Wyszukiwarka Google

Twój znajomy lubi jakąś stronę? Google Ci o tym powie

2 komentarze

Od niedawna, jeżeli np. nasz znajomy buduje dom i skorzystał z usług projektanta wnętrz – a następnie napisał na swoim blogu, poświęconym budowaniu domu, artykuł o projektowaniu wnętrz, to możemy zobaczyć, po pojawieniu się tego postu w SERPach informację, że  „X to udostępnia”

Wyniki wyszukiwania w Google - widać, kto co udostepnia z naszych znajomych

Jeżeli ktoś ocenił naszą stronę/informację o naszej stronie – to też to zobaczymy.

Wyniki wyszukiwania - w Google widać, kto wystawia nam teraz recenzje

Zmiana polega na sprytnym wpleceniu w SERPy informacji, które, pochodząc od znanych nam osób, mają pomóc nam w podjęciu optymalnej decyzji podczas surfowania po Sieci.

Oczywiście widzimy to tylko wtedy, kiedy jesteśmy zalogowani do naszego konta Google.

GD Star Rating
loading...
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Michal 2 czerwca 2011, 18:16

Witam

Miniaturki pod wynikami ‚X to udostępnia’ powinny kierować do Google Profile, według ich prasówek. Często widze, ze kieruja do Facebooka, lub Twittera (najczęściej) – jak Google kontekstowo wiąże te konta, i skąd wie kto jest moim znajomym, jak na Google Profile nie mam żadnego?

Jakaś integracja z FB i Twitterem?

Seo-Profi 2 czerwca 2011, 22:48

Przyznam, że … na razie, z racji tego, że jest to w miarę świeży temat za bardzo się tym nie interesuję. Wychodzę z założenia, że jak ktoś będzie chciał coś „polubić” to to zrobi.
Jak to robi Google? Nie wiem :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii