Optymalizacja stron
15 lutego 2011

Przed chwilą pisałem o Tooltip’ie, w jaki sposób może być używany do ukrywania tekstu przed Google. Zbliżony temat został poruszony ostatnio przez Matta – a dotyczył on ukrywania tekstu „przy okazji” przycisku nawigacyjnego „Czytaj więcej” – czy za to można zostać ukaranym?

No cóż, jeżeli ten przycisk będzie wielkości 1 px, a po najechaniu nań „nagle” zobaczymy stronę/kilka stron tekstu – to na pewno stanowi to naruszenie Wytycznych. Jeżeli jednak ten system nawigacji będzie jasno wydzielony, po najechaniu na niego zaś zobaczymy przyciski nawigacyjne lub menu, po najechaniu na które pojawi się część treści opublikowanej pod danym adresem – wówczas nie mamy się czego obawiać, ponieważ jest to normalna praktyka stosowana przez wielu webmasterów, dzięki której tworzona jest strona z układem nawigacji przyjaznym użytkownikowi.

Warto zwrócić uwagę też na to, że jeżeli jest do sporządzenia takiego menu użyte rozwiązanie szeroko stosowane w tworzeniu stron, wówczas automatycznie Google „jest już do tego przyzwyczajone” i znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo otrzymania „przez przypadek” filtru za coś takiego (m.in. dlatego w użyciu jest w/w Tooltip, gdzie firma go używająca „liczy na to”, że „nic się nie stanie.)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii