Wyszukiwarka Google

Tooltip a ukrywanie tekstu przed Google

Zgodnie z definicją, jaką można znaleźć w Wikipedii „Tooltip to graficzny element interfejsu użytkownika. Jest on wyświetlany po najechaniu kursorem myszy na element nim opatrzony. Tooltip to przeważnie mała „chmurka” lub „dymek”, który zawiera komentarz albo poszerzenie opisywanego zagadnienia.”

Jakiś czas temu znalazłem stronę, która zawierała taki element. Po najechaniu nań pokazywała się nam … strona wypchana słowami kluczowymi. Efekt jest widoczny po najechaniu kursorem na link, znajdujący się … – a jakże w stopce :) – w miejscu, w którym Google „szuka” SWLi i innych „podejrzanych kwestii” – moim zdaniem firma mogła się bardziej wysilić… – tym bardziej, że w samych stronach jest jeszcze spore pole do optymalizacji serwisów.

Przyznam, że rozwiązanie ciekawe i musi ono dawać „jakieś efekty”. Pytanie tylko, jak długo jeszcze – w końcu jest to ewidentne ukrywanie tekstu, a Google coraz lepiej sobie z tym radzi…

GD Star Rating
loading...
Tooltip a ukrywanie tekstu przed Google, Tooltip a ukrywanie tekstu przed Google, 10.0 out of 10 based on 1 rating Tooltip a ukrywanie tekstu przed Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Sebastian 11 kwietnia 2015, 19:01

Ciekawe czy ta metoda nadal działa? :D

Sebastian Miśniakiewicz 12 kwietnia 2015, 13:19

Patrząc się na to, jak Google jest restrykcyjne, ja nie zalecam tego rozwiązania :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *