Search Console
2 października 2011

W dniach 13 oraz 14 września w Kalifornii odbyło się pierwsze spotkanie Najlepszych Współtwórców z For Pomocy Google z całego świata. Polska była reprezentowana przez 12 osób, co stanowiło około 5% wszystkich obecnych osób.

TC Summit 2011 - skąd przybyli Najlepsi Współtwórcy

Podczas TC Summit można było poza „standardowymi punktami” tego typu imprez (prezentacja wybranych produktów firmy czy panel dyskusyjny pracowników Google, którzy odpowiadali na pytania związane z ich pracą, cały czas mocno i wyraźnie podkreślając, że firma dąży do tworzenia produktów w 100% przyjaznych użytkownikowi, zgodnie z feedbackiem, jaki od niego płynie”) m.in. posłuchać historii dwóch NW, którzy, po kilku latach „udzielania się na Forum” zostali … etatowymi pracownikami Google :) – czyli Sarah Price i John Mueller.

Sarah Price i John Mueller

Na TC Summit zapowiedziano kilka ważnych nowości, z których za najważniejszą uważam fakt, że Google bardziej zintensyfikuje kontakty z webmasterami, za co m.in. będzie odpowiadała rozbudowana sieć komunikatów systemowych, generowanych w Narzędziach Google dla Webmasterów, związanych z dokładniejszym, niż do tej pory, informowaniem właścicieli stron o przyczynach nałożenia filtru/bana. Jak się dowiedziałem w niektórych przypadkach nawet NW mogą mieć problem ze wskazaniem przyczyny zniknięcia strony z Google – a trzeba przyznać, że lakoniczna informacja, że „strona jest niezgodna z naszymi Wytycznymi” nie ułatwia w namierzeniu miejsca w kodzie strony, w którym znajduje się kod odpowiedzialny za „podpadnięcie Wielkiemu Bratu”.

Zapowiedziano także więcej porad w zakresie dostosowywania stron do Wytycznych – w postaci np. większej ilości (i dłuższych) filmów – oczywiście z Matt’em Cutts’em w roli głównej. To z kolei na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem webmasterów – zwłaszcza tych, którzy cały czas „dłubią” przy swoich stronach :)

W ostatnim dniu można było jeszcze zwiedzić siedzibę firmę, w której szkielet dinozaura przypomina pracownikom Google, że jeżeli nie będzie się dążyło do tego, aby być „na czele” można podzielić los dinozaurów…

Co robi szkielet dinozaura w siedzibie Google?

Zachęcam wszystkich do odwiedzania Forum Pomocy Google dla Webmasterów – jest to miejsce, gdzie można zarówno pogłębić swoją wiedzę – w dodatku bezpłatnie. Na Forum można znaleźć odpowiedź na różnego typu problemy, które nurtują webmasterów, nie tylko tych początkujących :)

Jeżeli jest coś, co może być poprawione na Forum – proszę o info via formularz kontaktowy. Forum „żyje” dzięki osobom, które je odwiedzają. Zaznaczam, że każda opinia – a zwłaszcza ta konstruktywnie krytykująca – jest mile widziana :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii