14 lipca 2019 | Aktualizacja: 1 maja 2020
Wyszukiwarka Google
Komentarz
Sebastian MiśniakiewiczAutor bloga,
specjalista SEO

Praca przy zwiększaniu widoczności strony w Google to dzisiaj bardzo absorbujące zadanie – tylko dla osób o dużych nerwach, wysokim stopniu wyrozumiałości oraz obojętności na (bardzo częste ostatnio) “wyskoki Google”. Jeżeli jednak ktoś wytrwa, to efekty, jak widzę po stronach, których właściciele się “nie poddali”, potrafią przejść najśmielsze oczekiwania

Osoby, które analizują w Search Console widoczność swoich serwisów w wynikach wyszukiwania Google, powinny na bieżąco analizować zawartość raportu Stan, dostępnego  w sekcji Indeks:

Zwracałem już uwagę w innym wpisie, aby bazować na stronach, które zamieściliśmy w sitemapie, a nie na tym, co Google znalazł w Sieci

Ale wybór właściwych danych do analizy to jedno – w kroku drugim należy zadbać o upewnienie się, że Google indeksuje to, co jest dla nas ważne. Dlatego podczas analizy należy zwrócić baczną uwagę na strony określone jako strona zeskanowana, ale jeszcze nie zaindeksowana, ponieważ jeżeli strona, którą uważamy za jakościową, znajduje się w sitemapie ALE nie jest zaindeksowana, to możliwą przyczyną jej nieobecności w indeksie jest jej niska jakość.

(Więcej informacji o tym, jak interpretować dane w sekcji Stan znajdziesz w Pomocy Google w odpowiednim wątku.)

Oczywiście o, że zdiagnozujemy problem z widocznością strony, nie oznacza, że witryna od razu pójdzie w górę. SEO jest dla cierpliwych osób, ponieważ

Po pierwszepewne zmiany wymagają czasu, aby wejść w życie – właściciele stron nadal mają problem z zaakceptowaniem tego faktu :)

Po drugieGoogle od pół roku np. ma problem z interpretowaniem przekierowań 301 – możemy mieć poprawnie zbudowany serwis, ale “nic nam to nie da” (do kolejnej, dużej aktualizacji systemu)

Po trzeciebrak jest zależności liniowej pomiędzy ilością dodawanego contentu a widocznością strony w wyszukiwarce

itp. itd.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii