Wyszukiwarka Google
26 września 2012
TOP3 dla frazy szkoła rodzenia kraków

Pierwsza strona wyników wyszukiwania od dawna była tylko TOP10. Co jakich czas miały miejsce różne testy ze strony Google pod kątem ilości wyników wyszukiwania prezentowanych na stronie głównej, jednak dopiero ostatnio TOP7 zaczęło wyraźniej zadomawiać się w SERPach.

Piątego września pisałem o TOP4, jakie zaobserwowano w Google. A dzisiaj sprawdzając sobie kilka tematów wpisałem taką oto frazę w Google i zobaczyłem … tylko 3 naturalne wyniki wyszukiwania, połączone z mapkami.

TOP3 dla frazy szkoła rodzenia kraków

Zmiana w podejściu do biznesów lokalnych? Czy tylko kolejny z wielu test wyszukiwarki, badający zachowanie użytkowników w SERPach?

Przedstawiona sytuacja to kolejny dowód na to, że rozliczanie się za pozycje, jakie serwis zajmuje w Google (o czym pisałem wcześniej) przestaje być chyba powoli być sprawdzonym sposobem współpracy między firmami SEO a ich Klientami…

Ciekawie zaczyna się robić, bardzo ciekawie. Dostaniemy TOP1 na Mikołaja? :)

GD Star Rating
loading...
Tylko trzy wyniki wyszukiwania w SERPach na pierwszej stronie..., Tylko trzy wyniki wyszukiwania w SERPach na pierwszej stronie..., 4.9 out of 10 based on 17 ratings Tylko trzy wyniki wyszukiwania w SERPach na pierwszej stronie...
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

jarekm 26 września 2012, 11:32

Dość dawno już widziałem takie wyniki. Zresztą w marcu pisano już otym, np. http://wojtektylus.com/tylko-trzy-naturalne-wyniki-w-wynikach-wyszukiwania-google/

imb 26 września 2012, 18:47

To sprawa aktualizacji Venice wprowadzonej razem z Pingwinem. Pingwin spowodował taki szum, że ta aktualizacja przeszła niezauważona. Wg mnie jest bardziej istotna, niż Pingwin, gdyż całkowicie zmienia wygląd SERPów. Poza tym, ja tam dalej widzę 10 wyników. SERP w luźnym przekładzie to wyniki wyszukiwań, nie wiem dlaczego mapa miałaby nie być wliczana do nich?!

Sebastian Miśniakiewicz 26 września 2012, 19:02

Słuszne uwagi :)

Paweł 26 września 2012, 11:47

Ehh już olać sam temat SEO… Ale przecież to naprawde dobrze nie wygląda… Ja nie wiem czy kiedykolwiek klinąłem w linka z mapki… Kiedyś wyniki były estetyczne.. Teraz według mnie jest śmietnik ;/

Sebastian Miśniakiewicz 26 września 2012, 14:55

Ty nie, ale ludzie klikają w mapki….

Artur Pleskot 26 września 2012, 11:57

Słabo Ci to wyszło. Ja mam u siebie tylko dwa wyniki organiczne na to zapytanie :D Więc do top1 coraz bliżej :)

Sebastian Miśniakiewicz 26 września 2012, 14:51

Zamieść gdzieś zrzut i wklej linka do komentarza :)

kmlody84 26 września 2012, 12:26

To kolejny dowód na to, że mapki należy wliczać w pozycje przy rozliczaniu z klientem. W końcu tam tez się trzeba jakoś znaleźć. :-)

jarekm 26 września 2012, 13:33

Hmm, czyżby blog zjadał komentarze?

Sebastian Miśniakiewicz 26 września 2012, 14:50

Nie zjada, ale musza zostać zatwierdzone. A przed komputerem/na smartfonie tez nie można być cały czas online :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii