11 czerwca 2010
Optymalizacja stron

Atrybut Title strony pełni taką samą rolę jak tytuł książki – mówi nam, o czym jest dana strona. Krótko i zwięźle. Tak, jak tytuł książki nie może być za długi, tak i tytuł strony musi odzwierciedlać jej zawartość.

Przy jego tworzeniu należy pamiętać o kilku zasadach:

1) Długość tytułu strony nie powinna przekraczać 65 znaków

2) Każda strona w serwisie powinna mieć osobny tytuł

3) Unikajmy takich “tytułów”, jak “Nowa strona”, “Home Page”, “Bez nazwy”

W tytule powinna znaleźć się nazwa firmy i zakres jej działalności, np. “Bekot – systemy dociepleń”. Unikajmy powielania słów kluczowych – to działa wprawdzie (jeszcze) pozytywnie na pozycjonowanie, ale lepiej utworzyć tytuł w postaci “Koro – nauka prawo jazdy”, niż “Koro – nauka jazdy, nauka prawo jazdy, prawo jazdy, jazdy”.

Algorytm coraz lepiej radzi sobie z takimi praktykami – lepiej sprawdzić, co słychać u konkurencji lub napisać wpis na blogu firmowym o najczęściej popełnianych błędach na egzamin na prawo jazdy. Z Title “zakombinujemy” – ale na krótką metę. Nie lepiej zbudować sobie mocną pozycję w długim okresie czasu? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii