Wyszukiwarka Google

Udział Google w amerykańskim rynku wyszukiwarek

W Polsce udział ten wynosi już od wielu miesięcy około 97% – w ostatnich miesiącach widać spadek z ponad 98% do 96,47% na przełomie września i października (najnowsze statystyki zawsze są dostępne pod adresem http://ranking.pl/pl/rankings/search-engines.html)

OK – jak to wygląda w USA? Czy na swoim rynku też Google posiada tak silną pozycję? Otóż – nie. W Stanach Udział w rynku wynosi prawie 2/3

Udział Google w amerykańskim rynku wyszukiwarek

Jak widać, w Polsce Google „mocno się trzyma”, znacznie lepiej, niż na rodzimym rynku – i chyba przez dłuższy czas tak zostanie…

GD Star Rating
loading...
Udział Google w amerykańskim rynku wyszukiwarek, Udział Google w amerykańskim rynku wyszukiwarek, 10.0 out of 10 based on 1 rating Udział Google w amerykańskim rynku wyszukiwarek

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

dave84 25 października 2011, 14:16

A skąd w ogóle wiadomo kto korzysta z jakiej wyszukiwarki? Można to jakoś sprawdzić czy wszędzie są tylko ogólne badania?

Seo-Profi 25 października 2011, 14:36

Masz na myśli to, w jakich krajach co jest popularne? Cezy kiedyś o tych napisał na swoim blogu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *