4 kwietnia 2013 | Aktualizacja: 29 czerwca 2018
Branża SEO
Linki w stopce SWL

Dopiero przed chwilą pisałem, jak to nadal znajdują się “firmy SEO”, które pozycjonują swoich Klientów stronami … innych Klientów. Zaznaczyłem, że myślałem, że takich rzeczy się nie robi. Myślałem, że analizując linki strony dotkniętej filtrem dzisiaj mnie już nic nie zaskoczy. Myliłem się.

Od opublikowania wcześniejszego wpisu minęło raptem kilkanaście minut i .. okazało się, że są lepsze kwiatki!

Linki w stopce SWL

Co widać na obrazku? Po wyłączeniu styli oczom ukazuje się “piękny rządek linków” ! Aby było ciekawiej – jest to SWL rotacyjny.

Ponieważ sprawa nie wyglądała ciekawie, poszukałem dowodu, że to nie jest stronka zapleczowa – no i szybko go znalazłem – w bazie firm…

Apel do właścicieli stron – sprawdzajcie sobie stopki Waszych stron firmowych. Ponieważ te linki niekiedy są ukrywane sugerują zainstalować sobie jakiś dodatek do przeglądarki – np. ja mam w Firefoxie Web Developera – za pomocą którego w szybki sposób wyłączy się style; potem wystarczy przeskrolować na koniec strony i … liczyć na to, że nie będzie tam żadnych nienaturalnych linków.

Sugeruję też dopilnować, aby w umowie znalazł się zapis, że firma SEO nie może umieszczać na waszej stronie żadnych linków wychodzących – bez waszej zgody.

Chyba mam pomysł na artykuł do działu prawnego….

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Zaprojektowany 5 kwietnia 2013, 6:50

  Ostatnio spotkałem się jeszcze z czymś ciekawszym. Po sprawdzeniu strony do optymalizacji screaming frogiem ukazał mi się wypełniony na każdej stronie nagłówek h2, który odnosił rotacyjnie do niemieckich stron bukmacherskich. Link był przesunięty 8000px w dół więc nie był widziany na stronie. Po przeszukaniu kodu okazało się że templatka miała “zakodowany” silniczek do swli pod div’ami strony, tak żeby nie można było go znaleźć :)

  Sebastian Miśniakiewicz 5 kwietnia 2013, 7:55

  Nieźle… Z rok temu za ukryty w H1 nazwę produktu wyciągnąłem stronę z bana . Nie filtra – dobrze napisałem, to był ban. Do dzisiaj niektórzy mi w to nie wierzą – bo Google z reguły filtruje za takie coś, a nie banuje.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii