Wyszukiwarka Google

Uwaga od recenzenta w odrzuconej prośbie o ponowne rozpatrzenie

Ponad rok czasu upłynął od ogłoszenia przez Karolinę, która wówczas odpowiadała za działania SQT na Polskę, informacji, że Google będzie mógł dodawać w treści odrzuceń dodatkowe informacje, przydatne zdaniem osoby recenzującej wniosek o ponowne rozpatrzenie, w rozwiązaniu problemu. Do tej pory nie miałem okazji się zetknąć z takim komunikatem – do dzisiaj.

Jedna z domen, do której nadal mam dostęp w Panelu, kilka miesięcy temu miała do czynienia z atakiem hakera. Właściciel witryny podjął działania mające na celu wyprostowanie sytuacji i napisał prośbę o ponowne rozpatrzenie. Dzisiaj przyszła odpowiedź od Google – negatywna. Z ciekawości popatrzyłem na komunikat i … na samym dole znalazłem takie oto COŚ:

Uwaga od recenzenta - prośba o ponowne rozpatrzenie została odrzucona

Jak widać osoba, która przygotowywała zgłoszenie nie przyłożyła się za bardzo i nie usunęła z serwera wszystkich stron, które powstały w wyniki ataku hakera. Dziwi mnie bardzo fakt, że taka sytuacja miała miejsce – bo to znaczy, że działania naprawcze były bardzo pobieżne i nie będzie zaskoczeniem, jak i kolejna prośba o ponowne rozpatrzenie zostanie odrzucona.

Z jakimi innymi uwagami od recenzentów mieliście do czynienia od czasu wdrożenia przez Google tej funkcjonalności?

GD Star Rating
loading...
Uwaga od recenzenta w odrzuconej prośbie o ponowne rozpatrzenie, Uwaga od recenzenta w odrzuconej prośbie o ponowne rozpatrzenie, 4.8 out of 10 based on 12 ratings Uwaga od recenzenta w odrzuconej prośbie o ponowne rozpatrzenie
napisał/a 1322 artykułów na rzecz Bloga SEO

Działaniami z zakresu SEO zajmuję się nieprzerwanie od 2008 roku - swoje usługi świadczę w Polsce oraz na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych. W 2010 roku roku założyłem pierwszego bloga SEO (na którym mam przyjemność Ciebie gościć) skierowanego stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam zmiany w algorytmie oraz publikuję wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google. Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC.

Opinie i Komentarze

Zgred 3 października 2015, 9:33

To niekoniecznie działania pobieżnie wykonane bo czasem jest tak że usunięto strony ale nie usunięto dziury np w Joomla i atak przyszedł po oczyszczeniu. Więc mogło się zdarzyć… Właśnie mam taki przypadek że co kilka dni jest atak…

Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2015, 10:43

No, jakby nie patrząc, pobieżne, bo … dziury nie „zatkano”
PS
ktoś się uparł na domenę? jakaś mocno widoczna w Google, czy też po prostu właściciel ma „pecha”?

thomson 23 października 2015, 8:51

Ja miałem taką uwagę od recenzenta:

„Pamiętaj, że prośba o ponowne rozpatrzenie dla pustej strony nie prowadzi do pozytywnego rozptrzenia. W celu pomyślnego rezultatu, trzeba pokazać, że aktualizowana strona zawiera treści, które nie naruszają naszych wytycznych. Jeśli zdecydujesz się aby złożyć kolejny wniosek o rozpatrzenie, musisz poświęcić czas i wysiłek aby upewnić się, że witryna zawiera oryginalne, cenne treści dla użytkowników.”

Inna sprawa, że dla jednej domeny zaplecza wystarczyło usunąć zawartość a do drugiej się przyczepili :)

Sebastian Miśniakiewicz 25 października 2015, 3:58

Od dawna wiadomym jest, że nie pisze się prośby np. dla pustej strony :) – trzeba ją zapełnić tekstem, aby zdjąć filtr.
Moim zdaniem to dobre podejście – zmniejsza podatność na kombinowanie i wymusza rozwój serwisu :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz inne wpisy z tej kategorii