Wyszukiwarka Google
12 czerwca 2011

Analizowane pytanie dotyczy sytuacji, gdzie serwis jest w języku np. angielskim i publikowany na domenach TLD w takich krajach, jak Kanada, Wielka Brytania czy Nowa Zelandia domeny .ca. .uk, .nz.

Gdyby sytuacja dotyczyła domen TLD jednego typu – np. .com – wówczas z dużą dozą prawdopodobieństwa Google wychwyciłoby taką sytuację i usunęło z indeksu wszystkie strony, poza jedną.

W przypadku, gdy wszystkie strony są w języku angielskim na domenach narodowych wówczas z pewnością różnią się między sobą pewnymi szczegółami – sformułowaniami charakterystycznymi dla danego języka (wiemy np. dobrze, że inaczej mówi się na ciężarówkę w USA, a ninaczej w GB – track vs lorry, kraje te posiadają różne waluty itp.). To wszystko sprawia, że Google zaindeksuje takie witryny, pod warunkiem, że będą charakteryzowały się cechami specyficznymi dla danego kraju. Tym bardziej, że system jest w stanie (w większości przypadków) wychwycić takie sytuacje.Warunek jest jeden – musimy zadbać o to, aby strony te rzeczywiście różniły się między sobą. Jeżeli będą „kropka w kropkę” identyczne zwiększamy do maksimum niebezpieczeństwo wyindeksowania wielu z nich.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii