Wyszukiwarka Google

Transfer domeny eu nie wymaga podania kodu authinfo

Aby przetransferować domeny do nowego providera musimy standardowo podać kod authinfo, który jest niejako takim “hasłem jednorazowym”, identyfikującym nas jako rzeczywistego właściciela domeny.

Jest jednak wyjątek, o którym warto wiedzieć – domena ue.

W przypadku domen z tym rozszerzeniem nie jest wymagane podanie takiego kodu, ponieważ … on nie istnieje. Zlecając transfer domeny normalnie wypełniamy odpowiedni formularz, a później dostajemy email od EURid’u z aktywnym linkiem, poprzez który autoryzujemy transfer.

Należy pamiętać, że email jesy wysyłany na adres podany przy rejestracji domeny. Jeżeli go nie pamiętamy – zawsze możemy sprawdzić go chociażby pod adresem http://www.eurid.eu/en/content/whois-result.

I jeszcze jedna ważna kwestia – transfer zlecajmy miesiąc wcześniej – związane jest to z procedurą transferu domeny.

GD Star Rating
loading...
Transfer domeny eu nie wymaga podania kodu authinfo, Transfer domeny eu nie wymaga podania kodu authinfo, 10.0 out of 10 based on 1 rating Transfer domeny eu nie wymaga podania kodu authinfo

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Piotr Kosiński 5 czerwca 2011, 9:51

Według mnie głupota, że nie ma kodu wystarczy się pobawić trochę i ktoś przez uwagę kliknie na takiego maila i po sprawie.

Seo-Profi 6 czerwca 2011, 9:31

Jest jeszcze jedna, “ciekawa” rzecz – po otrzymaniu emaila i kliknięciu w linka, gdzie dokonujemy transferu, jako zabezpieczenie na stronie EURid’u pojawia się capcha. I …. tutaj jest mały problem. Otóż nie udało mi się przez długi czas wpisać poprawnie kodu, mimo, że były takie kombinacje, gdzie “musiało” to przejść. Po rozmowie z kilkoma osobami wiem już, że ta capcha “uczy nas czytać” i … nie zawsz to, co jest białe jest … białe :). Warto o tym pamiętać, aby za bardzo się nie stresować.
I właśnie też żałuję, że nie ma kodów authinfo do tych domen. Wpisałoby się i byłoby po kłopocie…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *