Wyszukiwarka Google

Strony ze skopiowaną treścią przez Adsense wypadają z Google

Zapowiedzi Matta, że Google zaczyna znowu kłaść duży nacisk na jakość wyników wyszukiwania (parę miesięcy temu Matt powiedział, że Google zakończyło kilka ważnych projektów i „z powrotem” oddelegowało osoby do pracy nad zachowaniem jakości SERPów daje kolejne widoczne rezultaty.

Google, co widać na zagranicznych forach (polskiego Forum Adsense’a nie śledzę) usuwa z indeksu strony, które emitują Adsense’a na swoich zasobach – a które to zasoby zostały „po kryjomu zapożyczone” z innych stron.

To kolejny sygnał po ogłoszeniu przez Google, że Adwords może być emitowany tylko na stronach spełniających Wytyczne Google dla Webmasterów, który pokazuje, że rzeczywiście inżynierowie pod wodzą Matt’a zakasali rękawy i mocno nadrabiają „zaległości”.

W ostatnim roku (nie kalendarzowym – mam na myśli okres od maja 2010, kiedy Google wprowadziło Mayday) webmasterzy nie mają powodów do narzekania na brak pracy. Należy jednak przyznać, że nie dotyczy to tych stron, które mozolnie, konsekwentnie, realizują swój rozwój, bez uciekania się do rozwiązań, które dobre są tylko na chwilę – do czasu wprowadzenia kolejnej zmiany w algorytmie przez Google.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *