Wyszukiwarka Google
12 lipca 2011

Tag kanoniczny zalecany jest przez Google w sytuacjach, gdy np. posiadamy sklep internetowy i Google może zaindeksować różne adresy URL dla tego samego zestawu produktów, ale w jednym przypadku posortowanego według ceny, w innym – według producentów itp. Wówczas jak wiemy w indeksie znalazłyby się te same treści, różniące się między sobą drobiazgami – i to Google decydowałoby o tym, który „zestaw” pojawiałby się w SERPach – a niekiedy właściciel chce mieć na to wpływ. Dzięki użyciu tagu kanonicznego jest to możliwe.

Wstawienie na stronę przycisku Google +1 sprawi, że będzie się on wyświetlał w każdym z w/w przypadków sortowania. Oznacza to, że przy braku zastosowania rel=canonical” Google nie wyświetliłoby w SERPach informacji o +1 dla danego zestawu wyszukiwania gdyby system zaindeksował … jego inny wariant. Automatycznie oznaczałoby to dla sklepu stratę, ponieważ moglibyśmy nie zobaczyć, że nasi znajomi kupowali tutaj – a co za tym idzie „sklep jest sprawdzony”.

Użycie tagu kanonicznego sprawi, że w sytuacji, gdy użytkownik przyzna +1 stronie z niekanonicznym adresem URL, Google powiąże ten +1 z kanoniczną, preferowaną wersją.

Informacje odnośnie konwertowania kanonicznego znajdziesz w materiałach pomocy Google.

GD Star Rating
loading...
Tag kanoniczny a przycisk Google +1, Tag kanoniczny a przycisk Google +1, 1.0 out of 10 based on 1 rating Tag kanoniczny a przycisk Google +1
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii