Search Console

TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata

W dniach 13 oraz 14 września w Kalifornii odbyło się pierwsze spotkanie Najlepszych Współtwórców z For Pomocy Google z całego świata. Polska była reprezentowana przez 12 osób, co stanowiło około 5% wszystkich obecnych osób.

TC Summit 2011 - skąd przybyli Najlepsi Współtwórcy

Podczas TC Summit można było poza „standardowymi punktami” tego typu imprez (prezentacja wybranych produktów firmy czy panel dyskusyjny pracowników Google, którzy odpowiadali na pytania związane z ich pracą, cały czas mocno i wyraźnie podkreślając, że firma dąży do tworzenia produktów w 100% przyjaznych użytkownikowi, zgodnie z feedbackiem, jaki od niego płynie”) m.in. posłuchać historii dwóch NW, którzy, po kilku latach „udzielania się na Forum” zostali … etatowymi pracownikami Google :) – czyli Sarah Price i John Mueller.

Sarah Price i John Mueller

Na TC Summit zapowiedziano kilka ważnych nowości, z których za najważniejszą uważam fakt, że Google bardziej zintensyfikuje kontakty z webmasterami, za co m.in. będzie odpowiadała rozbudowana sieć komunikatów systemowych, generowanych w Narzędziach Google dla Webmasterów, związanych z dokładniejszym, niż do tej pory, informowaniem właścicieli stron o przyczynach nałożenia filtru/bana. Jak się dowiedziałem w niektórych przypadkach nawet NW mogą mieć problem ze wskazaniem przyczyny zniknięcia strony z Google – a trzeba przyznać, że lakoniczna informacja, że „strona jest niezgodna z naszymi Wytycznymi” nie ułatwia w namierzeniu miejsca w kodzie strony, w którym znajduje się kod odpowiedzialny za „podpadnięcie Wielkiemu Bratu”.

Zapowiedziano także więcej porad w zakresie dostosowywania stron do Wytycznych – w postaci np. większej ilości (i dłuższych) filmów – oczywiście z Matt’em Cutts’em w roli głównej. To z kolei na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem webmasterów – zwłaszcza tych, którzy cały czas „dłubią” przy swoich stronach :)

W ostatnim dniu można było jeszcze zwiedzić siedzibę firmę, w której szkielet dinozaura przypomina pracownikom Google, że jeżeli nie będzie się dążyło do tego, aby być „na czele” można podzielić los dinozaurów…

Co robi szkielet dinozaura w siedzibie Google?

Zachęcam wszystkich do odwiedzania Forum Pomocy Google dla Webmasterów – jest to miejsce, gdzie można zarówno pogłębić swoją wiedzę – w dodatku bezpłatnie. Na Forum można znaleźć odpowiedź na różnego typu problemy, które nurtują webmasterów, nie tylko tych początkujących :)

Jeżeli jest coś, co może być poprawione na Forum – proszę o info via formularz kontaktowy. Forum „żyje” dzięki osobom, które je odwiedzają. Zaznaczam, że każda opinia – a zwłaszcza ta konstruktywnie krytykująca – jest mile widziana :)

GD Star Rating
loading...
TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata, TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata, 9.0 out of 10 based on 1 rating TC Summit 2011- spotkanie Najlepszych Współtwórców z całego świata

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *