17 stycznia 2012
Wyszukiwarka Google

Troska Google o bezpieczeństwo naszych komputerów zatacza coraz szersze kręgi. Przeglądając wyniki wyszukiwania jesteśmy ostrzegani przez kliknięciem np. w strony, które zainfekowane zostały złośliwym oprogramowaniem. Dzięki temu Google w pewnym stopniu wchodzi na „pierwszą linię obrony naszych komputerów” – w dodatku … całkowicie za free :)

Bezpieczeństwo bezpieczeństwem – wszystko jasne, to rozumiem. Jednak bardzo się zdziwiłem, analizując sobie strony wyświetlające się w TOP20 pod pewną frazę, jak zobaczyłem na ekranie coś takiego:

Chrome ostrzega przed spywareHm…. rozumiem troskę o użytkowników, ale … dlaczego od razu „podsyłać” ich do konkurencji? :)

Jakoś nie mogę przestawić się na Chroma z Firefoxa – sentyment? – i nie używam go aż tak często. Pomimo faktu, że coraz więcej wtyczek – jak nie wszystkie – których używam w FF jest już dostępna w Chromie.

Może czas to zmienić? :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
UWAGA!!! Wykryto spyware! Zmien przegladarke na Firefoksa lub Opera.

2.0101

OPINIE I KOMENTARZE

Seo-Profi 17 stycznia 2012, 1:41

Z ciekawości poszukałem w sieci i … temat nie jest taki nowy, na jaki by się mogło to wydawać.
Wniosek jest taki, że … chyba chodzę tam, gdzie „powinienem” :)

Przemek Sztal 17 stycznia 2012, 8:24

Nie rozumiem dlaczego we wpisie powiązano mechanizmy Google do wykrywania złośliwego oprogramowania w witrynie z komunikatem, który jest wyświetlany przez witrynę fabrykaspamu.pl po wykryciu przeglądarki Google Chrome. Ot taka fantazja webmastera :)

lolo231 17 stycznia 2012, 11:19

Autor fabrykuje dużo contentu bo bierz udział w konkursie na bloga roku.

Seo-Profi 17 stycznia 2012, 11:59

Dużo? Zobacz jesień 2011 :) – wtedy było dużo :)

Wilk 18 stycznia 2012, 9:30

Ciężko, zeby ostrzegając przez aplikacjami raportującymi o aktywnosci internauty odsyłać do innej aplikacji raportującej o aktywności internauty ;)

boggy 18 stycznia 2012, 11:34

a po co analizowałeś frazy typu ‚mikser tekstów’ itp ?

Seo-Profi 18 stycznia 2012, 11:36

Nie :) – analizowałem „blog seo” – ta strona była u mnie w TOP20

Mendax 19 stycznia 2012, 21:08

G. to korporacja nastawiona na zysk, żerująca na treści, udostępnianej przez właścicieli stron. Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym w jakikolwiek sposób pomagać g. zarabiać więcej, o ile się ze mną nie dzieli.

Ponieważ dodatkowo g. walczy z SEO, nie widzę też powodu, dla którego miałbym wpuszczać „do siebie” jakichkolwiek naiwniaków, którzy przez używanie ichniego spyware’u przyczyniają się de facto do pogorszenia się jakości SERP-ów.

Dyskusja na ten temat pewnie byłaby długa, dlatego ode mnie EOT.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii