2 czerwca 2010 | Aktualizacja: 1 sierpnia 2012
Search Console

Istnieją 3 sposoby aby dokonać weryfikacji domeny w Narzędziach dla Webmasterów:

1. Metatag – po zaznaczeniu tej opcji należy skopiować wygenerowany metatag i wklej go na stronę główną witryny. Powinien znaleźć się w sekcji <head>, przed pierwszą sekcją <body>.

2. Plik weryfikacyjny – po wyborze tej opcji pobieramy przygotowany plik i wgrywamy go do katalogu głownego (public_html) domeny, którą będziemy weryfikować.

3. Rekord DNS (rozwiązanie najnowsze) – zamieniamy rekord TXT w konfiguracji DNS w naszej domenie wygenerowanym ciągiem znaków

Warto pamiętać, że nie zawsze istnieje możliwość weryfikacji domeny dowolną metodą. Np. w stronach tworzonych za pomocą kreatora stron firmy NetArt nie jesteśmy w stanie skorzystać z 2 rozwiązania, ze względu na procedury zabezpieczeń, jakie narzucił twórca oprogramowania. Dlatego sugeruję rozwiązania 1) lub 3) – gdzie 1) rozwiązanie niezmiennie pozostaje najbezpieczniejszym i najłatwiejszym.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Michał 24 maja 2013, 0:41

  Witam,
  Jeżeli nie posiadam narzędzia do weryfikacji? Przeklikałem wszystkie opcje i nigdzie tego nie ma. Myślę, iż podczas zmiany strony, uaktualniłem tylko dane w narzędziach Google, lecz nie przeniosłem pliku weryfikacyjnego ze starej strony, a tamte dane utraciłem (dysk dym itp :( )Jak mam dokopać się do funkcji weryfikacji?

  Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 24 maja 2013, 9:25

  No to pobierz sobie ten plik z Narzędzi :)

  jaas 10 czerwca 2014, 21:43

  Dziękuję za ten przydatny wpis i jednocześnie chciałbym zapytać czy dodanie prostej strony firmowej, tzw. wizytówki która nie przetwarza informacji z cookies – za wyjątkiem niezbędnych do jej działania – do Narzędzi Google dla Webmasterów, wymusi obowiązek informowania o ciasteczkach, zgodnie z art. 173 Ustawy Prawa Telekomunikacyjnego, jak to ma np. miejsce w przypadku korzystania z Google Analytics? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  Sebastian Miśniakiewicz 11 czerwca 2014, 7:55

  Dobre pytanie – nie wiem. Ja mam “regułkę” i nie myślę o tym.
  Pytanie skieruj do kogoś, kto prowadzi blog o tematyce danych osobowych – tak będzie najbezpieczniej, przepisy w tym zakresie podlegają ciągłym zmianom, a ja ich nie śledzę, bo to nie mój “konik” :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii