3 października 2015
Wyszukiwarka Google
haker

Ponad rok czasu upłynął od ogłoszenia przez Karolinę, która wówczas odpowiadała za działania SQT na Polskę, informacji, że Google będzie mógł dodawać w treści odrzuceń dodatkowe informacje, przydatne zdaniem osoby recenzującej wniosek o ponowne rozpatrzenie, w rozwiązaniu problemu. Do tej pory nie miałem okazji się zetknąć z takim komunikatem – do dzisiaj.

Jedna z domen, do której nadal mam dostęp w Panelu, kilka miesięcy temu miała do czynienia z atakiem hakera. Właściciel witryny podjął działania mające na celu wyprostowanie sytuacji i napisał prośbę o ponowne rozpatrzenie. Dzisiaj przyszła odpowiedź od Google – negatywna. Z ciekawości popatrzyłem na komunikat i … na samym dole znalazłem takie oto COŚ:

Uwaga od recenzenta - prośba o ponowne rozpatrzenie została odrzucona

Jak widać osoba, która przygotowywała zgłoszenie nie przyłożyła się za bardzo i nie usunęła z serwera wszystkich stron, które powstały w wyniki ataku hakera. Dziwi mnie bardzo fakt, że taka sytuacja miała miejsce – bo to znaczy, że działania naprawcze były bardzo pobieżne i nie będzie zaskoczeniem, jak i kolejna prośba o ponowne rozpatrzenie zostanie odrzucona.

Z jakimi innymi uwagami od recenzentów mieliście do czynienia od czasu wdrożenia przez Google tej funkcjonalności?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Zgred 3 października 2015, 9:33

  To niekoniecznie działania pobieżnie wykonane bo czasem jest tak że usunięto strony ale nie usunięto dziury np w Joomla i atak przyszedł po oczyszczeniu. Więc mogło się zdarzyć… Właśnie mam taki przypadek że co kilka dni jest atak…

  Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2015, 10:43

  No, jakby nie patrząc, pobieżne, bo … dziury nie “zatkano”
  PS
  ktoś się uparł na domenę? jakaś mocno widoczna w Google, czy też po prostu właściciel ma “pecha”?

  thomson 23 października 2015, 8:51

  Ja miałem taką uwagę od recenzenta:

  “Pamiętaj, że prośba o ponowne rozpatrzenie dla pustej strony nie prowadzi do pozytywnego rozptrzenia. W celu pomyślnego rezultatu, trzeba pokazać, że aktualizowana strona zawiera treści, które nie naruszają naszych wytycznych. Jeśli zdecydujesz się aby złożyć kolejny wniosek o rozpatrzenie, musisz poświęcić czas i wysiłek aby upewnić się, że witryna zawiera oryginalne, cenne treści dla użytkowników.”

  Inna sprawa, że dla jednej domeny zaplecza wystarczyło usunąć zawartość a do drugiej się przyczepili :)

  Sebastian Miśniakiewicz 25 października 2015, 3:58

  Od dawna wiadomym jest, że nie pisze się prośby np. dla pustej strony :) – trzeba ją zapełnić tekstem, aby zdjąć filtr.
  Moim zdaniem to dobre podejście – zmniejsza podatność na kombinowanie i wymusza rozwój serwisu :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii