. Tym bardziej, że to userzy oceniają te strony – czy Google mogłoby “wywalić” popularną stronę, tylko dlatego, że ma 5 błędów i 6 ostrzeżeń?

Obecnie przeglądarki radzą sobie całkiem dobrze w “poprawianiu webmasterów”. I podobnie jak my nie zawsze mówimy gramatycznie po polsku, ale jesteśmy rozumiani, tak samo i Google “wie, co mamy na myśli” – i nie każe nas za błędy na stronie.

Sugestia? jak chcemy, wstawmy sobie “zielony znaczek” na stronę – jednak moim zdaniem lepiej jest moc strony spożytkować w inny sposób – tym bardziej, że jak widać nie poprawi to jej rankingu w żaden sposób :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Kate 1 maja 2011, 13:20

  Zgadzam się w 100%. Jeszcze kilka lat temu wiele pozycjonerów myślało, że znaczek walidacji poprawi ranking w wyszukiwarkach. Ale…pragnę zauważyć, że np. w Anglii, gdzie pracuję, wiele firm SEO zwraca uwagę na poprawność kodu u klienta.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii