Wyszukiwarka Google

Szybkość działania strony wpływa na szybkość i skalę jej indeksowania w Google

Brak komentarzy

szybkośćMyśląc o szybkości wczytywania strony mamy na uwadze szybkość wczytywania jej poszczególnych podstron. Jest wiele opracowań (do wyszukania w Google), zgodnie z którymi im szybciej wczytuje się strona tym rośnie zadowolenie osób, które ją odwiedzają.

Jest jednak jeszcze inny pozytywny aspekt związany z ciągłym przyspieszaniem witryny – zwiększanie stopnia jej indeksowania. Jest to logiczne, jednak nie spotkałem się do tej pory z wypowiedzią pracownika Google w tym zakresie – do dzisiaj.

Zgodnie z wypowiedzią Johna im szybsza strona, tym Google może ją szybciej przemierzać, a co za tym idzie czas, jaki robot spędzi na stronie, wydłuża się. To z kolei sprawia, że Googlebot przemierzy więcej stron w obrębie witryny niż zrobiłby w przypadku wolniejszej strony.

Informacja ta jest bardzo istotna, ponieważ np.

  • w przypadku serwisu contentowego nowe treści będą szybciej indeksowane
  • w sklepie zmiany cen produktów szybciej zostaną zaindeksowane, a co za tym idzie szybciej zaczną być prezentowane w wynikach wyszukiwania (rich snippets)

Pamiętajmy, że Google przeznacza na indeksowanie każdej witryny określoną ilość czasu, która zależy od różnych czynników – od autorytetu domeny po jakość pracy serwera; jeżeli zależy nam zatem na sprawnej indeksacji naszego serwisu w Google warto zadbać nie tylko o dobre konto hostingowe czy treści generowane na stronie, ale także o szybkość jej działania.

GD Star Rating
loading...
Szybkość działania strony wpływa na szybkość i skalę jej indeksowania w Google, Szybkość działania strony wpływa na szybkość i skalę jej indeksowania w Google, 10.0 out of 10 based on 2 ratings Szybkość działania strony wpływa na szybkość i skalę jej indeksowania w Google
autor 1402 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii