4 lipca 2011
Search Console

Dwa dni temu na polskim Forum Pomocy Google dla Webmasterów pojawiło się pytanie związane z … ujemną ilością linków prowadzących z danej witryny do strony, która to liczba jest widoczna w Narzędziach Google dla Webmasterów. Podobny wątek pojawił się już kilka razy także na zagranicznym Forum Google.

 

Ujemne linki w Narzędziach Google dla Webmasterów

 

Zgodnie z odpowiedzią uzyskaną od pracownika Google

This does appear to be a bug with the “Links to your site” report so I’ll pass this on to the team. It shouldn’t however negatively impact your site’s ranking so I’d consider other potential factors.

Brzmi sensownie. Także i na polskim Forum, gdzie wątek dotyczył witryny http://www.zwiedzaniewirtualne.pl/, ujemne linki pojawiają się przy danej stronie – system potraktował (prawdopodobnie) zaznaczone linki “jako ujemne”.

 

Słabo widoczne linki wewnętrzne w stopce strony to możliwa przyczyna filtru

 

Im dłużej nad tym myślę, tym … nie zdziwiłbym się, gdyby ów bug był spowodowany … pokazaniem tych linków, które według Google są nienaturalne i które Google pomija przy ustalaniu wpływu linków przychodzących na pozycje strony docelowej.Zauważmy, że te linki są słabo widoczne oraz są w stopce – dodatkowo można podejrzewać ukrywanie słow kluczowych… .

Oczywiście, to tylko domysły – może rzeczywiście chodzić o zwykłego “buga” :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii