Search Console
2 czerwca 2010

Istnieją 3 sposoby aby dokonać weryfikacji domeny w Narzędziach dla Webmasterów:

1. Metatag – po zaznaczeniu tej opcji należy skopiować wygenerowany metatag i wklej go na stronę główną witryny. Powinien znaleźć się w sekcji <head>, przed pierwszą sekcją <body>.

2. Plik weryfikacyjny – po wyborze tej opcji pobieramy przygotowany plik i wgrywamy go do katalogu głownego (public_html) domeny, którą będziemy weryfikować.

3. Rekord DNS (rozwiązanie najnowsze) – zamieniamy rekord TXT w konfiguracji DNS w naszej domenie wygenerowanym ciągiem znaków

Warto pamiętać, że nie zawsze istnieje możliwość weryfikacji domeny dowolną metodą. Np. w stronach tworzonych za pomocą kreatora stron firmy NetArt nie jesteśmy w stanie skorzystać z 2 rozwiązania, ze względu na procedury zabezpieczeń, jakie narzucił twórca oprogramowania. Dlatego sugeruję rozwiązania 1) lub 3) – gdzie 1) rozwiązanie niezmiennie pozostaje najbezpieczniejszym i najłatwiejszym.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Michał 24 maja 2013, 0:41

Witam,
Jeżeli nie posiadam narzędzia do weryfikacji? Przeklikałem wszystkie opcje i nigdzie tego nie ma. Myślę, iż podczas zmiany strony, uaktualniłem tylko dane w narzędziach Google, lecz nie przeniosłem pliku weryfikacyjnego ze starej strony, a tamte dane utraciłem (dysk dym itp :( )Jak mam dokopać się do funkcji weryfikacji?

Pozdrawiam

Sebastian Miśniakiewicz 24 maja 2013, 9:25

No to pobierz sobie ten plik z Narzędzi :)

jaas 10 czerwca 2014, 21:43

Dziękuję za ten przydatny wpis i jednocześnie chciałbym zapytać czy dodanie prostej strony firmowej, tzw. wizytówki która nie przetwarza informacji z cookies – za wyjątkiem niezbędnych do jej działania – do Narzędzi Google dla Webmasterów, wymusi obowiązek informowania o ciasteczkach, zgodnie z art. 173 Ustawy Prawa Telekomunikacyjnego, jak to ma np. miejsce w przypadku korzystania z Google Analytics? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2014, 7:55

Dobre pytanie – nie wiem. Ja mam „regułkę” i nie myślę o tym.
Pytanie skieruj do kogoś, kto prowadzi blog o tematyce danych osobowych – tak będzie najbezpieczniej, przepisy w tym zakresie podlegają ciągłym zmianom, a ja ich nie śledzę, bo to nie mój „konik” :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii