Search Console

W jaki sposów zweryfikować domenę w Narzędziach dla Webmasterów

Istnieją 3 sposoby aby dokonać weryfikacji domeny w Narzędziach dla Webmasterów:

1. Metatag – po zaznaczeniu tej opcji należy skopiować wygenerowany metatag i wklej go na stronę główną witryny. Powinien znaleźć się w sekcji <head>, przed pierwszą sekcją <body>.

2. Plik weryfikacyjny – po wyborze tej opcji pobieramy przygotowany plik i wgrywamy go do katalogu głownego (public_html) domeny, którą będziemy weryfikować.

3. Rekord DNS (rozwiązanie najnowsze) – zamieniamy rekord TXT w konfiguracji DNS w naszej domenie wygenerowanym ciągiem znaków

Warto pamiętać, że nie zawsze istnieje możliwość weryfikacji domeny dowolną metodą. Np. w stronach tworzonych za pomocą kreatora stron firmy NetArt nie jesteśmy w stanie skorzystać z 2 rozwiązania, ze względu na procedury zabezpieczeń, jakie narzucił twórca oprogramowania. Dlatego sugeruję rozwiązania 1) lub 3) – gdzie 1) rozwiązanie niezmiennie pozostaje najbezpieczniejszym i najłatwiejszym.

GD Star Rating
loading...
W jaki sposów zweryfikować domenę w Narzędziach dla Webmasterów, W jaki sposów zweryfikować domenę w Narzędziach dla Webmasterów, 9.0 out of 10 based on 1 rating W jaki sposów zweryfikować domenę w Narzędziach dla Webmasterów

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Michał 24 maja 2013, 0:41

Witam,
Jeżeli nie posiadam narzędzia do weryfikacji? Przeklikałem wszystkie opcje i nigdzie tego nie ma. Myślę, iż podczas zmiany strony, uaktualniłem tylko dane w narzędziach Google, lecz nie przeniosłem pliku weryfikacyjnego ze starej strony, a tamte dane utraciłem (dysk dym itp :( )Jak mam dokopać się do funkcji weryfikacji?

Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 24 maja 2013, 9:25

No to pobierz sobie ten plik z Narzędzi :)

jaas 10 czerwca 2014, 21:43

Dziękuję za ten przydatny wpis i jednocześnie chciałbym zapytać czy dodanie prostej strony firmowej, tzw. wizytówki która nie przetwarza informacji z cookies – za wyjątkiem niezbędnych do jej działania – do Narzędzi Google dla Webmasterów, wymusi obowiązek informowania o ciasteczkach, zgodnie z art. 173 Ustawy Prawa Telekomunikacyjnego, jak to ma np. miejsce w przypadku korzystania z Google Analytics? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2014, 7:55

Dobre pytanie – nie wiem. Ja mam „regułkę” i nie myślę o tym.
Pytanie skieruj do kogoś, kto prowadzi blog o tematyce danych osobowych – tak będzie najbezpieczniej, przepisy w tym zakresie podlegają ciągłym zmianom, a ja ich nie śledzę, bo to nie mój „konik” :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *