Filtry, bany

W dalszym ciągu trwają prace nad Pingwinem – planowane wdrożenie I kwartał 2016, ale …

autor 1446 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomagam zwiększać ruch na portalach tematycznych, generować większą sprzedaż w sklepach internetowych oraz pozyskiwać zapytania od nowych klientów ze stron firmowych.

Bloga, którego czytasz,  założyłem w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Ekspert pomagam rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

OPINIE I KOMENTARZE

Sebastian 6 marca 2016, 19:39

Coś “kręcą” z tym Pingwinem od jakiegoś czasu. Moim zdaniem pingwin od dawna działa w czasie rzeczywistym.
Przyznali już że Panda działa w czasie rzeczywistym i nie będzie jej kolejnych aktualizacji, to samo powiedzą pewnie o Pingwinie niedługo…

Sebastian Miśniakiewicz 6 marca 2016, 20:12

Raczej nie – mam kilka stron, które ewidentnie siedzą w Pingwinie i nie mogą się “podnieść” …

Pixmo 17 marca 2016, 10:40

Wbrew pozorom nowy Pingwin wcale nie musi narobić aż takiego dużego zamieszania, niemniej jednak każda zapowiadana zmiana od Google ma swoją otoczkę.

Sebastian Miśniakiewicz 18 marca 2016, 9:03

Oj ma, ma :)

MarshalG 21 marca 2016, 12:51

Pierwszy I kończy się w tym tygodniu, Panie Sebastianie uważasz że pingwina winniśmy wyczekiwać z wypiekami na twarzy jak losowania w lotto? Czy raczej termin I kwartału jest mocno “płynny”?

Sebastian Miśniakiewicz 21 marca 2016, 14:18

Ha,
ja powiem tak – swoim Klientom mówię: “Róbcie swoje”
Jak ktoś cierpi przez Pingwina to może albo płakać, albo pracować nad stroną i ją rozwijać.
Preferuję drugie rozwiązanie.

Rafał 24 marca 2016, 10:30

Ja już od kilku dni dostrzegam wzrost pozycji stron które mogły być dotknięte Pingwinem, poczekam jeszcze kilka dni i jeżeli taki trend będzie nadal się utrzymywał to możliwe że coś jest na rzeczy. A u Was coś się zmieniło?

Sebastian Miśniakiewicz 24 marca 2016, 15:15

Ostatnio nie sprawdzałem stron dotkniętych Pingwinem, jak sobie radzą – to, co czym piszesz dostrzegasz na wszystkich stronach czy na wybranych?

Rafał 24 marca 2016, 21:52

W sumie w tej chwili pracuje nad 3 takimi stronami które odziedziczyłem po innych firmach :) i są dotknięte prawdopodobnie Pingwinem i na dwóch z nich jest poprawa a w sumie na tej trzeciej nie widzę znaczącej poprawy, więc faktycznie poczekam jeszcze jakiś czas :). Byłem ciekaw czy Wy widzicie jakieś zmiany, tym bardziej ktoś kto pracuje ze sporą ilością stron dotkniętych Pingwinem.

Sebastian Miśniakiewicz 24 marca 2016, 23:19

Ja nie zaobserwowałem na paru stronach, które teraz sprawdziłem, jakiś ruchów w górę. Powiedziałbym, że bardziej … w dół, co może być jednak dobrym prognostykiem na przyszłość – często przed wdrożeniem update’u są widoczne spadki, które potem szybko potrafią zmienić się … w spore wzrosty :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *