Search Console

TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata

Brak komentarzy

W dniach 13 oraz 14 września w Kalifornii odbyło się pierwsze spotkanie Najlepszych Współtwórców z For Pomocy Google z całego świata. Polska była reprezentowana przez 12 osób, co stanowiło około 5% wszystkich obecnych osób.

TC Summit 2011 - skąd przybyli Najlepsi Współtwórcy

Podczas TC Summit można było poza „standardowymi punktami” tego typu imprez (prezentacja wybranych produktów firmy czy panel dyskusyjny pracowników Google, którzy odpowiadali na pytania związane z ich pracą, cały czas mocno i wyraźnie podkreślając, że firma dąży do tworzenia produktów w 100% przyjaznych użytkownikowi, zgodnie z feedbackiem, jaki od niego płynie”) m.in. posłuchać historii dwóch NW, którzy, po kilku latach „udzielania się na Forum” zostali … etatowymi pracownikami Google :) – czyli Sarah Price i John Mueller.

Sarah Price i John Mueller

Na TC Summit zapowiedziano kilka ważnych nowości, z których za najważniejszą uważam fakt, że Google bardziej zintensyfikuje kontakty z webmasterami, za co m.in. będzie odpowiadała rozbudowana sieć komunikatów systemowych, generowanych w Narzędziach Google dla Webmasterów, związanych z dokładniejszym, niż do tej pory, informowaniem właścicieli stron o przyczynach nałożenia filtru/bana. Jak się dowiedziałem w niektórych przypadkach nawet NW mogą mieć problem ze wskazaniem przyczyny zniknięcia strony z Google – a trzeba przyznać, że lakoniczna informacja, że „strona jest niezgodna z naszymi Wytycznymi” nie ułatwia w namierzeniu miejsca w kodzie strony, w którym znajduje się kod odpowiedzialny za „podpadnięcie Wielkiemu Bratu”.

Zapowiedziano także więcej porad w zakresie dostosowywania stron do Wytycznych – w postaci np. większej ilości (i dłuższych) filmów – oczywiście z Matt’em Cutts’em w roli głównej. To z kolei na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem webmasterów – zwłaszcza tych, którzy cały czas „dłubią” przy swoich stronach :)

W ostatnim dniu można było jeszcze zwiedzić siedzibę firmę, w której szkielet dinozaura przypomina pracownikom Google, że jeżeli nie będzie się dążyło do tego, aby być „na czele” można podzielić los dinozaurów…

Co robi szkielet dinozaura w siedzibie Google?

Zachęcam wszystkich do odwiedzania Forum Pomocy Google dla Webmasterów – jest to miejsce, gdzie można zarówno pogłębić swoją wiedzę – w dodatku bezpłatnie. Na Forum można znaleźć odpowiedź na różnego typu problemy, które nurtują webmasterów, nie tylko tych początkujących :)

Jeżeli jest coś, co może być poprawione na Forum – proszę o info via formularz kontaktowy. Forum „żyje” dzięki osobom, które je odwiedzają. Zaznaczam, że każda opinia – a zwłaszcza ta konstruktywnie krytykująca – jest mile widziana :)

GD Star Rating
loading...
TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata, TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata, 9.0 out of 10 based on 1 rating TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Search Console
Zgłoszenie strony do Google przez Narzędzia dla Webmasterów

Jak poinformowało Google na swoim blogu od teraz możemy zgłaszać nową witrynę stronę do Google nie korzystając "ze starego sposobu"...

Zamknij