Search Console
6 marca 2012

Zapewne większość z was spotkała się z sytuacją, gdzie albo sami nie chcieliśmy dać komuś dostępu do Narzędzi – albo też druga strona wolała przesłać nam zrzuty lub dane w tabeli niż pozwolić nam dowiedzieć się „wszystkiego o sobie”. To się zmieniło – i Google pozwala teraz na dodanie do strony użytkownika, który „nie wszystko może”. Albo inaczej – nie ma dostępu do strategicznych opcji zarządzania witryną.

Jak nadać mniejsze uprawnienia? Wystarczy postępować zgodnie z poniżej opisaną procedurą:

 

Zarządzanie uprawnienia użytkownikó w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

Po kliknięciu „Dodaj nowego użytkownika” mamy od teraz do wyboru – albo dajemy pełny dostęp do danych, albo – ograniczony

 

 

Dodanie nowego użytkownika do Narzędzi Google dla Webmasterów

 

Dodałem sobie dla testu jednego użytkownika do konta, a następnie zmieniłem tryb z właściciela na tryb ograniczony. Następnie odświeżyłem stronę i zobaczyłem coś takiego :)

 

 

Ograniczony dostęp do narzędzi Google dla Webmasterów

 

Użytkownik z ograniczonym dostępem nie może np. zmienić adresu czy ustawień odnośnie preferowanej domeny. Jeżeli chcesz wiedzieć dokładnie, co to może, a czego nie może to informacje na ten temat można przeczytać na odpowiedniej stronie.

Szkoda, że nie można w żaden sposób ograniczyć statystyk – no ale zapewne i takie funkcjonalności niedługo się pokażą.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii