6 marca 2012
Search Console

Zapewne większość z was spotkała się z sytuacją, gdzie albo sami nie chcieliśmy dać komuś dostępu do Narzędzi – albo też druga strona wolała przesłać nam zrzuty lub dane w tabeli niż pozwolić nam dowiedzieć się “wszystkiego o sobie”. To się zmieniło – i Google pozwala teraz na dodanie do strony użytkownika, który “nie wszystko może”. Albo inaczej – nie ma dostępu do strategicznych opcji zarządzania witryną.

Jak nadać mniejsze uprawnienia? Wystarczy postępować zgodnie z poniżej opisaną procedurą:

 

Zarządzanie uprawnienia użytkownikó w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

Po kliknięciu “Dodaj nowego użytkownika” mamy od teraz do wyboru – albo dajemy pełny dostęp do danych, albo – ograniczony

 

 

Dodanie nowego użytkownika do Narzędzi Google dla Webmasterów

 

Dodałem sobie dla testu jednego użytkownika do konta, a następnie zmieniłem tryb z właściciela na tryb ograniczony. Następnie odświeżyłem stronę i zobaczyłem coś takiego :)

 

 

Ograniczony dostęp do narzędzi Google dla Webmasterów

 

Użytkownik z ograniczonym dostępem nie może np. zmienić adresu czy ustawień odnośnie preferowanej domeny. Jeżeli chcesz wiedzieć dokładnie, co to może, a czego nie może to informacje na ten temat można przeczytać na odpowiedniej stronie.

Szkoda, że nie można w żaden sposób ograniczyć statystyk – no ale zapewne i takie funkcjonalności niedługo się pokażą.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii