Wyszukiwarka Google
3 czerwca 2011

Aby przetransferować domeny do nowego providera musimy standardowo podać kod authinfo, który jest niejako takim „hasłem jednorazowym”, identyfikującym nas jako rzeczywistego właściciela domeny.

Jest jednak wyjątek, o którym warto wiedzieć – domena ue.

W przypadku domen z tym rozszerzeniem nie jest wymagane podanie takiego kodu, ponieważ … on nie istnieje. Zlecając transfer domeny normalnie wypełniamy odpowiedni formularz, a później dostajemy email od EURid’u z aktywnym linkiem, poprzez który autoryzujemy transfer.

Należy pamiętać, że email jesy wysyłany na adres podany przy rejestracji domeny. Jeżeli go nie pamiętamy – zawsze możemy sprawdzić go chociażby pod adresem http://www.eurid.eu/en/content/whois-result.

I jeszcze jedna ważna kwestia – transfer zlecajmy miesiąc wcześniej – związane jest to z procedurą transferu domeny.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Piotr Kosiński 5 czerwca 2011, 9:51

Według mnie głupota, że nie ma kodu wystarczy się pobawić trochę i ktoś przez uwagę kliknie na takiego maila i po sprawie.

Seo-Profi 6 czerwca 2011, 9:31

Jest jeszcze jedna, „ciekawa” rzecz – po otrzymaniu emaila i kliknięciu w linka, gdzie dokonujemy transferu, jako zabezpieczenie na stronie EURid’u pojawia się capcha. I …. tutaj jest mały problem. Otóż nie udało mi się przez długi czas wpisać poprawnie kodu, mimo, że były takie kombinacje, gdzie „musiało” to przejść. Po rozmowie z kilkoma osobami wiem już, że ta capcha „uczy nas czytać” i … nie zawsz to, co jest białe jest … białe :). Warto o tym pamiętać, aby za bardzo się nie stresować.
I właśnie też żałuję, że nie ma kodów authinfo do tych domen. Wpisałoby się i byłoby po kłopocie…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii