Wyszukiwarka Google
19 października 2011

W Polsce udział ten wynosi już od wielu miesięcy około 97% – w ostatnich miesiącach widać spadek z ponad 98% do 96,47% na przełomie września i października (najnowsze statystyki zawsze są dostępne pod adresem http://ranking.pl/pl/rankings/search-engines.html)

OK – jak to wygląda w USA? Czy na swoim rynku też Google posiada tak silną pozycję? Otóż – nie. W Stanach Udział w rynku wynosi prawie 2/3

Udział Google w amerykańskim rynku wyszukiwarek

Jak widać, w Polsce Google „mocno się trzyma”, znacznie lepiej, niż na rodzimym rynku – i chyba przez dłuższy czas tak zostanie…

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

dave84 25 października 2011, 14:16

A skąd w ogóle wiadomo kto korzysta z jakiej wyszukiwarki? Można to jakoś sprawdzić czy wszędzie są tylko ogólne badania?

Seo-Profi 25 października 2011, 14:36

Masz na myśli to, w jakich krajach co jest popularne? Cezy kiedyś o tych napisał na swoim blogu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii