16 stycznia 2018 | Aktualizacja: 12 października 2019
Optymalizacja stron
szybkość
Komentarz
Sebastian MiśniakiewiczAutor bloga,
specjalista od SEO

Do wskaźnika optymalizacji należy też podchodzić zdroworozsądkowo – często zwiększenie współczynnika optymalizacji może obniżyć wskaźnik szybkości działania strony – dlatego wszelkie działania mające na celu przyspieszenie strony należy audytować zewnętrznymi narzędziami PLUS bazować na doświadczeniu  :)

Od paru dni dla wielu stron PageSpeed Insights nie pokazuje parametrów szybkości działania witryny, tylko nam komunikat “unavailable”:

szybkość działania strony unavailable pagespeed insights na komórki

Jak zauważymy w polu “Optymalizacja” nie oznacza to, że system nie generuje wskazówek dla webmasterów, pokazujących stopień optymalizacji (oczywiście wraz ze szczegółami).

Dlaczego widzimy “Szybkość działania strony Unavailable” ?

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !

Wyjaśnienie znajdziemy w Pomocy

PSI uses data from the Chrome User Experience Report, which provides speed data for popular URLs that are known by Google’s web crawlers. If the speed data for the queried URL is not available in the CrUX dataset, we recommend using Lighthouse to run a synthetic performance audit to estimate page speed, and investigate page optimization recommendations provided by PSI and Lighthouse.

Narzędzie PSI bazuje na danych z Chrome User Experience Report, który to raport z kolei bazuje na realnych doświadczeniach użytkowników przeglądarki Chrome podczas odwiedzania danej strony. Przy braku wartości Google zaleca użycie narzędzia Lighthouse (z poziomu przeglądarki Chrome) jeżeli zależy nam na przyspieszeniu pojawienia się wskaźnika

Czy warto się przejmować komunikatem

Absolutnie nie.

Mam wrażenie, że Google bazuje tylko na użytkownikach z USA, ponieważ sprawdziłem stronę, która z ruchu mobilnego ma ponad pół miliona sesji miesięcznie i też zobaczyłem “unavailable” :)

Dlatego po raz kolejny osobom, które kładą duży nacisk na optymalizację szybkości działania zalecam, aby kierowali się rozsądkiem i “nie ulegali panice”, jak Google wyświetli “coś dziwnego”.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Szybkość działania strony Unavailable w PageSpeed Insights dla danych "na komórki"

  7.01010

  OPINIE I KOMENTARZE

  http://e-prom.com.pl 17 stycznia 2018, 10:25

  To tylko pokazuje, że dla Google nasz rynek jest zwyczajnie mało znaczący i najważniejsi są użytkownicy z krajów gdzie reklamodawcy chętniej wykładają $ na stół ;)

  ______

  Sebastian Miśniakiewicz 17 stycznia 2018, 10:44

  Dla Google ostatnio kasa odgrywa większą rolę, to fakt :)
  Mnie bardziej ciekawi to, czy gdyby nie było tych reklam, ale reklamy wstawione “ręcznie” z optymalizowane, to czy witryna dostałaby jakieś dodatkowe “fory”
  Właściciel obecnej strony nie zgodzi się na testy, poza tym i tam mam wrażenie, że nic by to nie dało – szybkość w kontekście budowania rankingu to tylko drobny element składowy …

  https://www.opiekuj.pl 13 lipca 2020, 23:43

  warto zdecydowanie zajmowac sie optymalizacja strony, ba chodza ploty, ze teraz google bedzie ocenial strone pod katem UX…

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii