3 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Aby przetransferować domeny do nowego providera musimy standardowo podać kod authinfo, który jest niejako takim „hasłem jednorazowym”, identyfikującym nas jako rzeczywistego właściciela domeny.

Jest jednak wyjątek, o którym warto wiedzieć – domena ue.

W przypadku domen z tym rozszerzeniem nie jest wymagane podanie takiego kodu, ponieważ … on nie istnieje. Zlecając transfer domeny normalnie wypełniamy odpowiedni formularz, a później dostajemy email od EURid’u z aktywnym linkiem, poprzez który autoryzujemy transfer.

Należy pamiętać, że email jesy wysyłany na adres podany przy rejestracji domeny. Jeżeli go nie pamiętamy – zawsze możemy sprawdzić go chociażby pod adresem http://www.eurid.eu/en/content/whois-result.

I jeszcze jedna ważna kwestia – transfer zlecajmy miesiąc wcześniej – związane jest to z procedurą transferu domeny.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Piotr Kosiński 5 czerwca 2011, 9:51

  Według mnie głupota, że nie ma kodu wystarczy się pobawić trochę i ktoś przez uwagę kliknie na takiego maila i po sprawie.

  Seo-Profi 6 czerwca 2011, 9:31

  Jest jeszcze jedna, „ciekawa” rzecz – po otrzymaniu emaila i kliknięciu w linka, gdzie dokonujemy transferu, jako zabezpieczenie na stronie EURid’u pojawia się capcha. I …. tutaj jest mały problem. Otóż nie udało mi się przez długi czas wpisać poprawnie kodu, mimo, że były takie kombinacje, gdzie „musiało” to przejść. Po rozmowie z kilkoma osobami wiem już, że ta capcha „uczy nas czytać” i … nie zawsz to, co jest białe jest … białe :). Warto o tym pamiętać, aby za bardzo się nie stresować.
  I właśnie też żałuję, że nie ma kodów authinfo do tych domen. Wpisałoby się i byłoby po kłopocie…

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii