2 października 2011 | Aktualizacja: 2 maja 2020
Search Console
TC Summit 2011 - skąd przybyli Najlepsi Współtwórcy

W dniach 13 oraz 14 września w Kalifornii odbyło się pierwsze spotkanie Najlepszych Współtwórców z For Pomocy Google z całego świata. Polska była reprezentowana przez 12 osób, co stanowiło około 5% wszystkich obecnych osób.

Podczas TC Summit można było poza “standardowymi punktami” tego typu imprez (prezentacja wybranych produktów firmy czy panel dyskusyjny pracowników Google, którzy odpowiadali na pytania związane z ich pracą, cały czas mocno i wyraźnie podkreślając, że firma dąży do tworzenia produktów w 100% przyjaznych użytkownikowi, zgodnie z feedbackiem, jaki od niego płynie”) m.in. posłuchać historii dwóch NW, którzy, po kilku latach “udzielania się na Forum” zostali … etatowymi pracownikami Google :) – czyli Sarah Price i John Mueller.

Sarah Price i John Mueller

Na TC Summit zapowiedziano kilka ważnych nowości, z których za najważniejszą uważam fakt, że Google bardziej zintensyfikuje kontakty z webmasterami, za co m.in. będzie odpowiadała rozbudowana sieć komunikatów systemowych, generowanych w Narzędziach Google dla Webmasterów, związanych z dokładniejszym, niż do tej pory, informowaniem właścicieli stron o przyczynach nałożenia filtru/bana. Jak się dowiedziałem w niektórych przypadkach nawet NW mogą mieć problem ze wskazaniem przyczyny zniknięcia strony z Google – a trzeba przyznać, że lakoniczna informacja, że “strona jest niezgodna z naszymi Wytycznymi” nie ułatwia w namierzeniu miejsca w kodzie strony, w którym znajduje się kod odpowiedzialny za “podpadnięcie Wielkiemu Bratu”.

Zapowiedziano także więcej porad w zakresie dostosowywania stron do Wytycznych – w postaci np. większej ilości (i dłuższych) filmów – oczywiście z Matt’em Cutts’em w roli głównej. To z kolei na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem webmasterów – zwłaszcza tych, którzy cały czas “dłubią” przy swoich stronach :)

W ostatnim dniu można było jeszcze zwiedzić siedzibę firmę, w której szkielet dinozaura przypomina pracownikom Google, że jeżeli nie będzie się dążyło do tego, aby być “na czele” można podzielić los dinozaurów…

Co robi szkielet dinozaura w siedzibie Google?

Zachęcam wszystkich do odwiedzania Forum Pomocy Google dla Webmasterów – jest to miejsce, gdzie można zarówno pogłębić swoją wiedzę – w dodatku bezpłatnie. Na Forum można znaleźć odpowiedź na różnego typu problemy, które nurtują webmasterów, nie tylko tych początkujących :)

Jeżeli jest coś, co może być poprawione na Forum – proszę o info via formularz kontaktowy. Forum “żyje” dzięki osobom, które je odwiedzają. Zaznaczam, że każda opinia – a zwłaszcza ta konstruktywnie krytykująca – jest mile widziana :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii