Wyszukiwarka Google

Trochę statystyk z mojego bloga z 2011 roku

Jako że bardzo lubię statystyki, pomyślałem sobie, że … może i kogoś zainteresuje z moich czytelników, skąd np. było najwięcej wejść na bloga czy dzięki jakim frazom ludzie głównie trafiali do mnie poprzez Google. Wybrałem kilka kategorii z Google Analytics, które przedstawiam poniżej. Z różnych powodów :)

Skąd są wejścia – województwa

Potwierdza się, że Polska dzieli się na Polskę A i B. Tzw. „Ściana Wschodnia” charakteryzuje się najniższymi wartościami w tej dziedzinie. Oczywiście mazowieckie górą, potem śląskie i … moje małopolskie dopiero na trzecim miejscu :)

Najczęściej czytane wpisy

Które wpisy trafiły w gusta?

 1. /najlepszy-sposob-na-sprawdzenie-pozycji-strony-pod-fraze-wedlug-google/
 2. /jak-sprawdzic-czy-strona-ma-bana/
 3. /wplyw-google-na-temperature-wody-w-baltyku-nowa-serwerownia-hamina-w-finlandii/
 4. /ile-trwa-ban-filtr/
 5. /jak-dodac-przycisk-google-1-na-swojej-stronie/

Nowi a powracający

Powoli zwiększa się ilość stałych czytelników bloga, za co dziękuję – obecnie „jest Was” 40%, co osobiście uważam za sukces i co mobilizować będzie mnie w 2012 roku do aktywnego pisania na blogu. Cel mam okrągły – 1000 wpisów na koniec grudnia 2012. Do zrobienia :)

Czas odwiedzin

Z tym chcę powalczyć. Dużo wejść to odwiedziny krótkie. No – ale może dlatego, że znajdowana jest odpowiedź na poszukiwane pytanie? :)

Najczęściej wyszukiwane hasła

O ile pierwsza trójka i ostatnia pozycja może nie zdziwić, o tyle 4 pozycja jest ciekawa

 1. seo profi
 2. blog seo profi
 3. blog seo
 4. temperatura wody w bałtyku 2011
 5. seo panda

Za taki stan rzeczy odpowiada artykuł o nowej serwerowni Google w Finlandii, chłodzonej … wodą morską. To dobry dowód na to, że na popularnej stronie można wybić się frazą nie za prostą – ale i nie za trudną :) Temat był związany z blogiem – ale już ustawienie tytułu sprawiło, że, w połączeniu z datą, blog przez wakacje był w TOPie na tą frazę, która nierzadko była w wakacje frazą, z której miałem dziennie najwięcej wejść z SERPów.

Z jakich stron wchodzono na bloga

Królują media społecznościowe i fora – na ostatnim miejscu skracacz adresów z Blipa

 1. forum.optymalizacja.com
 2. google.com
 3. google.pl
 4. facebook.com
 5. rdir.pl

Urządzenia mobilne „w akcji”

iPhone górą.

 1. iPhone
 2. iPad
 3. Motorola Milestone
 4. Samsung Glalaxy (różne modele)
 5. HTC Desire HD

Najważniejsze wnioski?

TOP10 najbardziej popularnych fraz, które generowały mi ruch z SERPów było odpowiedzialne jedynie za … 0,96% wejść.

W tym kontekście dziwi mnie nadal fakt, że nadal wiele sklepów jest niezoptymalizowanych pod długi ogon, a konkuruje na najbardziej popualarne frazy. Że duże portale – jak np. nieruchomościowe mają te same treści – nic od siebie… Jak Google weźmie się w końcu za to – skoro uderzyło w finansowe PP, dlaczego nie w bazy ogłoszeniowe – to rynek w wielu dziedzinach czeka niezła rewolucja … na zasadzie „umarł król, niech żyje król”.

GD Star Rating
loading...
Trochę statystyk z mojego bloga z 2011 roku, Trochę statystyk z mojego bloga z 2011 roku, 10.0 out of 10 based on 1 rating Trochę statystyk z mojego bloga z 2011 roku

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

techformator.pl 19 stycznia 2012, 0:56

Widżet adtaily mówi że cienko z ruchem :P
Ale od czegoś trzeba zacząć hehe znam to.
1000 wpisów w samym 2012? Kurde to 3 wpisy na dzień.

Seo-Profi 19 stycznia 2012, 0:59

1000 z tymi, co już są :)
Z pisaniem nie ma problemu – pisać lubię. Poza tym – zaleta wolnego zawodu jest taka, że można pisać, kiedy się chce, kiedy najdzie wena, nie trzeba czekać np. na koniec pracy :)
Dlatego cieszę się, że Krzysiek Lis jest teraz „na swoim” – na pewno to doceni!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *