Wyszukiwarka Google
3 października 2015
haker

Ponad rok czasu upłynął od ogłoszenia przez Karolinę, która wówczas odpowiadała za działania SQT na Polskę, informacji, że Google będzie mógł dodawać w treści odrzuceń dodatkowe informacje, przydatne zdaniem osoby recenzującej wniosek o ponowne rozpatrzenie, w rozwiązaniu problemu. Do tej pory nie miałem okazji się zetknąć z takim komunikatem – do dzisiaj.

Jedna z domen, do której nadal mam dostęp w Panelu, kilka miesięcy temu miała do czynienia z atakiem hakera. Właściciel witryny podjął działania mające na celu wyprostowanie sytuacji i napisał prośbę o ponowne rozpatrzenie. Dzisiaj przyszła odpowiedź od Google – negatywna. Z ciekawości popatrzyłem na komunikat i … na samym dole znalazłem takie oto COŚ:

Uwaga od recenzenta - prośba o ponowne rozpatrzenie została odrzucona

Jak widać osoba, która przygotowywała zgłoszenie nie przyłożyła się za bardzo i nie usunęła z serwera wszystkich stron, które powstały w wyniki ataku hakera. Dziwi mnie bardzo fakt, że taka sytuacja miała miejsce – bo to znaczy, że działania naprawcze były bardzo pobieżne i nie będzie zaskoczeniem, jak i kolejna prośba o ponowne rozpatrzenie zostanie odrzucona.

Z jakimi innymi uwagami od recenzentów mieliście do czynienia od czasu wdrożenia przez Google tej funkcjonalności?

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Zgred 3 października 2015, 9:33

To niekoniecznie działania pobieżnie wykonane bo czasem jest tak że usunięto strony ale nie usunięto dziury np w Joomla i atak przyszedł po oczyszczeniu. Więc mogło się zdarzyć… Właśnie mam taki przypadek że co kilka dni jest atak…

Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2015, 10:43

No, jakby nie patrząc, pobieżne, bo … dziury nie „zatkano”
PS
ktoś się uparł na domenę? jakaś mocno widoczna w Google, czy też po prostu właściciel ma „pecha”?

thomson 23 października 2015, 8:51

Ja miałem taką uwagę od recenzenta:

„Pamiętaj, że prośba o ponowne rozpatrzenie dla pustej strony nie prowadzi do pozytywnego rozptrzenia. W celu pomyślnego rezultatu, trzeba pokazać, że aktualizowana strona zawiera treści, które nie naruszają naszych wytycznych. Jeśli zdecydujesz się aby złożyć kolejny wniosek o rozpatrzenie, musisz poświęcić czas i wysiłek aby upewnić się, że witryna zawiera oryginalne, cenne treści dla użytkowników.”

Inna sprawa, że dla jednej domeny zaplecza wystarczyło usunąć zawartość a do drugiej się przyczepili :)

Sebastian Miśniakiewicz 25 października 2015, 3:58

Od dawna wiadomym jest, że nie pisze się prośby np. dla pustej strony :) – trzeba ją zapełnić tekstem, aby zdjąć filtr.
Moim zdaniem to dobre podejście – zmniejsza podatność na kombinowanie i wymusza rozwój serwisu :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii