Wyszukiwarka Google

Taka sama zawartość stron na różnych TLD (domenach najwyższego poziomu)

Analizowane pytanie dotyczy sytuacji, gdzie serwis jest w języku np. angielskim i publikowany na domenach TLD w takich krajach, jak Kanada, Wielka Brytania czy Nowa Zelandia domeny .ca. .uk, .nz.

Gdyby sytuacja dotyczyła domen TLD jednego typu – np. .com – wówczas z dużą dozą prawdopodobieństwa Google wychwyciłoby taką sytuację i usunęło z indeksu wszystkie strony, poza jedną.

W przypadku, gdy wszystkie strony są w języku angielskim na domenach narodowych wówczas z pewnością różnią się między sobą pewnymi szczegółami – sformułowaniami charakterystycznymi dla danego języka (wiemy np. dobrze, że inaczej mówi się na ciężarówkę w USA, a ninaczej w GB – track vs lorry, kraje te posiadają różne waluty itp.). To wszystko sprawia, że Google zaindeksuje takie witryny, pod warunkiem, że będą charakteryzowały się cechami specyficznymi dla danego kraju. Tym bardziej, że system jest w stanie (w większości przypadków) wychwycić takie sytuacje.Warunek jest jeden – musimy zadbać o to, aby strony te rzeczywiście różniły się między sobą. Jeżeli będą „kropka w kropkę” identyczne zwiększamy do maksimum niebezpieczeństwo wyindeksowania wielu z nich.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *