Wyszukiwarka Google

Twój znajomy lubi jakąś stronę? Google Ci o tym powie

Od niedawna, jeżeli np. nasz znajomy buduje dom i skorzystał z usług projektanta wnętrz – a następnie napisał na swoim blogu, poświęconym budowaniu domu, artykuł o projektowaniu wnętrz, to możemy zobaczyć, po pojawieniu się tego postu w SERPach informację, że  „X to udostępnia”

Wyniki wyszukiwania w Google - widać, kto co udostepnia z naszych znajomych

Jeżeli ktoś ocenił naszą stronę/informację o naszej stronie – to też to zobaczymy.

Wyniki wyszukiwania - w Google widać, kto wystawia nam teraz recenzje

Zmiana polega na sprytnym wpleceniu w SERPy informacji, które, pochodząc od znanych nam osób, mają pomóc nam w podjęciu optymalnej decyzji podczas surfowania po Sieci.

Oczywiście widzimy to tylko wtedy, kiedy jesteśmy zalogowani do naszego konta Google.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Michal 2 czerwca 2011, 18:16

Witam

Miniaturki pod wynikami ‚X to udostępnia’ powinny kierować do Google Profile, według ich prasówek. Często widze, ze kieruja do Facebooka, lub Twittera (najczęściej) – jak Google kontekstowo wiąże te konta, i skąd wie kto jest moim znajomym, jak na Google Profile nie mam żadnego?

Jakaś integracja z FB i Twitterem?

Seo-Profi 2 czerwca 2011, 22:48

Przyznam, że … na razie, z racji tego, że jest to w miarę świeży temat za bardzo się tym nie interesuję. Wychodzę z założenia, że jak ktoś będzie chciał coś „polubić” to to zrobi.
Jak to robi Google? Nie wiem :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *