Wyszukiwarka Google

Twitter a jego wpływ na Pagerank

Coraz większa popularność, jaka odgrywają w Internecie portale społecznościowe oraz serwisy takie jak Twitter sprawia, że zaczynamy zastanawiać się, jaki jest ich wpływ na SEO. Idąc dalej – próbujemy w różny sposób skorzystać z ich popularności, dążąc do podniesienia pozycji naszej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Niektóre firmy SEO zalecają wrzucenie Twittera na stronę w celu poprawienia jej notowań w Google. Niestety, ale … takie działanie nie przyniesie nam wymiernych korzyści.

Dodanie dodatkowej treści nie pociągnie bowiem za sobą żadnych linków. Nie można oczywiście powiedzieć, że takie rozwiązanie nie wpłynie na wzrost funkcjonalności serwisu – za tym nie pójdą jednak od razu linki (a jak wiadomo, to od linków zależy nasz PageRank – od tego, kto linkuje do naszej strony oraz jednocześnie jaką reputację w Google posiada linkująca strona).

W dodatku w pewnym momencie pojawi się pytanie, jaka jest właściwie różnica pomiędzy stroną internetową a samym Twitterem, skoro strona zawiera te same treści, które są dostępne w Twitterze? Dodatkowo jak mówi Matt, co moim zdaniem jest bardzo ważne, jak nie najważniejsze – treści, jakie się będą pojawiać na niej mogą niektórych potencjalnych Klientów zniechęcić do kontaktu z nami (nie zawsze na Twitterze będziemy pisać o firmie … :)

Wrzucanie z automatu wszystkiego może … wpłynąć na Pagerank, ale w odwrotny sposób. Po prostu niektórzy nie będą zainteresowani umieszczeniem linku do naszej strony, ze względu na Twittera. A jak przedstawiono powyżej, brak linków nie przyczyni się wzrostu PR. Niektórzy zaś, jak zobaczą nas serwis, mogą usunąć link – co wpłynie negatywnie na PR.

Zamiast zatem wrzucać z automatu wszystko z Twittera na stronę, warto zastanowić się co np. było poruszane w zeszłym tygodniu na Twitterze, co mogłoby zainteresować osoby odwiedzające naszą stronę. Ale jako zajawki/podsumowania – nie dane pobierane automatycznie z serwisu…

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *