Optymalizacja stron

Czy Google karze za ukryty tekst pod przyciskiem/linkiem „Czytaj więcej”

Brak komentarzy

Przed chwilą pisałem o Tooltip’ie, w jaki sposób może być używany do ukrywania tekstu przed Google. Zbliżony temat został poruszony ostatnio przez Matta – a dotyczył on ukrywania tekstu „przy okazji” przycisku nawigacyjnego „Czytaj więcej” – czy za to można zostać ukaranym?

No cóż, jeżeli ten przycisk będzie wielkości 1 px, a po najechaniu nań „nagle” zobaczymy stronę/kilka stron tekstu – to na pewno stanowi to naruszenie Wytycznych. Jeżeli jednak ten system nawigacji będzie jasno wydzielony, po najechaniu na niego zaś zobaczymy przyciski nawigacyjne lub menu, po najechaniu na które pojawi się część treści opublikowanej pod danym adresem – wówczas nie mamy się czego obawiać, ponieważ jest to normalna praktyka stosowana przez wielu webmasterów, dzięki której tworzona jest strona z układem nawigacji przyjaznym użytkownikowi.

Warto zwrócić uwagę też na to, że jeżeli jest do sporządzenia takiego menu użyte rozwiązanie szeroko stosowane w tworzeniu stron, wówczas automatycznie Google „jest już do tego przyzwyczajone” i znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo otrzymania „przez przypadek” filtru za coś takiego (m.in. dlatego w użyciu jest w/w Tooltip, gdzie firma go używająca „liczy na to”, że „nic się nie stanie.)

GD Star Rating
loading...
Czy Google karze za ukryty tekst pod przyciskiem/linkiem "Czytaj więcej", Czy Google karze za ukryty tekst pod przyciskiem/linkiem "Czytaj więcej", 7.0 out of 10 based on 4 ratings Czy Google karze za ukryty tekst pod przyciskiem/linkiem "Czytaj więcej"
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Optymalizacja stron
Wtyczki SEO do WordPressa to udogodnienie – ale też i niebezpieczeństwa

Wordpress to jeden z najbardziej popularnych obecnie CMSów oraz jednocześnie ... jeden z najlepszych (podobnie, jak Joomla - ale o...

Zamknij