13 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Zapowiedzi Matta, że Google zaczyna znowu kłaść duży nacisk na jakość wyników wyszukiwania (parę miesięcy temu Matt powiedział, że Google zakończyło kilka ważnych projektów i “z powrotem” oddelegowało osoby do pracy nad zachowaniem jakości SERPów daje kolejne widoczne rezultaty.

Google, co widać na zagranicznych forach (polskiego Forum Adsense’a nie śledzę) usuwa z indeksu strony, które emitują Adsense’a na swoich zasobach – a które to zasoby zostały “po kryjomu zapożyczone” z innych stron.

To kolejny sygnał po ogłoszeniu przez Google, że Adwords może być emitowany tylko na stronach spełniających Wytyczne Google dla Webmasterów, który pokazuje, że rzeczywiście inżynierowie pod wodzą Matt’a zakasali rękawy i mocno nadrabiają “zaległości”.

W ostatnim roku (nie kalendarzowym – mam na myśli okres od maja 2010, kiedy Google wprowadziło Mayday) webmasterzy nie mają powodów do narzekania na brak pracy. Należy jednak przyznać, że nie dotyczy to tych stron, które mozolnie, konsekwentnie, realizują swój rozwój, bez uciekania się do rozwiązań, które dobre są tylko na chwilę – do czasu wprowadzenia kolejnej zmiany w algorytmie przez Google.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii