Search Console

Ujemne linki widoczne w Narzędziach Google dla Webmasterów

Dwa dni temu na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów pojawiło się pytanie związane z … ujemną ilością linków prowadzących z danej witryny do strony, która to liczba jest widoczna w Narzędziach Google dla Webmasterów. Podobny wątek pojawił się już kilka razy także na zagranicznym Forum Google.

 

Ujemne linki w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

Zgodnie z odpowiedzią uzyskaną od pracownika Google

This does appear to be a bug with the „Links to your site” report so I’ll pass this on to the team. It shouldn’t however negatively impact your site’s ranking so I’d consider other potential factors.

Brzmi sensownie. Także i na polskim Forum, gdzie wątek dotyczył witryny http://www.zwiedzaniewirtualne.pl/, ujemne linki pojawiają się przy danej stronie – system potraktował (prawdopodobnie) zaznaczone linki „jako ujemne”.

 

Słabo widoczne linki wewnętrzne w stopce strony to możliwa przyczyna filtru

 

Im dłużej nad tym myślę, tym … nie zdziwiłbym się, gdyby ów bug był spowodowany … pokazaniem tych linków, które według Google są nienaturalne i które Google pomija przy ustalaniu wpływu linków przychodzących na pozycje strony docelowej.Zauważmy, że te linki są słabo widoczne oraz są w stopce – dodatkowo można podejrzewać ukrywanie słow kluczowych… .

Oczywiście, to tylko domysły – może rzeczywiście chodzić o zwykłego „buga” :)

GD Star Rating
loading...
Ujemne linki widoczne w Narzędziach Google dla Webmasterów, Ujemne linki widoczne w Narzędziach Google dla Webmasterów, 8.0 out of 10 based on 1 rating Ujemne linki widoczne w Narzędziach Google dla Webmasterów

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *