Wyszukiwarka Google
15 lutego 2011

Zgodnie z definicją, jaką można znaleźć w Wikipedii „Tooltip to graficzny element interfejsu użytkownika. Jest on wyświetlany po najechaniu kursorem myszy na element nim opatrzony. Tooltip to przeważnie mała „chmurka” lub „dymek”, który zawiera komentarz albo poszerzenie opisywanego zagadnienia.”

Jakiś czas temu znalazłem stronę, która zawierała taki element. Po najechaniu nań pokazywała się nam … strona wypchana słowami kluczowymi. Efekt jest widoczny po najechaniu kursorem na link, znajdujący się … – a jakże w stopce :) – w miejscu, w którym Google „szuka” SWLi i innych „podejrzanych kwestii” – moim zdaniem firma mogła się bardziej wysilić… – tym bardziej, że w samych stronach jest jeszcze spore pole do optymalizacji serwisów.

Przyznam, że rozwiązanie ciekawe i musi ono dawać „jakieś efekty”. Pytanie tylko, jak długo jeszcze – w końcu jest to ewidentne ukrywanie tekstu, a Google coraz lepiej sobie z tym radzi…

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Sebastian 11 kwietnia 2015, 19:01

Ciekawe czy ta metoda nadal działa? :D

Sebastian Miśniakiewicz 12 kwietnia 2015, 13:19

Patrząc się na to, jak Google jest restrykcyjne, ja nie zalecam tego rozwiązania :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii