Optymalizacja stron

Tworząc stronę myślmy o ludziach, nie robotach

Niby jest to jasne, ale patrząc się na wątki na naszym Forum Google, śledząc inne blogi widać, że w dalszym ciągu na pierwszym planie jest nie to, aby zrobić super stronę dla człowieka, ale to, aby … Google ją polubił. Czyli robimy optymalizację – title, nagłówki, alty w obrazkach. Roboty się cieszą, ludzie … chyba też?

Niedawno pisałem o tym, jak Panda zmieni świat SEO. A teraz oglądam zaległy filmit z Matt’em i … proszę, potwierdzenie.

Proste pytanie – czy lepiej spędzić czas z pełni zoptymalizowaną stroną czy z … kociątami? Odpowiedź jest szybko – z kociętami. Dlaczego? Koty mają w sobie to “coś”, co wyzwala emocje.

Przesłanie jest proste – dobra strona to nie taka, gdzie wszystko “gra pod kątem SEO”. Ale taka, która sprawia, że ludzie chętniej ją odwiedzają, dzielą się jej adresem ze znajomymi itp. Wiem, wiem – pisałem już o tym nie raz. Jednak jak czytam o Pandzie, jak widzę kolejne zalecenia czy spostrzeżenia osób, które działają na rynku, gdzie “miś” jest już widoczny nie mogę robić inaczej – dopóki nie mamy Pandy w Polsce (chyba…) możemy się przygotowywać do zmian. Ale jak wejdzie (jest???) to Ci, co szybciej odrobią zadanie domowe będą na czele – pamiętajmy o tym :)

GD Star Rating
loading...
Tworząc stronę myślmy o ludziach, nie robotach, Tworząc stronę myślmy o ludziach, nie robotach, 10.0 out of 10 based on 1 rating Tworząc stronę myślmy o ludziach, nie robotach

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Colin 26 czerwca 2011, 0:17

Optymalizacja pod kątem usability jest często sprzeczna z SEO. Na przykład dla ludzi pełne posty na stronach głównych blogów są lepsze niż fragmenty, podobnie myślniki w adresach i długie adresy są niepożądane.

Seo-Profi 26 czerwca 2011, 0:40

Dlatego dobrze kiedyś ktoś powiedział. Tzw. na uwagę webmastera, że ze strony głównej nie powinno wychodzić za dużo linków wewnętrznych, że lepiej jest pogrupować ofertę w działy, aby była bardziej przejrzysta i … lepiej indeksowała się Google: “Mam gdzieś Google, liczą się moi Klienci, a oni chcą TO i TAK właśnie będzie”.
Jest to coraz bardziej zgodne z tym, co piszą na SEOMozie np. czy co powiedział niedawno Matt – dla Google nie będzie liczyć się strona w pełni zoptymalizowana, ale taka, którą będą lubić ludzie…
Idą nowe czasy – czuję, że Panda coraz bliżej :)

Anonim 8 listopada 2016, 23:43

Moim marzeniem jest zaspamować google tak bardzo, by zbankrutował. Pieprzony monopolista

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *