Wyszukiwarka Google

Umieszczając filmy na stronie pamiętaj o schema.org

Na początku czerwca 2011 pisałem na blogu o inicjatywie największych wyszukiwarek, która miała na celu wprowadzenie uniwersalnego systemu tzw. mikrodanych. Czytając dzisiaj wpis na blogu Google sprzed kilku dni widzę, że dołączył do nich i Yandex – a jednocześnie, że  od 21 lutego Google oficjalnie zaleca stosowanie wytycznych opisanych na stronie schema.org przy zarządzaniu plikami wideo umieszczonymi na stronie. Stosując się do standardów opisanych m.in. na stronie projektu schema.org zadbamy o lepszą widoczność naszych filmów w wynikach wyszukiwania Google.

 

Filmy w wynikach wyszukiwania Google

 

Przydatne informacje w tym temacie znajdziemy na odpowiedniej stronie Google. W skrócie można powiedzieć, że należy w przypadku każdego pliku wideo, który chcemy, aby pojawiał się wynikach wyszukiwania (z możliwością jego odtwarzania!) czy w wyszukiwarce wideo (opcja z lewej strony wyników wyszukiwania), dopilnować, aby posiadał on swój

  1. Title
  2. opis
  3. oraz miniaturkę

Krótką prezentację na ten temat można oglądnąć poniżej.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Przemek Sztal 28 lutego 2012, 11:33

Ważna informacja, bo w odniesieniu do schema.org nie do końca wiadomo, które dane są już wykorzystywane przez wyszukiwarkę Google. Na podanej stronie jest tabelka właściwości VideoObject, których uzupełnianie jest zalecane przez Google. Przy okazji polecam swoje streszczenie najważniejszych informacji na temat oznaczania filmów wideo w witrynie: http://blog.performancemedia.pl/seo/oznaczanie-filmow-wideo-na-stronach-internetowych

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *