Branża SEO
29 listopada 2013
Nazwa.pl i Sunrise System

Kolejne przejęcie w polskiej branży SEO? Ciekawy wątek pojawił się wczoraj na Pio, w którym czytamy, że

Nazwa.pl i Sunrise System podpisały umowę o strategicznym partnerstwie. Obie spółki połączyła wspólna misja – dostarczania rozwiązań pozwalających zaistnieć innym podmiotom w Internecie.

Jeżeli informacja się potwierdzi to byłoby to kolejne połączenie w branży – wcześniej pisałem m.in. o tym, że Bauer kupił Artefakta czy że firma Sunrise System ma nowego właściciela – notabene też jest nim …. Bauer..

Piszę „jeżeli się potwierdzi”, ponieważ strona źródłowa, dostępna pod tym adresem …. została skasowana, o czym możecie się sami przekonać (na wszelki wypadek zrobiłem preentscreen’a)

sunrise system i nazwa.pl

W Google jeszcze wpis widać

Nazwa.pl i Sunrise System

ale cache’au już nie :(

Nie wiem, jak to interpretować – ktoś się pośpieszył i za szybko puścił informację w świat?

Chociaż teraz na Google+ dostałem linka od Rafała, zgodnie z którym na stronie Nazwa.pl mamy już informację o tym, kto świadczy dla nich usługi SEO

Pozycjonowanie Sunrise System w Nazwa.pl

I już widzę coś, co sprawia, że ciśnienie się podnosi

zatrudnia najwyższej klasy specjalistów posiadających międzynarodowe certyfikaty Google.

Ciekawy jestem ilu Klientów powiąże pozycjonowanie z certyfikatami od Google – których, jak wiemy, Google nie daje na usługi SEO. Zapis, który powinien natychmiast zniknąć ze strony jako mogący wprowadzić w błąd.

Nie można pominąć faktu, że żonglowanie na jednej stronie pozycjonowaniem i Adwordsami też zakręci niejedną osobę, nieświadomą różnic między tymi dwiema usługami. No i od razu pisanie, że pozycjonowanie to „szereg skomplikowanych czynności” – z czym, jako autor SEO bloga nie mogę się zgodzić !

Co sądzicie o tym „marketingowym zagraniu”? Wysłałem emaila do Nazwa.pl z pytaniem, dlaczego taki a nie inny zapis jest na stronie – zobaczymy, czy i co mi odpiszą

I – jak Waszym zdaniem takie połączenie wpłynie na oblicze polskiego SEO?

Dyskusja w tym temacie toczy się równolegle na Google+  i Facebooku.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

One 29 listopada 2013, 22:13

UNIKAĆ jak OGNIA!!!!

Rafał 30 listopada 2013, 11:48

Nazwa nie wie jaka jest opinia o Sunrise? Dziwię się, że zdecydowali się akurat na taki krok :), mogli kogoś innego przejąć a nie Sunrise :), ale myślę że mają specjalistów od tego aby poprawić tak zszargany wizerunek Sunrise :). W każdym razie skoro coraz więcej tego typu połączeń na rynku, tzn. że coraz więcej firm widzi w pozycjonowaniu szansę na duży zarobek :) … albo coraz ciężej firmom zajmującym się pozycjonowaniem przetrwać na rynku na którym co chwile tyle zmian…

Sebastian Miśniakiewicz 30 listopada 2013, 12:30

Na pewno widać, że firmy próbują na tym zarabiać.
Mnie osobiście to nie dziwi, chociaż w dobie coraz większego dbania Google o jakość uważam, że takie aliasy skazane są na porażkę – wiem od osób, które się z emną kontaktują, jakie podejście do Klientów mają duże firmy – no ale zobaczymy…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii